Başarı Mektupları

İleri Seviye Vajinismus Hastası

İleri Seviye Vajinismus Hastası

Nesrin Hanım (32 yaş, bankacı, 3 aylık evli, Ankara)
(Derecesi oldukça ileri olan bir vajinismus hastası)

Süleyman Bey merhaba;
Umarım bu e-mail size ulaşır. Gizlilik kaygısıyla facebook ya da farklı internet sitelerinden yazmak istemedim.

31 yaşındayım. Bankacıyım. Ankara’da yaşıyorum. Eşim de Ankara’lı. Her şeyin gönlüme göre olduğu bir evililik hazırlık sürecinden sonra  Eylül 2013 ‘te evlendim. Her şey o kadar güzel ve yolundaydı ki hiç aklımıza gelmeyen şey  başımıza geldi!!!

Severek evlendiğim eşimle ilişkiye giremedim.. İlk gün normal karşıladık. Yorgunluk,heyecan vs.. Sonraki denemeler de olmuyor olmuyor.. Çok geçmeden normal olmayan birşey yaşadığımızı farkettiğimde ben hemen kabullenip çare aramaya başladım ama eşim nasılsa olur diyip bendeki sorunu ertelemeye başladı:)))

Eşimin fazla anlayışlı olmasının benim için bir dezavantaj olacağı aklıma gelmezdi:)) Bu süreçte agresif ve tahammülsüz olan tek taraf bendim. Herkesin yapabildiğini yapamamayı hazmedemiyordum.

Hiç jinekolojik muayene olmamıştım ama eldeki veriler potansiyel vajinismus olduğumu gösteriyordu. Araştırdıkça birçok insanın kabusu olduğunu ve en güzel yıllarını çaldığını öğrendim. Kızlık zarı aldıranlar,evine anestezi teknisyeni çağıranlar..(sanki ayıldıklarında aynı derdi yaşamıcaklar gibi)hacı hoca gezenler…

Sonuca ulaşmayan her tedavi denemesi ayrı yıkım!!! O zaman anladım ki beni bu dertten kurtaracak doğru tek bir adres bulmalıydım. Söylenene göre bu cinsel terapist ünvanı olan ya bir psikiyatrist olacaktı ya da bir jinekolog.

İnternet sitelerinde okudukça alınan başarılı sonuçların bir isimde yoğunlaştığı dikkatimi çekti: SÜLEYMAN ESERDAĞ. Başarı hikayelerini okudukça başta reklam amaçlı olabilir mi diye oluşan düşünceler silindi.

Doktor iyi doktoru bilir mantığıyla doktor olan ablamın jinekolog arkadaşlarına da sorduk. (Ankara ve Kırıkkale’de çalışan) Hiçbiri Süleyman Eserdağ ismini duymadık bilmiyoruz demedi. Üstüne gidenlerin memnun kaldığı görüşündelerdi.

Derken ben aralık ayı başında aradım. 14 aralık’ta ayaklarım geri giderek ilk muayenemi oldum. Feryat figan bir muayene:)  Kendi canımı kendim yakıyormuşum meğer kasılarak.. Teşhis: ileri derece vajinismus!! kasılmalarım şiddetliymiş. İşe gitmeyeceğim bir 3 gün ayarlayıp tedaviye başlıcaktım. %100 garanti veriliyordu ama ya olmazsa sorusunu herkes gibi ben de sordum:) Çünkü tedavinin bir maliyeti vardı başaramazsam eşime karşı bir kez daha mahçup olacaktım.

Tedaviye 26 Aralık’ta başladım. 1 hafta gittim. Zor bir hastaydım. Kafamda o kadar büyütmüştüm ki gayet sağlıklı denilen vajinamda bana göre sorun vardı; hatta kızlık zarım kalın ve kapalıydı:)) Hal böyleyken benim sonuca ulaşmam 3 günde olmadı malesef. Ama egzersizleri bıkmadan yapmaya devam ettim.

 14 Ocak’ta çok şükür kesin sonuca ulaştık. Üstümden büyük bir yük kalktı. Şimdi hiç bir sıkıntı;ağrı sızı yaşamadan ilişkiye girebiliyorum. 1 hafta da kullandığımız kremleri bile azalttık.. Korkacak bişey de yokmuş.

Süleyman Bey size ve tüm Ankara Hera Kadın Sağlığı Merkezi çalışanlarına: Senem Hanım; Ayla Hanım;Songül Hanım ve Şeyma Hanım’a sonsuz teşekkür ediyorum.

Bundan sonra Ankara ofisinizde güzel sebeplerle görüşmek dileğiyle.. Nesrin X

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz