Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Board Sertifikalı Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi dereceyle kazandığı İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

1986 yılında liseden mezun olduktan sonra, 1986-1992 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinde okudu. Okurken seçmeli stajını İskoçya’da Glasgow üniversitesinde yaptı.

1992 yılında tıp fakültesinden mezun olunca girdiği ilk Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kadın hastalıkları ve doğum asistanlığına başladı, 1997 yılında kadın hastalıkları ve doğum uzmanı oldu. 1997-2002 yılları arasında uzman olarak ilk atama bölgesi olan Ankara’nın Kazan Devlet Hastanesi’nde çalıştı. 2000-2002 yılları arasında aynı hastanede Başhekimlik ve Sağlık Grup Başkanlığı görevlerinde de bulundu. Bu dönemde hem hastanenin modernizasyonu hem de bölge halkının eğitimine yönelik pek çok çalışmaları oldu.

2002 yılında daha önce görev yapmış olduğu Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Hastanesi’ne yeniden atandı. 2002-2008 yılları arasında bu hastanede Perinataloji (Riskli gebelikler), Acil Servis, Menopoz, İnfertilite ve Tüp bebek bölümlerinde uzman hekim olarak çalıştı. Ayrıca değişik dönemlerde geçici görevlerle Siirt (1998), Kalecik (2004) ve Hakkâri (2006) Devlet Hastanelerinde çalıştı. 2012 yılında Azerbaycan’ın başkenti Bakû’deki özel bir merkezde dönemsel periyotlarda çalıştı, başta vajinismus hastaları olmak üzere pek çok hastayı tedavi etti, ameliyatlara girdi ve eğitimler verdi.

Eserdağ, 2006 yılında “Kadın Sağlığı, Adolesan Sağlığı ve Aile Planlaması ile ilgili olarak bilincin yaygınlaştırılması” konulu Avrupa Birliği projesini kazanarak ANAÇEV adına, kendi ekibini kurarak bir yıl süreyle uyguladı. Ankara’nın göç alan bölgeleri ve Amasya’nın Merzifon ilçelerinde uygulanan proje kapsamında 1000’den fazla kadının kadın sağlığı konusunda eğitimini sağladı. İleri düzeyde İngilizce bilen Eserdağ evli ve iki çocuk babasıdır.

Hera Kadın Sağlığı (Hera Klinik)
Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ
2003 yılında kendi özel müessesesi olan Hera Kadın Sağlığını  kurdu. 2003-2008 yılları arasında çalıştığı devlet hastanesiyle birlikte eş zamanlı muayenehanesinde çalışırken, 2008 yılında iş yoğunluğundan ötürü devlet hastanesindeki görevinden istifa etti ve tam gün süreli olarak kendi özel müessesine geçti.

Eserdağ, halen ekibine dahil ettiği asistanlarıyla birlikte özel müessesesinde hastalarına hizmet vermektedir.

Hipnoterapist ve Cinsel Terapisttir
Jinekolog Op. Dr Süleyman Eserdağ
ulusal ve uluslararası pek çok bilimsel makalesi bulunmaktadır. Pek çok kongre, seminer ve work-shoplara katılmıştır. 2006 yılında Hipnoterapist (Yedi Tepe Üniversitesi), 2008 yılında Cinsel Terapist unvanlarını almıştır.

Dr. Eserdağ Avrupa Board Sertifikalı Cinsel terapisttir
Jinekolog Dr. Eserdağ, 2014 yılı ocak ayında EFS (Avrupa Seksoloji Federasyonu) ve ESSM (Avrupa Cinsel Tıp Derneği) tarafından düzenlenen board sınavını ülkemizde kazanan ilk jinekologlardan oldu. Böylelikle ‘fellow’ seviyesinde ‘Psikoseksüel Terapist’ unvanını da almış ve başarısını Avrupa çapına taşımış oldu.

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ  Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ

Cinsel terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ

Vajinismus Tedavileri
Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ 2003 yılından bu yana kendi özel müessesesinde Türkiye’nin hemen her il ve ilçesinden, Avrupa, ABD ve Ortadoğu ülkeleri de olmak üzere dünyanın pek çok bölgesinden, 2500’den fazla vajinismus başvurmuştur.

Kendi geliştirdiği bilişsel- davranışsal cinsel terapilerle vajinismus tedavileri ortalama 3 gün sürmektedir.
(‘Hasta Dostu’ tedaviler)

Vajinismus tedavileri kişiye özel (bireyselleştirilmiş) tedavi protokolleri ile başarıya ulaşmaktadır.

Diğer Tedaviler
Jinekolog ve Cinsel Terapist Dr. Süleyman Eserdağ’ın vajinismustan başka, disparoni (ağrılı cinsel ilişki), cinsel isteksizlik, anorgazmi (oragazm olamama sorunu), evlilik terapileri ve aile danışmanlığı, cinsel eğitimler, cinsel hastalıkların tedavileri, erkeklerde erken boşalma ve sertleşme problemleriyle de ilgili çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca tüp bebek ve infertilite (kısırlık tedavileri) konularında da hizmet vermektedir.

Kozmetik Jinekoloji
Vulva (dış genitalya) ve vajina estetiği konusu Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ’ın diğer bir ilgi alanıdır. Bu konuda da yurt içi ve yut dışında pek çok toplantılara katılmış, bilimsel çalışmalar üretmiştir. 2011 yılında ABD’de konusunda dünyada otör kişilerden Profesör Adam Ostrzensky’nin work-shoplarına katılarak “İleri Kozmetik Jinekoloji Sertifikası” almıştır.

Web Siteleri
Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ, vajinismus, cinsel sorunlar, kadın sağlığı ve tedavileri konusunda tamamen kendi tasarladığı ve orijinal içerikli Türkçe, İngilizce, Almanca, Azerice ve Arapça web siteleri ile günde 20.000’den fazla ziyaretçiye ulaşmaktadır. Web sitelerindeki bilgiler, pek çok medya ve haber portallarında yer almaktadır.

Vajinismus Hakkında Bilimsel Çalışmaları
Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ
’ın vajinismus konusundaki bilimsel çalışmalarından bazıları:

Vajinismus tedavileri ve Hipnoterapi” (sözlü sunum): Bu konudaki çalışmalarımızı 20-23 Nisan 2005 tarihleri arasında Ankara Bilkent Oteli’nde düzenlenen 4. Uluslararası Üreme Sağlığı ve Aile Planlaması Kongresi’nde sunduk.

Vajinismus Tedavisinde Medikal Hipnoterapi” (sözlü sunum): Malta’da 17-24 Eylül 2005 tarihleri arasında yapılan 10. Avrupa Hipnoz Kongresi’nde kliniğimizin çalışmalarına büyük ölçüde yer verilmiştir.

Bilinçli Hipnoz ile Vajinismus Tedavileri” (work-shop uygulamalar): Meksika’da 2006 yılının Ağustos ayında yapılan Dünya Hipnoz Kongresi’nde vajinismus konusunda yaptığımız çalışmalar ve %100 başarı oranımız anlatılmış ve bu konu büyük ilgi ile takdir toplamıştır.

Vulvar Vestibulit Sendrom, Müessese Değerlendirme ve Tedavi” (e-poster): Antalya Su Sesi Deluxe Hotel’de 2008 yılının 14-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen Türkiye’nin en büyük kadın doğum kongresi olan 6. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi’nde ‘’vulvar vestibulit sendromu’’ konusundaki cerrahi yaklaşımlarımız ve başarılı sonuçlarımız bildirilmiştir.

Hera Kadın Sağlığı Merkezine Vajinismus Problemi ile Başvuran 315 Olgunun Analizi” (e-poster): Yine 2008 yılının 14-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen 6. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi’nde (TJOD) hasta analizlerimiz başarı sonuçlarımız bilimsel bildiri olarak sunulmuştur.

460 Vaginismus Olgusunun Analizi” (oral sunu): 2010 yılının 18-23 Mayıs tarihleri arasında yapılan 8. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi’nde (TJOD) vajinismus problemiyle merkezimize başvuran hastalarımızın tedavileri sonuçları oral prezentasyon olarak sunulmuştur.

Vajinismuslu Olan 580 Hastanın Partnerlerinde Saptanan Cinsel Fonksiyon Bozuklukları” (e-poster): 2010 yılının 18-23 Mayıs tarihleri arasında yapılan 8. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi’nde (TJOD), müessesemize başvuran hastaların eşlerinde görülen cinsel isteksizlik, sertleşme ve erken boşalma problemleri bildiri olarak yayınlanmıştır.

Kliniğimizde tedavi gören 1512 vajinismus hastasının tedavi sonuçları” (e-poster): 2012 yılının 9-13 Mayıs tarihleri arasında yapılan 10. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi’nde (TJOD), müessesemizde 2005 ile 2012 yılları arasında tedavi gören 1512 vajinismus hastasıyla ilgili tedavi sonuçlarımız yayınlanmıştır.

Vajinismus veya diğer cinsel sorunlarınız için Dr. Süleyman Eserdağ’a
(hiç çekinmeden)
suleyman@eserdag.com mail adresinden
veya
0532 452 06 56 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.