Vajinismus Sorunu

İlk Cinsel Birleşmeden Sonra Vajinismus

İlk Cinsel Birleşmeden Sonra Vajinismus

Vajinismus sorununda bazen ilk cinsel birleşme gerçekleşmesine rağmen, daha sonrasında bu problem ilişkiye izin vermeme şeklinde kendisini gösterebilir. İlk cinsel ilişki sonrasında yaşanılan kasılma ve buna bağlı acı hissi daha sonraki ilişkileri imkânsız hale getirebilir.

Bir hastamız:

merhabalar süleyman bey benim adım xxx . Ben 2,5 yıllık evliyim. Bende vajinismus hastalığı var. İlk gece eşimle birlikte oldum ve kananam geldi. Daha sonraki ilişklierimde tam birleşme olmuyor ilişki esnasında bacaklarım kasılıyor ve açamıyorum. Bu nedenle yan yana birleşme yapıyoruz. Bunun tedavisi varmı ben mersinde ikamet ediyorum ve çalışıyorum. Bunu çok sitres yapmaya başladım ve son kaç aydır adet düzensizliği başladı 2- 3 ayda bir 10 gün gecikiyor bana yardımcı olun lütfen çok üzülüyorum tşkler.

Bir başka hastamız:

merhabalar, bn 6aylık evliyim. evliliğimin ilk bir haftasında regl olduğum için eşimle cinsel ilişkim olmadı. hastalık bitikten hemen sonra ilişki için 7-8 denemeden sonra kızlık zarım yırtıldı ve kanama oldu. fakat çok fazla ağrım ve acım vardı. sonrasından gelen hiç bir denemeden sonuç alamadık. bir türlü giriş salanamadı. acaba bende vajinismus muyum yoksa yaşadığım ağrı ve acıya dayalı bir gerilme mi. ne yapacağımı bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim. İstanbul’dan selamlar…

Başka bir hastamız ise ilk ilişkinin acılı olmasından sonra ilişkilerinin acılı bir şekilde devam ettiğini ifade ediyor:

Sayın Hocam iyi günler diliyorum. Ben iki yıldır evli, öğretmen olan bir kadınım.Hocam eşimle ilk ilişkimiz çok sıkıntılı oldu.Bir ay ilişkiye giremedik.Ağlaya ağlaya kızlık zarım bir ayın sonunda yırtıldı.Daha sonraki ilşkilerimizde sürekli kasılıyorum ve acı hissediyorum, eşim pek fazla zevk almadığını söylüyor.Ben de fazla zevk almıyorum.Şimdilerde çocuk yapmaya karar verdik.Fakat nedense eşim vajinamım dışına boşalıyor.İçeri boşalamıyor.Hocam bende vajinusmus mu var,bana fikir verirseniz ve yönlendirirseniz sevinirim.Teşekkür ederim..

Batman’dan bize mail atan başka bir vajinismus Hastamız:

Doktor Bey iyi günler diliyorum, Ben 2 aylık evliyim bu süre içerisinde benim korkularımdan dolayı ve denemelerde canım yandığından ötürü yalnızca birkaç deneme yapabildik, bunlarda da başarısız olduk(oldum).Artık deneme yapmaya dahi çekinir olduk ve bahane bulup hep erteliyorum.Eşim bu vajinismus durumundan rahatsız elbette ama benim normalde de fazla hassas,alıngan biri olduğumdan ötürü ters tepmesini istemediğinden üzerime gelmiyor.Aslında onun da bunu içten içe dert edindiğinin farkındayım bu da beni çok yıpratıyor.
Canımın yanması nedeni ile geçtiğimiz hafta bir kadın doğum uzmanına göründüm orda yapılan muayenede bir sorun olmadığı zarın esnek olduğu ve geçişin de rahat olacağını söyledi doktor hanım. Ancak muayne zor gerçekleşmemesine rağmen benim açımdan kendisi bacaklarımı kastığımı vajinusmus olabileceğimi söyledi.

Tedavi olmam gerekirse bunu yalnız yapabilir miyim eşimin yanımda olmaması sorun oluşturur mu?Bir de ben Batman’da yaşıyorum Ankara’ya işimden izin alarak gelebilirim ancak uzun süreli izin almam mümkün değil.Bu seansları birbirini takip eden 4 günde yapmak anlamlı olur mu yoksa periyotlar halinde mi uyguluyorsunuz? bilgi verirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler….

Müessesemizde  vajinismus tedavilerikısa sürede tamamlanmaktadır. En zor olgularda bile bu süre  çok uzun sürmez. Vajinismus tedavisinin sonrasında sağlıklı bir cinsel yaşama sahip olabilirsiniz. Vajinismus tedavilerine eş katılım zorunluluğu da bulunmamaktadır. Ankara’da tedaviniz süresince konaklama konusunda da yardımcı olmaktayız.

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz