Vajinismus Blog

Vajinismus Ankara’da Yapılan Tedaviler

Vajinismus Ankara'da Yapılan Tedaviler

Günümüzde kadınlarda cinsel problemler konusunda en çok hekime başvurma nedenlerinden biri olan vajinismus Ankara, İstanbul, İzmir gibi pek çok büyük illerde tedavisi yapılan bir tür cinsel problemdir.

Vajinismus Ankara – Tedavi
Vajinismus Ankara ilinde pek çok vajinismus tedavisi merkezi bu konuda hastalara destek olmaktadır. Bununla birlikte vajinismus Ankara dışında pek çok ilde de tedavisi yapılabilen bir cinsel işlev problemidir.

Vajinismus konusunda Ankara’da yer alan ofisimizde pek çok hastaya 2002 yılından bu yana destek ve tedavi sağlamaktayız.

Vajinismus hastalarının pek çoğunda tedaviye başlamadan önce akıllarında soru işaretleri, tedavinin içeriğiyle ve yöntemiyle ilgili tedirginlikleri yer alır. Burada bilinmesi gereken en önemli nokta tedavi yöntemleri doğru olduğu sürece vajinismusun üstesinden gelinebileceğidir.

Vajinismus Ankara ofisimizde vajinismusla beraber pek çok cinsel problem konusunda da çalışmalar olmaktadır.

Ülkemizde kadınların en çok doktora veya terapi merkezine başvurduğu cinsel problem cinsel ilişkiye girememe yani vajinismustur. Bunun yanı sıra cinsel isteksizlik, orgazm olamama, cinsel tiksinti, cinsel haz alamama gibi şikayetlerle de pek çok hastanın tarafımıza başvurduklarını söylememiz mümkündür. Ankara müessesemiz hastalara bu konularda da tedavi ve destek hizmeti sağlamaktadır.

Vajinismus Ankara ofisimizde erkek hastalara da cinsel destek ve tedavi sağlanabilmektedir. Vajinismus hastalarının yanında gelen erkek eşlerde de zamanla gelişen cinsel problemler olabilmektedir. Vajinismus Ankara müessesemizdeki istatistiklere göre, başvuran erkek hastaların en çok yaşadığı şikâyetler ise cinsel isteksizlik, sertleşme problemi ve erken boşalma şikâyetleri olmaktadır.

Cinsel problemler bu konuda eğitim almış cinsel terapistler tarafından çözümlenebilen problemlerdir. Cinsel sorunlar çözülmediği takdirde kişinin evlilik ilişkilerine olumsuz yansımasının yanı sıra sosyal ilişkilerini ve psikolojik durumunu da olumsuz etkileyebilmektedir. Bu yüzden cinsel problemleri ertelememek ve önemsememek doğru değildir. Bir uzman tarafından bir an önce alınan yardımın büyük bir önemi bulunmaktadır.

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz