Başarı Mektupları

Vajinismusun Geçici Problem Olduğunu Düşünmüştük

Vajinismusun Geçici Problem Olduğunu Düşünmüştük

Keriman Hanım (30 yaş, Serbest meslek çalışanı, 4 yıllık evli, Afyon)
“Bunun geçici bir problem olduğunu düşündüğümüzden dolayı  4 yıl boyunca tedavimizi sürekli erteledik.  Ancak zamanla geçmeyeceğini geç de olsa anladık. Tedaviye getiren sebep ise çocuk istememiz oldu…”

Eşimle 4 yıllık evliyiz. 4 yıl boyunca bu problemi eşimle birlikte yaşadık. Aslında evlenmeden önce vajinismusla ilgili gazete ve dergilerde birkaç yazı okumuştum. Yani bu konu hakkında genel olarak bilgim vardı. Ama vajinismus nedir tam bilmiyordum. Onuda web sitenizden öğrenmiş oldum. Bütün belirtileri gösteriyor olmama rağmen, uzun bir süre vajinismus hastası olduğumu kabul etmemiştim. Bunu geçici bir durum olarak görmüş ve zamanla aşabileceğimize kendimi inandırmıştım. Ama hiç de öyle olmadı. Tam tersine durum daha da içinden çıkılmaz bir hal almaya başlamıştı.

Bizim artık çocuk sahibi olmak istememiz ve çevremizden gelen baskılar buna tuz biber olmuştu. Bu durumu hiç kimseye anlatamıyordum. En yakınlarıma bile. Sonunda, bunun geçici bir sorun olmadığını, kendi başımıza üstesinden gelemeyeceğimizi kabullendim ve vajinismus tedavisi görmeye karar verdim. Aslında tedavi olmak beni korkutuyordu. Çünkü, tedavinin ne şekilde olduğu konusunda net bir bilgim yoktu. Ama artık gözümü karartmıştım. Ne kadar zor olursa olsun, buna kendimi hazırlamıştım. Eşimle tedavi hakkında araştırma yapmaya başladığımızda, farklı tedavi yöntemleri olduğunu öğrendik ama benim uzun süren tedavilerin sonucunu bekleyecek sabrım yoktu.

Hera Kliniği internette araştırma yaparken tesadüfen buldum. İyi ki bulmuşum. Web sitesinde, bu konunun oldukça açıklayıcı ve net bir şekilde anlatılması bana güven vermişti. Randevu alıp Süleyman Bey ile görüşmeye gittik. Görüşme sonunda ikna olmuştum ama vajinal muayene olmak düşüncesi bile benim için bir kabustu.

Eşimle verdiğimiz hızlı bir karar ile atlayıp Ankara’ya gittik. Süleyman Bey, ön görüşme sonunda, hastalığın derecesini belirlemek için basit bir vajinal muayene yaptı. Hiç acı duymadım desem yalan olmaz. Aynı şekilde tedavi sırasında da herhangi bir ağrım olmadı. Sadece biraz sabırlı olmak gerekiyor. Süleyman Bey’in sakin ve güven veren tavrı, benim de rahat olmamı ve kendime güvenmemi sağladı.

5 seanslık tedavi sonunda artık kurtulmuştum. Tedavinin bu derece kolay olduğunu bilseydim, tedavi olmak için bir dakika bile düşünmezdim. 4 yıl boyunca, farkında olmadan omuzlarımda bir yük taşımışım. Maalesef bunu tedaviden sonra anladım. Tedaviden sonra omuzlarımdan büyük bir yük inmiş gibi hissettim. Şu an çok mutlu ve rahatım. Tedavi olmak için Hera Kliniği tercih ettiğim için de son derece memnunum. Doğru yerde, doğru tedaviyi aldığıma inanıyorum. Bu kadar kısa bir sürede ve çok rahat bir şekilde bu dertten kurtulmamı sağladığı için Süleyman Bey’e, 4 yıl boyunca bana göstermiş olduğu sabır ve anlayış için de sevgili eşime sonsuz teşekkürler…

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz