Hasta Mektupları

Vajinismus Nedir

Vajinismus Nedir

Hocam ilk önce merhabalar nasılsınz? Hocam bana ve eşime göre çok büyük bir sorunumuz var. Evleneli 8 oldu ama halen biz birleşemedik.sorun eşimde korkuyorum diyor ve kendini çok sıkıyor ilişkiye girmek istediğimiz her seferinde benden kaçıyor.beni bayılt öyle yap canım çok acıyor diyor ne yapabilirim bayıltıcı ilaç varmı? Penis boyu 14 cm 26 yaşındayım.Hanımım 18 yaşında Hocam lütfen yardım ediiniz. Vajinismus olduğumuzu düşünüyoruz. Vajinismus nedir, nasıl tedavi edilir.SORUNUMUZ HALA DEVAM EDİYOR…Sayglarımla Hocam TEDAVİ MASRAFLARI VE SÜRESİ HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ ÇÜNKÜ HOCAM BEN K.MARAŞ/ELBİSTANDA YAŞIYORUM. AYRICA İŞSİZİM..

suleyman bey oncelıkle sizin internet sayfanızda bulunan degerlı bilgilerinizi paylaştıgınız için cok tesekkur ederım.benımde sorunum malesefki vajinismus.2yıllık evliyim önceleri bu hastalıgın kendıme yakıstırmadıgımdan dolayı kabullenmemiştim.Malesefki ben sosyoloğum.malesefki diyorum çünkü bu sorunun neden kaynaklı oldugunu bilgiğim halde çözümün nasıl olacagını bildiğim halde başarılı olamamam.belkı benım gıbı sağlık konusunda bilgili bir insanın bu sorunu saptayıpda neden 2 yıldır bır uzmana başvurmadıgımı düşünürsenız,uzmanların bana söyleyeceklerı bütün bilgileri bildiğimi düşünüp sizi bana yardım edemeyecegınız kanaatine varıyordum.Bu düşüncemde yanıldıgımı görmek istiyorum yani umut ediyorum.Umarımki bu konuda bilgi sahibi oldugumu düşünen ben için farklı yöntemler vardır.Sizin sitenizi uzun zamandır ziyaret edıyorum ve artık bugun karar verdımki ben bu sorunu artık çözmek istiyorum ve sizin çalışmalarınız bana guven verdiği için size mail atmak istedim.Şimdi size sormak istiyorum, vajinismus nedir, nasıl tedavi edilir, benim gibi bu konuda bilgisi olan yada bildiğini sanan sosyolog ve sağlıkçı için ne cevab verırsınız?Şimdiden cevabınız ve ilginize teşekkr ederim

Sayın Dr Süleyman Eserdağ,

Ben vajinismuslu bi bayanım,cumartesi günü yaşadaığım bi olayı sizinle payşlamak istiyorum.Ben muayene dahi olmamıyorum.Cesaretimi toplayım Dr Hanım dan randevu alıp muayene olup anatomik olarak sorun var mı yok mu öğrenmek istedim.Gittim sorunumu paylaştık.Sıra muayene geldi inanın tüm cesaretimi toplayım muayene olmaya çalıştım .Ama muayene kasılmadan dolayı gerçekleşemedi.Ve Doktor Hanım ın sözleri madem yapamaycaktın niye evlendin.Canın yansa ölür müsün.Niye yazık ediyosun Üniversite mezunu bi bayana yakışmıyo bu davranışlar.Doktor Hanım bana yaklaşımı çok kötüydü . Bana lütfen vajinismus nedir, ne şekilde tedavi edilir, bilgi verir misiniz? Ayrıca bu doktorun ne olursa olsun daha yaklışımı nazik olmazmıydı.Yaşamayan gerçekten bilimez.Herkes için çok basit nasıl yapamıyosun .

 

Saygılarımla,

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz