Vajinismus Blog

Vajinismus Ankara’nın Başarıları

Vajinismus Ankara'nın Başarıları

Vajinismus tedavisi için, Ankara’da 2002 yılından bu yana vajinismus hastalarına destek veren müessesemiz başkentimiz Ankara’nın en gözde semtlerinden biri olan Kavaklıdere’de yer almaktadır.

Vajinismus Ankara İstatistikler
Vajinismus Ankara ofisimize başvuran hastaların başvurdukları iller üzerinde yaptığımız istatistiksel araştırmalara baktığımızda tabi ki tedavi ve danışma amacıyla en çok başvuran hastaların Ankara ilinden ve yakınında bulunan çevre illerden geldiklerini söyleyebiliriz. Ancak bununla birlikte Türkiye’nin her yerinden ve hatta yurt dışından bile tedavi amacıyla tarafımıza başvuran pek çok hasta bulunmaktadır.

Ankara’daki vajinismus ile ilgili çalışan müessesemize başvuran hastaların en çok merak ettiği sorulardan biri de bu hastalığın daha çok kimlerde görüldüğüyle ilgilidir. Pek çok hasta gayet rahat bir aile ortamında yetiştiğini hatta üniversite mezunu olduklarını bu konuda bilgi sahibi olduklarını ifade etmektedir. Bu yüzden bu hastalığın kendilerinde olmasına bir türlü anlam veremediklerini de belirtirler.

Vajinismus problemi toplumun her kesiminde yaşayan kişilerde görülebilmektedir. Hatta bizlere başvuran pek çok hastanın da en az lise mezunu olduğunu söyleyebilmekteyiz. İstatistiksel araştırmalarımıza baktığımız zaman bu hastalık yüzünden tarafımıza başvuran hastalar içinde en çok öğretmenler yer almaktadır. Hatta kendisi doktor olan ve jinekolog olan hastalarımız bile bulunmaktadır.

Vajinismusta profesyonel destek şart!
Vajinismus problemi kesinlikle bir uzman tarafından destek alınmadan zamana bırakılarak, geçer diye düşünülerek çözülebilecek bir problem değildir. Eğitim seviyesinin düşük veya yüksek olması, aile ortamının sıkı veya son derece rahat olması bu hastalığın ortaya çıkmasında bir etken değildir. Bu yüzden problem büyümeden vajinismus konusunda deneyimli ve uzman kişilere başvurarak problemin çözümlenmesi son derece önemlidir.

Vajinismus Ankara ofisimize başvuran hastalar konusunda uzun yıllardır çalışmalarımız bulunmaktadır. Tarafımıza başvuran her vajinismus hastasına şahsen veya telefonla her türlü desteği sağlamakta, sorularına içten bir şekilde yanıt vermekteyiz. Vajinismus hastalarının tedavi merkezlerine gelirken veya bu merkezlerle iletişim kurarken içlerinin rahat olması, çekinmeden kliniklere başvurmalarını öneririz.

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz