Başarı Mektupları

Vajinismus – Kendime Güvendim Başarıya Ulaşmıştım

Vajinismus - Kendime Güvendim Başarıya Ulaşmıştım

Onbeş Yıldır Evli Olan Bir Vajinismus Hastamız

Vajinismus bir kadının başına gelebilecek en büyük talihsizliklerden. Zamanla, kendiliğinden geldiği gibi gider diye düşündüğüm ama 15 yıl benimle yaşayan büyük bir dertti.

Eşiniz hiç sorun çıkarmasa da, kendi kendinizi ben böyle de mutluyum diye kandırsanız da, içinizi ince ince kemirir durur bu hastalık.

İnsanların 7-8 ay gibi sürelerden bahsettiğini duyunca gülümsedim, kendime acıdım, üzüldüm. ‘’15 yıl’’ Çok ürkütücü geldi. Bu süre içinde pek çok doktora gittim. Fakat hem bir sonuç yoktu, hem de bol hayal kırıklığı kalmıştı bana. Özellikle psikiyatristler beni çok yordu. Onların uyguladıkları tedaviyle hiçbir başarı olmayacağını anlayınca, ipin ucunu kaçırmıştım. Vajinismus, sadece cinsel hayatımızda değil, kadın hastalıklarıyla ilgili konularda da karşıma çıkmaya başlamıştı. Muayene olamamak da yıpratıcı bir konuydu.

İnternette Hera Klinik’i gördüğümde, %100 başarı diye bahsetmesi çok iddialı geldi. Telefon edip Süleyman Bey ile görüştüm. Sakin, kendinden emin, güvenli bir sesti. İlk karşılaşmamızda bu izlenimim hiç değişmedi. ‘’Kendinize güvenin!’’ demişti bana. Ben de öyle yaptım, kendime güvendim. Yapamazsam diye hiç düşünmedim. Üç günlük bir tedavinin ardından başarıya ulaşmıştım.

Beklemeyin, ertelemeyin, Süleyman Bey’e, yanında çalışan ekibine güvenin. İnanın; en doğru adrestesiniz.

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz