Eş Faktörü

Vajinismus Eşlerinde Erken Boşalma Problemi

Vajinismus Eşlerinde Erken Boşalma Problemi

Vajinismus eşlerinin bir kısmında zaman içinde erken boşalma ve sertleşme problemi ortaya çıkabilmektedir. Bazı erkek eşlerde cinsel isteksizlik sorunu da oluşabilir. Öncelikle erkek eşte böyle bir sorun varsa mutlaka tedavisi gereklidir. Sorunun evlenmeden önce de var olup olmadığı da tedavi açısından önemlidir.

Vajinismus tedavisi için başvuran çiftlere erkek eşlerde de sorun varsa onlara da cinsel terapiler verilmektedir. Erken boşalma problemi cinsel terapi ve medikal destek ile kısa sürede tedavi edilebilir. Ayrıca ilaç kullanmaya uygun kişilere ilaç desteği de sağlanabilir.

Bir vajinismus eşi kendisi ile ilgili erken boşalma şikâyetinden bahsediyor:

İyi günler Süleyman Bey: ben Giresundan yazıyorum, adım Ahmet 14 yıldır evliyiz eşimle ilişkiye giremedik. Vajinismus problemimiz var, aynı zamanda bende erken boşalma sorunu da başladı. Yani evlenmeden önce yoktu ancak son iki üç yıldır var. burada bi uroloji uzmanı hocaylada görüştüm ilaç tedavisi verdi bana. Vajinismus sorunumuzla ilgili kayınpederim tedavi için sizinle telefonda görüşmüş ve tlf la görüşmek istemişsiniz.Zaten 1, 2 ay içinde sizin ofisinize  geleceğiz.eğer daha önceden yapmamız gereken ve söylemeniz gereken bir şeyler varsa yazabilirmisiniz.yada tlfonlamı görüşelim?biz ilk evlendiğimizde 3-4 ay sonra burda jinekologa gittik.aslında vajinanın normal olduğunu ancak eşimin kendini fazla kastığını söyledi ve krem verdi.eğer olmassa zarıa cerahi operasyon yapması gerektiğini söyledi.yine olmadı.1-2 ay sonra biz psigolağa gittik.vee parmak tedavisini söyledi. eşim buna şiddetle karşı çıktı. yapamayacağını söyledi.tabi ben doktorlara gitmeden önce sizin internet sayfanızdakileri okumuştum ve eşimede okutmuştum onun için onların dediklerinin hiç birini yapmadık.bize ne yapmamız gerektiğini en kısa zamanda yazarsanız sevinirim, iyi çalışmalar…

Vajinismus tedavisi için bize başvuran hastalarımızı çift olarak değerlendiriyoruz. Çünkü erkekteki cinsel problemler kadını, kadındakiler de erkeği etkileyebilir. Vajinismus hastalarının eşlerinde “tepkisel” şekilde ortaya çıkan erken boşalma sorunu son derece kolay bir şekilde tedavi edilmektedir. Ayrıca erken boşalma ve sertleşme sorunları her erkeğin hayatında dönemsel olarak yaşayabileceği sorunlardır.

Eşinize ve size verilecek olan cinsel tedavi süresince ilişki yasağı bulunmaktadır. Sizden tedavi süresince yalnızca bir takım egzersizler yapmanız istenecektir. Tedavinin son gününde ise ilişki önerilmekte, kolay bir ilişki ile ilgili ipuçları verilmektedir. Ayrıca ilk ilişkilerde size önereceğimiz ilaçları kullandığınızda sorunsuz şekilde bir cinsellik sağlayabileceksiniz.

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz