Başarı Mektupları

Vajinismus Tedavisi İçin Gitmediğimiz Yer Kalmamıştı

Vajinismus Tedavisi İçin Gitmediğimiz Yer Kalmamıştı

Meltem Hanım (37 yaş, Muhasebeci, 12 yıllık evli, Bursa)
“Gitmediğimiz yer kalmamıştı. 12 yıllık Vajinismus sorunumuzdan 5 günde kurtulduk. Ben bile kendime inanamıyorum…”

Eşimle 12 yıllık evliliğimize rağmen hiç ilişki başarımız olamamıştı ve artık yıllardır denemiyorduk bile. Daha önce pek çok yerde vajinusmus için tedavi almıştık ancak hiçbir sonuca ulaşamamıştık. Tedavi için umutlarımız tamamen kaybolmuştu.

Artık yaşımın geçmeye başladığından aşılama tedavisi ile çocuk sahibi olabilmek için bir arkadaşımızın vasıtası ile Süleyman Bey’i aradık. O da bizi Ankara’daki kliniğine gelmemiz konusunda ikna etti. Öncelikle yaptığı muayenesinde bende vajinusmusun ileri derecede olduğunu, ancak tedavi ile bunu yenebileceğimizi söyledi. Vajinismus tedavilerinden yılmıştık ve artık tekrar tekrar denemek dahi istemiyorduk. Aynaya bakma, dokunma, parmak sokma gibi gibi pek çok çalışmalarda ben hem sıkılmıştım hem de zaten yapamıyordum.

Serçe parmağımın bile girmediği bir delikten bir penis nasıl girebilir ki diye düşünüyordum. Bir an önce çocuk sahibi olabilmek için aşılama veya o da olmazsa tüp bebek tedavilerini bile göze almışken Süleyman bey’in ısrarı ile eşimle birlikte son bir kez daha vajinismus tedavisi denemeye karar verdik. Yoğun geçen 5 günlük bir tedaviden sonra problemim çözülüvermişti. Ben bile kendime inanamıyordum. Maddi manevi desteğini bizden hiç esirgemedi, Allah Süleyman beyden razı olsun!.. Onun gibi hekimler başımızdan eksik olmasın. Ankara’dan çookk mutlu ayrıldık..

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz