Başarı Mektupları

Vajinismus – Keşke Bir Buçuk Yıl Beklemeseydim

Vajinismus - Keşke Bir Buçuk Yıl Beklemeseydim

Nevşehir’den vajinismus tedavisi gören bir hastamız

Merhabalar Doktor Bey

Vajinismusla ilgili bayağı bir mektup okumuştum fakat bu sefer mektup yazan kişi ben oldum. Umarım okuyanlara da bir faydası dokunur.

1,5 yıllık evliyim ve 4 gün önce vajinismusu yenmiş bulunuyorum. Eşimle flört dönemi, nişanlılık dönemi ve evlilik dönemi toplamda 4 yıllık bir birlikteliğimiz var. Severek evlendik ve eşim gerçekten benim beyaz atlı prensimdi ve hala öyle. Vajinismusu evlenmeden önce sadece televizyondan duymuştum, detaylı bir bilgim yoktu. Bunun benim başıma gelebileceği aklıma dahi gelmezdi. Evlenmeden önce ailemde olan yaşantımda çok büyük aşılamayacak sorunlarla karşılaşmadım. 3 çocuklu bir ailenin en küçük tek kız çocuğuydum. Annem cinsellik hakkında beni hiçbir şekilde bilgilendirmedi, keza pek çok anne maalesef böyle. 14 yaşında âdet görmüştüm, o güne kadar annem bana böyle bir şey olabilir. Telaşlanma bu normaldir bile demedi. Sağdan soldan arkadaşlarımdan duyuyordum ne duyduysam. 9-10 yaşlarındayken bir arkadaşımın ablası (o da 14 yaşlarındadır) ilk gece kızlık zarının vajinaya iğne sokularak kızlığın bozulduğunu, bunun bu şekilde yapıldığını, gerdek odalarında mutlaka iğne bulundurulması gerektiğini söylemişti  Hiç unutmuyorum acayip şekilde şaşırmıştım. Daha bunun gibi pek çok şey anlatılmıştır. Herkes çok acıdığından, 3-4 gün oturamadıklarından falan bahsederdi. Gerçekten şimdi düşünüyorum da o kadar komik, yalan yanlış o kadar çok bilgiyle doldurulmuş ki kafalarımız.

Eşimle üniversitede tanıştık ve üniversite 4. Sınıfta çıkmaya başladık. Şu an da tam olarak 1,5 yıllık evliyiz. Düğünümüz eşimin memleketinde oldu. Şimdi biz farklı bir şehirde yaşıyoruz. Düğünün bittiği gece kayınvalidemlerin evinde kaldık. Ev o gün çok kalabalıktı, ben o kalabalıkta ilk ilişkiyi yaşayamayacağımızı söyledim, eşim de bana hak verdi. Kayınvalidemlere de âdetli olduğum yalanını söyledik. Ertesi gün balayı otelimize geldik. İlk denemeyi yapacağımız an yaklaştıkça içimi korkuyla karışık bir heyecan kapladı. Daha sonra denemeye karar verdik. Ön sevişmede hiçbir problem yaşamadım. Fakat tam deneyeceğimiz an dilim damağım kurudu, terlemeye başladım, bacaklarım titremeye başladı. Eşim yaklaştıkça ben kendimi geri çekmeye başladım. Birkaç kez böyle denedik fakat benim kendimi sabit tutmam imkânsızdı. Acayip derecede korkuyordum. Eşim çok sabırsız ve biraz da agresif biridir. Olmayınca çok sinirlendi, söylendi döndü arkasını uyudu. Benim gözümü uyku tutmuyordu. Sabaha kadar balkonda oturup ağladığımı hatırlıyorum. Otelde bizim gibi bir balayı çifti daha vardı. Saat gece yarısını geçmişti ben ağlamaktan bir hal olmuştum, balkondaydım. O çift de el ele tutuşmuşlar, güle oynaya deniz kenarına doğru gidiyorlardı. Ben onları görünce daha çok ağlamaya başladım, eşim de içeride ikinci uykusuna yatmıştı. Balayım çok kötü geçmişti, daha sonra evimize döndük. Evde de denedik yine olmadı. Jinekologa gittim, hafif derecede kasılmalarımın olduğunu, kızlık zarımın esneğe yakın bir yapıda olduğunu, ilk ilişkiyi çok rahat gerçekleştirebileceğimizi söyledi. Parmak egzersizlerini önerdi, krem hap vs. verdi. Ben parmak egzersizlerini yaptım fakat yine bir sonuç elde edemedik.

Eşim hiç sabredemiyordu bu duruma. Deneyip de olmayınca çok sinirleniyordu. Küsüyordu, yanımda dahi yatmıyordu. Deneyip de olmayınca 3-4 gün kendimizi toparlayamıyorduk.

Hera Kliniği bayağı bir zamandır araştırmıştım aslında. Ama maddi anlamda tam olarak rahat değildik, durumumuzu toparlayınca da doktor beyle direk görüştüm. Bu rahatsızlığın tedavisinin %100 başarıyla sonuçlandığını 3 günde de tedavinin sonlanacağını söyledi. Doktor bey inanılmaz derecede güven vermişti ve ben bunu çözebileceğime gerçekten inanmıştım. Eşimi ikna ettim ve Cuma öğleden sonra ilk seansı gerçekleştirdik. Zihnim çok yorgundu ve ayrıca uzun yoldan geldiğim için bedensel olarak da yorgunluk vardı. Ama seanslarda hiç zorlanmadım, çok rahattım. Cumartesi günü öğleden önce bir seans öğleden sonra da bir seans yaptık ve 3. Seansın sonunda doktor bey bana tedavinin bittiğini artık hazır olduğumu söyledi. Ben inanamadım daha dün gelmiştim ilk seansı yapmıştık fakat ertesi gün sabah bana ilk deneyimi yaşayabileceğimizi söylemişti doktor bey. Ertesi gün denedik ve ilk denemede oldu, penisi tamamen içime alabilmiştim. O kadar büyük bir yükten kurtulmuştum ki anlatamam. Doktor bey ve ekibi gerçekten bu işin üstadı. Ayrıca bu yöntem direk sonuca götüren bir yöntem ve kesinlikle yorucu değil.

1,5 yıl gibi bir süre bekledim, keşke beklemeseydim. Evliliğimdeki buna bağlı diğer problemler de yavaş yavaş çözülüyor o açıdan da çok mutluyum.

Vajinismus sorununu yaşayan kadınlara tavsiyem kesinlikle cesaretlerini kırmasınlar, kendileri bir çözüm yolu bulsunlar. Çünkü eşlerimiz maalesef çok fazla yardımcı olmuyorlar. Bu sorunu atlatmayı öncelikle kendiniz için isteyin.

Sevgilerimle…

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz