Başarı Mektupları

Kuzenim Tarafından Tacize Uğradım

Kuzenim Tarafından Tacize Uğradım

Yasemin Hanım (28 yaş, bankacı, 4 yıllık evli, Eskişehir)
“Kuzenim tarafından tacize uğradım. Yıllar geçti aşık olduğum adamla evlenince ilişkiye giremedim. Tedavi olmadan şans eseri hamile kalıp sezaryenle doğum bile yaptım, ancak bir tarafım hep eksik ti. Ta ki sizde vajinismus tedavisi olana kadar…”

Merhaba..
Ben yasemin…bundan 20 gün öncesine kadar mutsuz,hayatta kendini bir beceriksiz olarak kabul ettiren yasemin..hikayem öyle buruk ki..aslında üzücüydü taa ki süleyman hocamı tanıyana kadar.onun o vajinismus‘u başaracaksın lafı..ve o içten samimi gülümsemesiyle sen çok değerlisin sözleri..

Gelelim benim hikayeme..ben daha küçücükken kadın olarak yaratılmanın ve o baba baskısının en şiddetlisini yaşayanlardanım.evden cıkarmazdı babam beni ve diğer iki kız kardesimi. Ben ablaydım rolüm daha büyüktü. Korumak zorundaydım o iki bacagımın arasındaki kızlığımı. Saçlarımı keserdı babam,kız degil bi erkek gibi görünürdüm hep. Beyaz tenli yeşil gözlü güzel bir çocuktum.sokaga cıkamaz,o en sevdiğim bisiklete binemezdim.bir gün kuzenimin bisikletine dokundugum için yediğim dayagı unutamam.. Kızlar binemez,ya kızlığın zarar görürse?ah babammmm…kızlık onun için sadece düğün gecesine kadar korunmalı,gözünden sakınılmalıydı..namustu cünkü..

Kuzenim Tarafından Tacize Uğradım

9 yasına kadar kafama kazımıştı. Bir gün babam işe gitti her sabah olduğu gibi. Evde yalnızdım. Babaannem ve halamlar gezmeye götürmek istedi,gittim. Halam anahtarı kapının üstünde unutunca ben ve benden 5 yas büyük kuzenime gidip almamızı söyledi.keşke gitmeseydim…kuzenim beni kandırıp boş bir inşaata gö
türdü ve beni taciz etti…kızlığıma dokunmamıştı ama bana zarar vermişti. Aylarca agladım. Artık yoktum. Babamın sahip çıkmamı istediği hazınemi kirletmişti kuzenim.çocuk aklımla farkında degildim kızlığın degil de kendimin önemli olduğunu…

Yıllar geçti.karşıma çok iyi biri çıktı. Çok seviyorduk birbirimizi,söz nişan derken üniversiteyi bitirir bitirmez evlendik.aşıktım kocama,düğün gecemizde hiç bir şey yapmadık.yorgunduk. Sonra defalarca yapmaya çalıştık olmadı. Eşim beni bir çok jinekoloğa götürdü. Yapısal hiç bir problemim yoktu. Sorunumun psikolojik olduğunu söylediler.eşim kabul edemiyordu. Nazik iyi içten ve mükemmel bir adamdı, nasıl başedemezdi kafamın içindekilerle. Benim için herşeyi yaptı,yaşadığımız yerden cok baska daha da güzel yerlere götürdü. Ama olmuyordu, cesaret edemiyordum. Kasılıyordum.aglıyordum ve canım acıyordu. Gece olsun istemiyordum. Ona dokunmayı istiyordum ama yapamıyordum.

Bi kac ay sonra eşimin vajına girişine boşalmasıyla hamile kalmişim.bi oğlum oldu.ama doğum,sezeryan ameliyatı derken işler daha da zorlaşmıştı. Eşim günden güne evden uzaklaşmaya başladı. Artık beni sevmiyor mu diye düşünmeye baslamıştım. Gece gec geliyordu,geldiğinde hemen uyumak istiyor,evde kaldığı zamanlarda ise sürekli benden kacıyordu.

Kuzenim Tarafından Tacize Uğradım  Kuzenim Tarafından Tacize Uğradım

Güzeldim,eğitimli kültürlü bir kadındım,iyi bir anne ve ev hanımıydım.harika bir işim dünya tatlısı bi oğlumuz vardı,fakat eksiktim. Yatak…4 yıl geçmişti. Vajinusmustum. Gitmedğim doktor,kullanmadığım şey kalmamıştı.eşimi bırakmayacak ve savasacaktım .ertelemeyecektim. Süleyman eserdağ vardı 3 günde vajinismus sorununu başardığını söylüyordu. Ben canım yansın istemiyordum. Sihirli bir degnek dokunsun ve her sey bitsin istiyordum.esmi ikna edip yollara düştük.

Ankaraya daha önce iş için  defalarca gitmiştim. Ama bu kez hayatım için ordaydım.kliniğe gittigimde o kadar sıcak insanlarla tanıştım ki. Canım süleyman hocam,songül ,şeyma ve ayla hanımlar.özellikle şeymacım. Öyle çok sevdim ki onu.nazıklerdi.incitmiyor ve bana her defasında ne kadar degerli olduğumu sölüyorlardı.

İlk önce süleyman hocam muayene etmek istedi. Ben muayene sandalyesinde (çatal der annem) :)  hüngür hüngür aglamıştım.şimdi ne kadar utanıyorum o an için.30 saniyelik bir muayene . Hocam 4 günde biter bu iş dedi.nasıl dedim ben 4 yıllık acıyı 4 günde halledecektim. Eşim inanmadı. Ev ödevlerini yaptığıma inanamadım. Öyle şeyler yapıordum ki…

4 gün sonra evimize geldik ödevlerimi tekrar ettim ve 1 hafta sonra evet oldu,yapmıştık,ben kadın olmuştum.eşim yüzüme aşkla bakıyordu eskisi gibi. Benimde bakış açım değişmişti. Süleyman hocamın bir sözünü unutamam. Kafanın içindekilere hükmedeceksin, beni üzen şeyin bana hakim olmasına izin vermeyecegim. Bir kez üzüldüm ama ben cok degerliyim. Mutlu olacagım ve hayatın tadını cıkaracagım,geçmiş yaşandı bitti. İzi kalacak ama beni yıpratmayacak…

Canım hocam.sadece o degil her anlamda öyle düşünmeye başladım artık. Her şey cok güzel,mutluyum,aşığım,değerliyim oğlumu ailemi,insanları ve hayatı seviyorum. Bu arada yapamayacagımı düşündüğüm bir projeyi yaptım ve çok iyi bir iş teklifi aldım hocam, her şey yoluna giriyor….

Hikayesi benimkine benzeyen onlarca kadın var biliyorum.yapamam diye bir şey yokk,yaparsınız. Önemli olan doğru yer,doğru insanlarla karar vermek,hera kadın sağlığı merkezi benim yeniden doğduğum yer..cok teşekkür ederim..başta hocam ve şeyma hanımcığıma..dualarım sizlerle…hep mutlu ve sağlıkla kalın…ankaraya gelince mutlaka kahvenizi içmeye geleceğim… Esen kalın… yasemin…

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz