Vajinismus Blog

Vajinismus Ankara

Vajinismus Ankara

Vajinismus tedavisinde kanıtlanmış bilimsel teknikler ve sonuca odaklı tedaviler ile günümüzde kesin ve kalıcı sonuca ulaşmak mümkündür.

Vajinismus Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlerde daha sıklıkla tedavileri yapılan ve doğru tedavi teknikleri sayesinde % 100 kalıcı sonuca ulaşan bir cinsel sorundur. Hatta diğer cinsel sorunlar içinde en kolay tedavi edilebilen cinsel problem olarak kabul edilmektedir.

Vajinismus hastalarının pek çoğunun istemi, sorunlarından bir an evvel kurtularak çocuk özlemlerini gidermektir. Günümüzde vajinismus sorunu, ‘Hasta Dostu’ tedavi teknikleri ile ortalama olarak 3 gün içerisinde çözümlenebilmektedir.

Vajinismus Ankara, İstanbul , Bursa ve İzmir gibi büyük şehirlerimiz ön planda olmak üzere, bir çok ilimizde, hatta bir çok ülkede sıklıkla görülmektedir.

Vajinismus ankara, vajinismus tedavileri ile ilgili ülkemizde uygulanan tedavi yöntemlerini anlatan, sorunu yaşayanlara kaynak oluşturmak için hazırlanış bir web sitesidir.

Vajinismus Ankara Tedaviler
Vajinismus tedavileri 2002 yılından bu yana Ankara Kavaklıdere semtindeki müessesemizde uygulanmaktadır.

Tarafımızca uygulanılan tedavi  yöntemleri ‘bilişsel davranışsal cinsel terapileri’ içermektedir.

Kısa bir özetle, bilişsel terapi cinsellik, kızlık zarı ve ilk cinsel ilişkiler ile ilgili doğru – detaylı bilgilenmeyi, davranışsal terapi de basit bir takım pelvik taban kas egzersizlerini içerir.

Tarafımızca hastalara verilen egzersizler arasında paramak egzersizleri YOKTUR. Egzersizler genelde kendi müessesemizde, her gün üst üste ve günde ortalama olarak 1.5 saat kadar sürmektedir.

Sistematik duyarsızlaştırma tekniğine dayalı egzersizlerde vajinismus hastalarımıza bayan aile danışmanı asistanlarımız destek olmaktadır.

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz