Başarı Mektupları

Sizin Sayenizde Başardım

Sizin Sayenizde Başardım

Ankara’dan Sevgi Hanım…

Sevgili Süleyman Hocam,

Biz 2 yıllık evliyiz. Bu 2 yıl boyunca kendime büyük haksızlık ettiğime inanıyorum. Hep bir şeyleri eksik bıraktım. İlk haftalarda hep bugün, yarın diyerek erteledim. Sonra kendime duvarlar ördüm ve içine hapsoldum. Kararlar verdim, sonu hep hüsran oldu. Hem kendi karamsarlıklarım ve korkularım hem de yanlış yerlerde aradığım umutlar beni yine kendi karanlığıma itti. Herkesten ve her şeyden uzaklaşmaya başladım. Bütün neşem yok oldu sanki. Geçen kış yine aralık ayında internet araştırmalarım sonucunda sizi ağlayarak aramıştım. Telefonla konuşmak bile iyi hissettirdi ama cesaretimi toplamam 1 yıl daha sürdü. Sizin yanınıza gelene kadar neden bu kadar bekledim ki diye soruyordum kendime. Ama varmış bir nedeni doğru insanla karşılaşmak için belki de. 1 hafta önce karar verdim bu sefer dönmeyecektim. Hemen aradım sizi ve doğru kişiyle temasa geçtiğimi bir kez daha anladım. Sonra geldim ama yine yapamam diye düşünüyordum. Eğer yalnız gelseydim belki de yine korkularıma yenik düşüp geri dönecektim.

Size karşı hissettiğim minnettarlığı nasıl kelimelere dökerim bilemiyorum. Ben bu sorunu aşamayacağımı düşünüyordum ama siz ve ekibiniz sayesinde başardım. Öncelikle siz değerli hocama, sonra kahrımı çeken Ayla’ma, güler yüzlü Şeyma’ya ve dünya tatlısı Songül Hanım’a ve izninizle hep yanımda olan ve beni asla yalnız bırakmayan iyi yürekli eşime ve yaşama sebebim anneme sevgi, saygı ve sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün 24 Aralık benim doğum günüm ve siz bana hayatımı yeniden kazandırdınız, bugün sizlerle yeniden dünyaya geldiğimi düşünüyorum. Hayat bana sizlerle karşılaşma şansını verdi. Hayatıma anlamlar yüklemeye başladım. Bugün benim için çok özel, doğum günümü sizlerle kutlamaya geldim.

Bu satırları okuyan herkes asla pes etmeyin, eninde sonunda başaracaksınız. Buna inanın, inanmak başarmanın yarısıdır derler. Biz istersek her şeyi yaparız. Korkunuza değil, hedefinize odaklanın. Dualarım sizlerle…

Sevgi K.

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz