Vajinismus Blog

Vajinismus İçin Öneriler

Vajinismus İçin Öneriler

Vajinismus tedavisi için Ankara’da yer alan müessesemize tedavi ve bilgi almak amacıyla pek çok hasta başvurmaktadır. ‘’Vajinismus tedavisi konusunda ne yapmalıyım? Nelere başvurmalıyım? Hangi yöntemleri uygularsam bu sorundan kurtulabilirim?’’ gibi pek çok soru vajinismus Ankara ofisimizde bizlere iletilmektedir.

Vajinismus probleminin varlığını kabul etmek ve bunun için tedavi arayışına girmek zaten bu problemi yenmek için atılan en büyük adımdır. Daha sonrasında yapılacak en önemli şey ise jinekolojik bir değerlendirmenin yapılması gerektiğidir. Bizler vajinismus Ankara olarak vajinismus hastalarına cinsel problemler konusunda deneyimli bir jinekolog tarafından muayene edilmeleri gerektiğini vurgulamaktayız. Çünkü cinsel ilişkiye girememe problemi olan vajinismus, çoğunlukla psikolojik problemlerden kaynaklandığı gibi çok küçük bir oranla da olsa vajinada yer alan fiziksel problemlerden de kaynaklanabilmektedir. Problemin kaynağının saptanabilmesi açısından jinekolojik bir ön değerlendirme şarttır. Ancak muayene sonrasında hastalığın kaynağı ve uygulanacak tedavi yöntemi belirlenebilmektedir.

Vajinismus Ankara – Öneriler
Vajinismus Ankara olarak hastalara vajinismus tedavisinde uygulanan yanlış ve etkisiz yöntemlerden uzak durmalarını önermekteyiz. Vajinismus problemi çoğunlukla psikolojik nedenden kaynaklanan bir problemdir. Bu yüzden tedavisi de kesinlikle nedene yönelik olmalıdır.

Bizler vajinismus Ankara olarak bu sorunu yaşayan çiftlere sürekli ilişki denemelerine rağmen başarısız oldukları takdirde yanlış tedavi metotlarını denememelerini kesinlikle bir uzmandan yardım almalarını önermekteyiz.

Vajinismus tedavisi için uygulanan yanlış tedavi yöntemleri arasında en sık rastlanılanları şunlardır:

-Alkol alıp ilişkiyi deneme

-Kayganlaştırıcı jel, bebek yağı, anestezik krem gibi çeşitli kremleri sürüp ilişki deneme

– Sakinleştirici, kas gevşetici ilaçlar

– Anestezi altında uyutularak ilişki deneme

– Vajinayı lokal anesteziyle uyuşturarak ilişki deneme

– Sıcak suya veya buhar üzerine oturup sonrasında ilişki deneme

– Vajinaya botoks uygulanması

Vajinismusun herhangi bir iğnesi, hapı veya kremi yoktur. Vajinismus tedavisi kesinlikle cinsel terapi gerektirmektedir. Vajinismus Ankara ofisimize başvuran hastalar üzerindeki gözlemlerimiz ve deneyimlerimize dayanarak bu yanlış metotların hiçbir işe yaramadığını aksine umudu kırdığı için hastaların problemlerini arttırdığını söyleyebiliriz.

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz