Vajinismus Blog

Vajinismus Ankara Gözlemleri

Vajinismus Ankara Gözlemleri

Vajinismus Ankara Kavaklıdere semtinde yer alan müessesemizde, 2002 yılından bu yana tedavi edilmektedir. Bununla beraber sadece vajinismus hastalığında değil, diğer cinsel bozukluklarda da hizmetler verilmektedir. Hizmetlerimiz:

– Vajinismus (Cinsel ilişkide korkuya bağlı ilişkiye girememe)

– Disparoni (ağrılı cinsel ilişki) tedavileri,

– Anorgazmi (orgazm olamama) tedavileri

– Cinsel isteksizlik (Cinsel soğukluk) tedavisi

Cinsel sorun yaşayan kadınların erkek eşlerinde de sorunlar varsa, sağlıklı bir cinsel ilişki için ilave olarak onlar da tedavi edilmektedir.

Erkeklerdeki cinsel sorunlar:

– Erken boşalma

– Sertleşme sorunu (Ereksiyon problemleri)

– Cinsel isteksizlik

Vajinismus hastalarının eşlerinde büyük oranda sonradan ortaya çıkan bir takım cinsel sorunlar oluşabilmektedir. Sonuçlanamamış ilişkilerden dolayı oluşan psikolojik gerilmeler ve huzursuzluklar vajinismus tedavisi sonuçlandıktan sonra kendini göstermeye başlar. Uzun süre birleşme gerçekleşemediği için erken boşalma, ereksiyonu sürdürememe veya cinsel isteksizlik baş gösterebilir. Bunun için erkek eşlerin de destek alması gerekmektedir.  Bu tip ikincil rahatsızlıklar kolayca tedavi edilebilmektedir.

Ankara müessesemizde uygulanan tedavilerdeki egzersizler için hastalarımıza bayan aile danışmanı çalışanlarımız rehberlik edebilmektedir. Tedavilerde bilişsel davranışsal cinsel terapi yöntemleri uygulanmaktadır.

Yanlış Tedavi Yöntemlerinden Uzak Durun !
Vajinismus tedavilerdeki amaçlar, sorunun kısa sürede ve kalıcı şekilde çözüme kavuşturulması olmalıdır. Vajinismus tedavisinde uygulanagelen yanlış ve etik dışı uygulamaları hassasiyetle gözden geçirip elenmesi sürecin sağlıklı bir şekilde sonuçlanması açısından çok önemlidir. Şunu unutmamak gerekir ki, vajinismus tedavisi için tek başına uygulanacak kas gevşetici, iğne, sıcak su banyosu, ilaç vb. bir yöntem yoktur. Bundan dolayı uygulanacak tedavinin içeriği hakkında detaylı bilgilendirme ön koşuldur.

Vajinismus Ankara web sitemizde de belirttiğimiz gibi günümüzde modern vajinismus tedavileri kişiye özel, hasta dostu tedavi tekniklerle sunulmakta, çok kısa ve acısız bir cinsel terapi sonrasında yüksek başarı oranı elde edilebilmektedir.

Vajinismus Ankara Gözlemler – Notlar
Vajinismus Ankara müessesemize gelen hastalardaki gözlemlerimize göre, vajinismus tedavisi alan hastaların tedavi sonrasında normal doğum yapmalarında bir sakınca bulunmaz. Kişiler normal şekilde, yani aynı tedavi görmemiş (yani vajinismus sorunu olmayan kişiler gibi) normal hayatlarına devam edebilirler.

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz