Hasta Mektupları

Vajinismus Hastalığı

Vajinismus Hastalığı

merhabalar,
biz 1 yıldır evli bir çiftiz. eşimle birbirimizi severek evlendik. ama bir yıldır ilişkiye giremiyoruz. Vajinismus hastalığı hakkında bilgi almak istiyorum. eşim sürekli korkuyor, her seferinde başka zaman deneyelim diyerek erteliyor. ilişkiye girme denemelerimizde sürekli bacaklarını kapatıyor, beni itekliyor vb. tavırlar içerisinde. bu durumla ilgili olarak psikiyatriste de gittik. ama değişen birşey olmadı. eşim sürekli agresif bir hal içerisinde. ve zamanla beni suçlamaya başladı. onu istemediğimi, onu beğenmediğimi, arzulamadığımı vb. sözlerle sorunlu olan ya da ilişkiye giremeyen kişi ben gibi yansıtmalara başladı. bu döneme kadar sürekli alttan alarak yürüttüm evliliğimizi ama artık okadar zorlamaya başladıkki tahammül edilecek gibi değil. sürekli kavga vs. aslınd temelinde yatan sorun belli; ilişkiye girememek..bunun ikimizde farkındayız ama tartışmamıza engel olmuyor. ikiımmiz de cahil insanlar değiliz aslında, eşim diş hekimi, ben ise devlet hastanesinde müdür yardımcısıyım. sitelerde merkezinizi gördüm…kesin tedaviden bahsediliyor… bu konularda bilgi verirseniz sevinirm. randevu sistemi, konaklama ve ücret konuarında bilgi verirseniz sevinirim..
teşekkürler…

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

DOKTOR BEY SİZİ RAHATSIZ EDEN TÜM HASTALARINIZ GİBİ BENİM SORUNUM DA VAJİNİSMUS…

8 AYLIK EVLİYİM, BU HASTALIKTAN MUZDARİBİM…

NUMUNE HASTANESİ PSİKİYATRİ’DE UZMANLIĞINI HENÜZ YENİ YAPMAYA BAŞLAYAN İKİ BAYAN DOKTOR BU HASTALIĞI AŞMAM İÇİN SON DERECE YARDIMCI OLUYORLAR AMA SANKİ OLMUYOR…

KEGEL EGZERSİZLERİ YAPMAMI SÖYLEDİLER, DÜZENLİ BİR ŞEKİLDE YAPIYORUM. SONRASINDA PARMAK EGZERSİZLERİ YAPMAMI SÖYLEDİLER FAKAT ONU YAPAMIYORUM.. UMUDUM KALMADI…VAJİNİSMUS HASTALIĞI HAKKINDA BİLGİ İSTİYORUM.

DOKTOR BEY TERAPİ ÜCRETİNİZİ ÖĞRENMEK İSTİYORUM.. EŞİMLE DE GÖRÜŞTÜKTEN SONRA SİZDEN RANDEVU ALICAM İNŞAALLAH…

SON UMUDUM SİZSİNİZ….

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Öncelikle Merhabalar!İnternetteki araştırmam sonucunda size danışmaya ve bilgi almaya karar verdim.Problemimi kısa ve net biçimde anlatayım.
29 Aralık 2010 da 4 senelik flört dönemi geçirdiğim ve çok sevdiğim insanla evlendim.Malesef evliliğimizin 15.günü olmasına rağmen aramızda birleşme gerçekleşemedi.Evlilik hazırlıkları yorgunluk vb…sebeplerden kaynaklanıyor derken 15 gün oldu.Her geçen gün ilerleme kaydediyoruz ama malesef belli bi noktadan ileri gidemiyoruz.Vaginismus araştırması yaptığımda belirtilerinin malsef benimle benzer özellikte olduğunu gördüm. Vajinismus hastalığı nedir? Nasıl tedavi edilir.
Eşim çok anlayışı ve kibar acaba kendi kendime yaptığım telkinlerle ve eşimle yaptığımız denemelerle bundan kurtulabilirmiyiz.Tedavi için henüz erken olduğunu biraz daha denememiz gerektiğini düşünüyorum ama bu ne derecede doğru bilemiyorum.Bu durumuda kimseyle paylaşamadığım için bilene danışmak istedim.Bu süreçte ne yapabilirim kendi kendimi rahatlatarak üstesinden gelebilirmiyim.Yardımcı olursanız çok sevinirim .Şimdiden teşekkürler

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

ben vajinusmus hastasiyim.seanslarinizin ucreti hakkinda bilgi almam mumkun mu?ilgilenirseniz sevinirim.

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz