Başarı Mektupları

Vajinismus – Ben Bile Yaptıysam Siz Kesinlikle Yaparsınız

Vajinismus - Ben Bile Yaptıysam Siz Kesinlikle Yaparsınız

Vajinismus Tedavisi Gören Ankara’dan Bir Hastamız

Selamlar doktorum Süleyman Bey’e ve Hera Klinik çalışanlarına….

Sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır.10 aylık evliyim. Üniversite son sınıf öğrencisiydim.Çok başarılı bir öğrenci olmama rağmen eşimle,sevdiğim insanla cinsel ilişkiye giremiyor, başarılı olamıyordum.Bilirsiniz ,kızken hep kızlar arasında konuşulanları…. Kocaman şey oraya girer mi, çok acır, kanar, kilitlenenler olurmuş, muş,muş,muş…bu muşlar benim az daha hayatımı mahvediyordu.Eşimle 10 aylık evliyiz ama evliliğin tadını daha yeni çıkarmaya başladık.Gerdek gecesi ve ertesi gün zorlaya zorlaya kızlığımı aldı eşim.Fakat burada ilginç olan eşim değil,ben zorluyordum illa olacak olacak diye.Bu iş olacak sonra tatile gideceğiz diyordum.Eşimden Allah razı olsun bu işte ve tedavi sürecimde ne yalan söyleyim benden daha sabırlı ve oldukça anlayışlıydı.Neyse kızlığım gitmişti zorlada olsa eşimin olmuştum.O anlatılan muş… lardan dolayı zaten gerdek gecesi korkularım vardı ama bu korkularımın bu kadar hastalık derecesinde olduğunu bilmiyordum. Evlenince öğrendim. İlerleyen aylarda korkularım her denemede daha da arttı. Her ilişki başında, her denemede bacaklarımı kapatıp, canımdan çok sevdiğim eşimi itiyordum. İstemsiz bir şekilde oluyordu bu davranışlarım. Eşimle ilişkiye girmeyi istiyordum. İstemsiz bir şekilde oluyordu bu davranışlarım. Eşimle ilişkiye girmek istiyordum ama yapamıyordum. Hatta o işte iken sürekli düşünüyordum nasıl yaparım diye. Büyük bir şevkle hazırlanıyordum, ama her deneme benim ağlamalarımla, eşimin tesellileriyle ve en son aylarda kavgalarla sonlanmaya başlamıştı. Herkes çocuk muhabbeti yapar, bir yandan kayınvalidem bilhassa…

Okulda sınıf arkadaşım da evlenmişti, ilişkisini gerdeğini anlatırdı bir yandan… Derslerime çok düşkün olan ben derslerde bile hocalarıma baktığımda bu da yapıyor, çocuğu var, v.s gibi şeyler düşünmeye başlamıştım. Şirinlerin 3D filmine gittik eşimle. Orda bir sürü çocuk vardı 3d ekranında balonları yakalamaya çalışan. Onları görüp ağlamıştım ve hiç unutmam apartmanın bahçesinde yeni doğum yapmış kediyi ve yavrularını görünce bile hüngür hüngür ağlamıştım. Eşim beni teselli ediyordu, içine atıyordu bu sorunu. Artık konuşmak bile istemiyordu. Ağlamamı duymak görmek istemiyordu. Bana tahammülü kalmadığını düşünmeye başlamıştım. Zekai Tahir Burak hastanesinde bir jinekolojik muayene yapacaklardı bana, alttan ultrason dediler. İltihap için gitmiştim. Hap yazarlar gelirim diyordum. Hala kendimi genç kız zannediyordum. Meğer evliyim diye, kadınım diye alttan muayene edecekmiş. Oturdum muayene koltuğuna, açtım bacaklarımı, ama nasıl titriyor bacaklarım. Doktor kız tam dokunacak, izin vermedim, veremedim. Annem dışarıda beni bekler, eşim görevde. Kimse vajinismus olduğumu bilmiyor, ben bile. Doktor hanım sormaya başladı kaç aylık evlisin? İlişkide zorlanıyor musun? İlişkiye giremiyorum diyemedim. Zorlanıyorum dedim. Bana “alttan muayeneye izin vermedi” deyip imza attırdılar. Karnımdan ultrason çekildim, kist çıktı. Eyvah dedim! Şimdi bu kist için eşim beni başka bir doktora götürürse orada da muayeneye izin vermeyeceğim. Ağlaya ağlaya çıktım odadan. Anneme bir şey anlatamıyorum, Eşimle telefonda konuştum.

Ben yine bu konu yüzünden görevdeki eşime destek olamamıştım. Yine ağlıyordum. Beni psikoloji bölümüne sevk ettiler. Yalnız gitmedim, eşim geldiğinde yine yapamadık ve artık bir doktora gitmeye karar verdik. Gittik ama zamanımızı çaldı,psikolojim alt üst oldu.Bana daha ilk gidişimde,hiçbir muayene olmadan parmak egzersizi verdi.birinci boğum,ikinci boğum…. Allahım! Aklıma geldikçe bunalıyorum. Ben oraya bir şey soksam, parmağımı sokabilsem zaten ilişkiye girerdim. Doktorda ne işim vardı. Bir ay kadar bu doktora gittik, ama bir adım kat edemedik. Eşimle iyice uzaklaştık. Sınavlar, görevler, insanlar, artık her şey üzerime geliyordu. Severek evlendiğim eşimden boşanmayı düşünüyordum. Dilekçe bile yazmıştım. Ne yaptığımı bilemez olmuştum. Her denemede başarısızlık, bende öğrenilmiş çaresizlik haline gelmişti. Bir gün yine çok güzel hazırlanmıştım. Bu sefer beyaz gecelik giyeceğim dedim. İlk gece gibi olsun istedim. Artık renklerde medet mi umuyordum ne :D giydim eşim geldi,deneyeceğiz dedim.Hayır bak yine üzüleceksin dedi. Deneyeceğiz bana son bir şans ver dedim. Muhtaç aciz bir şekilde bakıyordum ona. Sonucu bilmesine rağmen, beni kırmadı. Denedik ama yine felaketle sonlandı. Canımdan can koparırcasına yatakta ağlıyor, bağırıyordum. Hâşâ Allaha isyana giriyordum. Ne namazım kalmıştı ne niyazım. Küçücük bir organ benden, bizden neler götürüyordu. Ertesi gece sigaradan nefret eden ben elimde sigara, yanımda paket balkonda kendi halimdeydim. Eşim geldi, yemekten sonra oda yaktı.

Balkonda yine umutsuzca boşanmaktan konu açmaya çalışıyordum ki eşim internetten Hera Klinik sitesine girmiş, okumuş.%100 diyorlar dedi, inanamadım. Bende okudum üstelik parmak egzersizi yok diyorlardı.3-5 günde kesin çözüm diyorlardı. Eşim beni ikna etti ve son çare olarak Dr. Süleyman beyin karşısına oturduk. Bizi bilgilendirdi. Tedavi sürecini anlattı, parmak egzersizi kesinlikle yok dedi. Doktor bey konuştukça güvenim artıyordu. Zaten asık suratla geldiğim Hera Klinik kapısında güler yüzle karşılanınca içim ısınmıştı buraya. Doktor ağrısız acısız bir muayeneden sonra tedavimi başlattı. Normalden biraz daha zor bir hastaydım ben. Benden çok eşim ve doktor bey Senem Hanım inançlı ve sabırlıydılar. Ben onların bu halini gördükçe inanmaya başlamıştım. Ne de olsa öğrenilmiş çaresizliğe, bu işte başarısız olmaya alışmıştı beynim zor inanıyor, ikna oluyordu. Bazen bir iki gün kaytarıyordum. Ama buna rağmen Doktor Süleyman Bey bizi bırakmadı.”Sizi buradan göndermem bu iş olmadan” sözü hala kulaklarımızda. Buna inanarak daha bir isteyerek gitmeye başladım seanslara. Ve Allah sonsuz şükürler olsun önce seanslarımı bitirmeye başladım, sonra da eşimle ilişkiye girdim, BAŞARDIMMMM… Bu mektubu yazarken sadece tedavi sürecini ve mutluluğumu yazacağım diyordum. Çünkü o eski acı, kasvetli günleri hatırlamak bile istemiyorum. Ama sonra o günleri anlatmalıyım ki benim gibi insanlar nereden nereye gelebileceklerini okusunlar dedim. Klasik olacak ama değil her kelimenin içi dolu dolu söylüyorum “ben bile yaptıysam siz kesinlikle yaparsınız” Dr. Süleyman beyden Allah razı olsun.

Mutluluk gözyaşlarımla beraber size sonsuz teşekkür ediyorum. Bana kendimi tanıttırdınız, kendimi sevdirdiniz. Şimdi 3D çizgi filmlerde balonları yakalamaya çalışacak çocuklar yapma çalışmalarına başladık, Allahın izni ile ve sayenizde sinemaya götüreceğimiz çocuklarımız olacak. Zorlu hastanız hamilelik ve doğum içinde size gelecek :)

Ç.Ş

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz