Vajinismus Blog

Vajinismus

Vajinismus

Vajinismus son günlerde bir çok kadında artık hastalık halinde ve tedavisi zor olarak görülmektedir. Vajinismus hastasının hastalığın nasıl geliştiği yönde konuyu ele alacak olursak; aile ve çevresel baskılar, taciz veya tecavüz gibi üzücü durumlar gibi bir çok örnek verilebilir.

Bu problem ortaya çıktığında ne yazık ki insanlarımız bu konuda bilgili olmadıkları için, doğru tedavi ve doğru hekim seçeneklerinde zorlanmaktadırlar. Buna paralel olarak da tedavi sürecinde, yanlış bilgilendirmeler, yanlış tedavi seçenekleri ve sonuçsuz beklemeler, çiftlerde maddi ve manevi bir çok kayba neden olmaktadır.

Peki ne yapmalıyız derseniz, öncelikle sorunumuzun tam teşhisi için, vajinismus hakkında detaylı bilgi almalıyız. Bu konuda internette bir çok yazı ve makaleler vardır.

Daha sonra tedavi için gerekli araştırmaları yaparken,  daha bu konuda eğitimi olan, bilgili, hasta dostu tedavi yapmış ve bir çok hastanın tedavisini kısa sürede başarmış bir uzman olmasına dikkat etmelisiniz.

Uzmanın hakkında şikayet olup, olmadığını araştırmanız ise size vajinismus tedavisinde doğru merkez seçimine yönlendirecektir.

Birçok hastanın sorduğu ‘’ vajinismus problemini ‘’ evde kendi başımıza yenebilir miyiz diye sormuyor değiller. Peki bu vajinismus egzersizleri nelerdir ve neden olmadığını detaylı açıklayalım.

Öncelikle vajinismus hastalığında vajinismusun seviyesinin ölçülmesi ve vajinismusa neden olan bir sağlık problemi olup olmadığına bakılması gerekmektedir. Diğer adıyla jinekolojik muayene olması gerekiyor.

Daha sonra tedavi aşamasına geçilmesi ve ev ödevlerinin yapılması gerekiyor. Egzersizler, bir çok hasta tarafından kabul görmediği gibi vajinismus sorununu daha da ilerletmektedir. Uzmanlardan gelen araştırmalar neticesinde, egzersizlerin özelliklede parmak egzersizleri hastanın vajinismus problemini çözmediği, aksine ilerlettiği gözlemlenmektedir. Bunun yerine muayeneyi yapan uzman tarafından önerilen, egzersiz ve ev ödevlerinin yapılması gerekmektedir.

Bu sayede vajinismus sorununu haftalarca, aylarca hatta yıllarca çekmenize gerek kalmadan 3 gün gibi kısa bir sürede kurtulabilirsiniz. Evet nasıl 3 günde derseniz, doğru muayene, doğru tedavi ile 3 günde %100 başarı sağlamak mümkündür.

Vajinismus tedavisinden sonra, hastaların uzman tarafından yapılan bilgilendirmeleri dikkate almalı ve gerekli özeni göstermeleri gerekmektedir. Çünkü hastalık kendini başka nedenlerden ötürü tekrarlama riski vardır.

Ancak, iyi bir uzman tarafından yapılan vajinismus tedavisi bilinçsel olarak yapıldığında, tekrarlama gibi bi durum söz konusu değildir.

Sizde vajinismus tedavisinde problemler yaşamadan, sağlıklı bir şekilde kurtulmak, aile hayatınızda sorunlarla değil, mutluluklarla dolu yaşamak istiyorsanız, doğru bir merkezde doğru bir hekim tarafından tedavi olmanızda her zaman fayda var.

Merkezimizde aile danışmanları, asistanlarımız ve psikologlarımız bayan personellerden oluşmakta olup, sizlere her zaman her konuda destek olmaya hazırlar. Vajinismus problemi yaşıyor ve bunu kimseyle paylaşmıyorsanız daha fazla vakit kaybetmeyin.

Vajinismus sorununun sizleri daha fazla yıpratmadan, aile bağlarınızı koparmadan, maddi ve manevi zararlar vermeden sizde en kısa sürede bizimle iletişime geçiniz. 0850 303 2000 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

Op.Dr. Süleyman Eserdağ.

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz