Başarı Mektupları

Hayatım Tam 3 Günde Değişti

Hayatım Tam 3 Günde Değişti

Aksaray’dan Sevilay Hanım…

Sözlerime nereden başlasam, içimdeki mutluluğu kâğıda nasıl aktarsam bilemiyorum. Ama bir yerden başlamalıyım. Bu mutluluğumu benimle aynı durumda olan arkadaşlarımla paylaşmak istiyorum.    Ben 4 yıllık evliyim, 4 yıl boyunca gerçekten evli bir bayan gibi hissetmedim. Bu sorun benim kâbusumdu. Aynı zamanda bebeğim de yoktu. Hep kendimi yarım hissediyordum, eşimi mutlu edemiyordum. Eşimden kaçmak için erken bile uyuyordum. Ben bu rahatsızlığımın adını 3-4 ay önce internette gezinirken öğrendim. Ben aslında internette bu sıkıntılarımın çaresine bakmak, belki de bir umut bulmak için geziniyordum ki karşıma Hera Kliniği vajinismus çıkıyordu. Bana çok yabancı bir kelime. 3 kadın doğum doktoruna gittim. Hiçbiri bana vajinismustan bahsetmedi, sadece beni suçladılar, kendini kastığın için olmuyor dediler. Artık çok çaresizdim, eşimle bebek de çok istiyorduk. Ama biz birlikte olamadıktan sonra bebek nasıl olabilirdi ki. Eşimin ailesi doktora gitmemi çok istiyordu.

‘’Siz evleneli 4 yıl oldu, bir bebeğiniz olsun artık’’ diyorlardı. Ama bilmiyorlardı ki ben ne durumdayım. Tabi ben bu durumlardan sonra doktora gittim. Kendi isteğimle kızlık zarımı aldırdım, belki düzelir diye ama düzelmedi yine. Bebek için 2 kez aşı yaptırttım, tabi yine olmadı. Artık iyice umutlarım tükenmişti. Hera’ya gelmeden 1 ay önce (ben vajinismus olduğumu biliyordum artık) bana bir psikiyatrı önerdiler. Devlet hastanesinde böyle birini bulabileceğimi söylediler, ben de gittim iki seansa girdim, 3. Seans ödevim parmak egzersiziydi. Benim bunu yapmama imkan yoktu. Psikiyatrı da bıraktım ve hiç düşünmeden internetten bulduğum Hera Klinik’i aradım. Süleyman Bey’le konuştum, hastaların numarasını verdi onlarla konuştum ve içim çok rahat bir şekilde Hera’ya geldim. Kliniğe girdiğim anda bile içimde bir korku yoktu. Çünkü ağrısız, acısız bir tedavi göreceğimi biliyordum burada. Evet, öyle de olmuştu. Muayene acısız, seanslar acısız, egzersizler acısız. Bu harika bir şeydi. Hayatım tam 3 günde değişti. Kendime çok güveniyorum artık. Benim diğer kadınlardan hiçbir farkım yokmuş, bunu çok iyi anladım. Pazartesi başladım ve Çarşamba günü bitirdim. Perşembe günü benim hayatımın ve evliliğimin yeni bir başlangıcı oldu. Evlilik yıldönümümü 19.07.2012 olarak kutlayacağım artık. Sizler de geç kalmadan sıkıntılarınızdan kurtulun. Evlilikte mutlu olmak ve mutlu etmek çok güzel bir duygu siz de yaşayın!

Hera Klinik, Süleyman bey hepinize çok teşekkür ediyorum. 4 yıl önce tanımak isterdim sizi. Hoşçakalın…
Sevilay (Aksaray)

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz