Vajinismus Blog

Vajinismus Ankara

Vajinismus Ankara

Vajinismus Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerde daha sıklıkla yapılmaktadır. Aslında sorun tüm ülke genelinde olmasına rağmen konu ile ilgili olarak çalışan vajinismus merkez ve tedavi kliniklerin sayısı olması gerekenden oldukça azdır.

Ülkemizde seksoloji ismi altında bir tıbbi branş olmadığı için genelde vajinismus tedavisi konusunda kendisini yetiştiren jinekolog, psikiyatri uzmanı ve pratisyen hekimlerin ilgi alanı olmuştur. Psikologların hasta tedavi etme yetki ve görevi yoktur, yalnızca danışmanlık hizmetleri sunabilirler.

Vajinismus tedavisi için Ankara, İzmir veya İstanbul’da klinik seçerken hastaların iyi bir araştırma yapmalarını ve kararlarını netleştirdikten sonra bir an evvel çözüm için tedaviye başlamalarını önermekteyiz.

Vajinismus Ankara, İstanbul ve İzmir haricindeki illerde, bazı üniversite hastaneleri ve devlet hastanelerinde de yapılmaktadır. Ancak devlet, üniversite ve özel hastanelerdeki hasta yoğunluğunun fazla oluşu, hekimlerin cinsel terapi gibi bir alanda hastalarına fazlaca ilgi ve zaman ayırmasının önüne geçebilir.

Bu bölümde tarafımızdan yapılan tedavi yöntemleri ve süreçler ile ilgili bilgiler yer almaktadır.

Vajinismus Ankara / Tedaviler

– Bilişsel Davranışsal Cinsel Terapiler

Tarafımızdan yapılan vajinismus tedavileri içerisinde bilişsel davranışsal cinsel terapi yöntemleri uygulatılmaktadır.

Bilişsel terapi cinsellik, genital anatomi ve ilk cinsel deneyim hakkında ayrıntılı genel bir bilgilendirmeyi içerir.

Davranışsal terapiler ise bazı pelvis kas çalışma egzersizlerini kapsar. Amaç pelvis (kalça içi) kaslarının doğru şekilde çalışmasını zihne öğretmek ve bir kas belleğinin oluşturulmasıdır.

– Tarafımızdan verilen vajinismus egzersizleri içerisinde parmak egzersizleri YOKTUR.

– Vajinismus egzersizleri konusunda aile danışmanı BAYAN asistanlarımız destek olmaktadır.

– Vajinismus Ankara ofisimizde tarafımızdan yapılan tedaviler ortalama olarak 3 GÜN sürmektedir. Bu süreç çok ileri durumlarda 4-5 güne kadar uzayabilir.

Vajinismus egzersizleri sırasında (tedavi süresince) hastaların ADETSİZ bir dönemde olmaları önemlidir.

– Çift katılımı mecburiyeti YOKTUR. Dileyen veya eşleri yoğun olarak çalışan vajinismus hastaları tedavilerine yalnız başlarına gelebilirler.

– Konaklama desteği, iletişim ve randevu için 0850 303 2000 no’lu sekreterliğimiz ile görüşmenizde fayda olacaktır.

Vajinismus tedavi ücretleri nasıldır? / Vajinismus Ankara, İstanbul ve İzmir

Vajinismus tedavilerindeki ücretler (fiyatlar) merkezden merkeze seans ücreti veya paket ücreti şeklinde değişmektedir.

Seans ücreti, yaklaşık 40 dakika süren bir seans için ödenen meblağı ifade eder. Paket ücreti ise ilk seansta belirlenen sabit tek bir ücreti ifade eder. Vajinismus Ankara, İstanbul ve İzmir’deki merkezler tarafından genelde benzer şekillerde ücretlendirilmektedir.

Tarafımızdan yapılan tedaviler, ‘paket ücretlendirme’ şeklindedir. Hastanın ilk seansta tarafımıza başvurduğunda yapılan basit bir değerlendirme sonrasında; hastalığının derecesi, tedavisinin kaç seans süreceği, hangi tür tedavi yönteminin uygulanacağı, vajinismusun tedavi maliyeti ve tedavinin hangi gün biteceği konularında net bilgiler verilir. Daha sonrasında hastanın veya çiftin onayı alındıktan sonra tedaviye başlanmaktadır.

Vajinismus sorunu günümüzde son derece basitleştirilmiş, kolaylaştırılmış, modern ve bilimsel tedavi yöntemleri ile 3 günde çözüme kavuşabilmektedir.

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz