Tedaviye Başlarken

Vajinismus Hastalığının İlacı Var mı?

Vajinismus Hastalığının İlacı Var mı?

Vajinismusun bir dermanı, iksiri, hapı, iğnesi acaba var mı? En kolay nasıl çözüme kavuşturulur?

Vajinismus sorunu yaşayanlar “denize düşen yılana sarılır misali” pek çok değişik tedavi yöntemlerini deneyebilmektedirler. İnternetten, arkadaşlarından, şarlatan hocalardan her duyduğunu yapan ve bir türlü sonuca ulaşamayan çiftlerde derin maddi manevi kayıpşar oluşur.

Vajinismusun mucize bir ilacı, dermanı yoktur; kesin çözüm yalnız ve yalnız bilimsel cinsel terapi yöntemlerinden geçer.

Bir hastamızdan:

mrh hocam sorum size ilginc gelecektir ancak sunu soylemek istıyorum ben 3 yıldır evlıyım ancak ve ne yazıkı daha cınsel ilişkıye gıremedık bunu sebebı esimin cok asırı korkması ve asırı tepkı gostermesidir suna kadar 2 kadın hastalıkları uzm gorunduk. cuzum olmayıca pskoloji dokturun dan da cuzume olasamadık budurum her ikimizide cok mutsuz etmektedır. cok üzuluyoruz bıze bu konuda yardımcı olmanızı diliyorum bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz tedavisi varmı bunu ilaclarla olabılırmı sizden rıcam bu konuda bizi aydınlatın çok mutlu oluruz saygılar

Vajinismus rahatsızlığı, cinsel ilişki sırasındaki korkulara bağlı olarak kadının kendini kasması ve ilişkiye engel olması halidir.

Vajinismusun üstesinden gelmek ancak cinsel terapi ile mümkün!
Ülkemizde seksoloji ile ilgili bir dal olmadığı için vajinismus tedavileri genellikle bu konuda kendisini yetiştirmiş olan hekimler tarafından yapılmaktadır. Ancak bu hekimlerin sayısı da bir elin parmaklarını geçmemektedir.

Vajinismus tedavisini hekimler yapmalıdır…
Ülkemizde vajinismus tedavisi ile ilgili en sık çalışan sağlık profesyonelleri jinekolog hekimler, psikiyatrlar ve pratisyen hekimlerdir. Ayrıca cinsel terapi eğitimi alan psikolog, psikolojik danışman, sosyolog gibi sağlık profesyonelleri de hastalara tedavi değil, ancak danışmanlık hizmetlerinde bulunabilmektedirler. Ülkemizde ve dünyada hastayı tedavi etme yetki ve sorumluluğu yalnızca hekimlere aittir.

Ülkemizde cinsel sorunlara ilgili özel bir dal olmadığı ve bu konuda hekimlerin dahi bilgi eksikliği olduğundan, sizin gibi pek çok kişi mağduriyete uğramaktadır. Vajinismus tedavisi adı altında uygulanan yalan yanlış yöntemler sıkıntıları ve umutsuzlukları arttırmakta, maddi-manevi problemlere, hatta boşanma ve aldatmaya kadar giden evlilik sorunlarına yol açmaktadır. Bu yüzden tedavileri öncesinde doğru adrese ulaşmak için çiftlerin çok iyi bir araştırma yapmalarını ve tedavi için asla zaman kaybetmemelerini önermekteyiz.

Kas gevşetici ve uyuşturucu kremleri deneyen bir hastamız:

Ben bir yildir evliyim,annem den duydugum benim rahmimin dar oldugu ilk gecemin zor olacagiydi.Esimle beraber evlenmeden iki gun once jinekologa gittik,dar oldugunu soyleyip uyuşturucu bir krem önerdi.Ilk gece kremi uygulamama ragmen kucuk bir yirtik olustu.Devam etmedik tekrar doktora gittik ve bakireligimin bozulmadigini soyledi. Doktorum da annem beni korkuttugu icin kizdi.Esim cok anlayisli beni iyi hazirlamasina ragmen birlesme anina geldigimizde ben kendimi fazlasiyla kasiyorum ve birlesme olmuyor.BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM.Birde kas gevsetici kullansam faydasi olurmu.Vereceginiz bilgiler icin simdiden tesekkurederim.SAYGILARIMLA,

Bir başka vajinismus hastamız:

15 aylık evliyim ilişkiye giremiyorum vajinismusum yani cinsel haplar kas gevşeltici uyku hapı alkol hepsini denedim ama hiç biri işe yaramadı psikologa gittim kadın doğum doktorlarına muayene oldum.jinekoloğa kızlık zarını açtırmak istedim ama olmadı hepsi sonuçsuz kaldı iki gün önce bir vajinismus doktoruna gittim tedavi fiyatı çok yüksek benim maddi durumum iyi olmadığı için tedavi olamıyorum ne yapmam lazım ne olur bana yardımcı olun….

Kütahya’dan bir başka vajinismus hastamız:

Ben 4 yıllık evliyim.Özel bir şirkette yönetici olarak çalışmaktayım eşimde özel bir şirkette satış temsilcisi olarak çalışmakta .Biz eşimle 10 yıldır beraberiz 4 yıldır da evliyiz.evlenmeden önce de üniversitedeyken de birlikte oluyorduk fakat yüzeyseldi yani sürtünme yoluyla.evli olduğumuz bu 4 yıl içinde de bişey değişmedi hala sürtünme yoluyla birlikte oluyoruz.kısaca durum bundan ibaret hep bigün geçer diye düşündüm fakat olmadı.birkaç kere zorladım kendimi ama olmadı.bu durum yüzünden sadece bir kere evliliğimizin ilk ayında jinekologa gittik fakat o uyuşturucu bir merhem verdi fakat hiçbir faydası olmadı.daha sonra alkollü denedik ama oda olmadı.artık internetten araştırmaya karar vermiştik sizin adresinize ulaştık birde sizin bilgilerinizi gazete de okumuştuk . biz size ulaşmak istiyoruz.yardımcı olursanız çok mutlu oluruz.bu durum huzurumuzu bozmaya başladı.eşimle gelmek istiyoruz.

Balıkesir’den başka bir vajinismus hastamız:

merhaba. on gün önce evlendik. cinsel birleşme sırasında eşim çok canı yandığını söylüyor ve bu yüzden açıkçası birleşemiyoruz. gittiğimiz bir doktror kayganlaştırıcı ve ilişkiden iki saat önce alınacak bir sakinleştirici şurup verdi eşime. hiçbir işe yaramadı. ayrıca kendisi daha hiç orgazm olamadı. bu sebeplerden dolayı ikimiz de sürekli tedirgin oluyoruz ve başarılı olamıyoruz. denemeye devam etmeli miyiz, yoksa ne yapmamız gerekir, yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler…(balıkesir’de ikamet ediyoruz)

Vajinismus tedavisinde mucize dolu bir ilaç yoktur…
Vajinismus tedavisi için mucizevi bir rahatlatıcı, ilaç, hap, derman, fitil, jel, krem, uyuşturucu ilaç YOKTUR. Kas gevşeticilerin ve uyku haplarının da yararı olmamaktadır. Diğer taraftan ilişki öncesinde alkol alımı da hiçbir fayda sağlamamaktadır. Çünkü sorunun kaynağı vajina değil, beyindeki aşırı korku ve kaygılardır. Vajinismusun üstesinden gelmek için tek çözüm modern cinsel terapi yöntemlerinden geçer. Vajinismus tedavilerinde fiyatlar konusunda da hastalarımıza yardımcı olmaktayız.

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz

1 yorum

  • Merhaba hocam ben 2 yillik evliyim cinsel nirlesme olmadi bu durum beni ve esimi cok yipratti cok mutsuzum ne yapmam gerek bilmiyorum bendede sorun var esimdede kasiliyorum sıkiyorum kendimi haliyle oda soguyo yardim edin