Başarı Mektupları

Vajinismus – On Günlük Sorun Üç Günde Yok Oldu

Vajinismus Tedavisi Gören Hastamız Avukat Sema Hanım

…hayatınızda hiç kendinizi çaresiz hissettiniz mi? ben o gün hissettim.. üç cümle sadece üç cümle dünyayı başıma yıkmaya yetti…birini gerçekten kaybettiğinizi anladığınız o an… bazen ayrılık olur bazen ölüm… ben o an; yüzüğünü taktığım ilk haftalar parmağıma bakıp bakıp gülümsediğim, uyurken seyrettiğim, başıma gelen en güzel şey olduğuna inandığım (en azından oğlumun doğumuna kadar), filmlere taş çıkartacak bir aşkla başladığım, bağlandığım adamı, kocamı gömdüğümü hissettim…
asla yapmaz dediğim şeyi yıllarca bana yaptığını, bundan da zerre kadar pişman olmadığını düşündükçe bir tokat gibi yüzüme çarpılan gerçek beni silkeledi, kendime getirdi…hayat bana “artık uyan!”, “kendini kandırmayı bırak!”demişti…

böyle bir şey yaşayacağımı bana yıllar önce söyleseler “herhalde ölürüm” derdim… ama ölmedim…ölünmüyormuş öğrendim..

33 yaşındaydım ve … ocak 2012 de yaşadığım şoku ve bu şoku atlatma mücadelemi saymazsak ilk defa gerçek anlamda olgunlaştığımı hissettim.. neden olgunlaşma acıya ihtiyaç duyar ki her zaman..emeksiz yemek olmayacağı için mi?

ve anladım ki severken vazgeçmek -herşeye rağmen- hiç de zannedildiği kadar kolay değil…yürek karşı tarafa yalvarır o anda çünkü, “seni affetmek istiyorum, bana yardım et” diye…

sevgi emek ister bunu bilirdim de.. mutlu olmak için de emek sarfetmek gerekirmiş… gururuna yenilmeyip affetmeyi denemek… onu anlamaya çalışmak…nerede hata yaptığını bulmaya çalışmak…kendi doğrularını sorgulamak… gerçekten nasıl mutlu olacağını egondan ve gururundan sıyrılarak yüreğine sormak….tabi bunlar yazıldığı kadar kolay olmaz… bazen denenir ama başarılamaz..ama denemekten vazgeçmemek de bir çeşit emek vermektir..ve inanırım ve dilerim ki Allah emeklerin karşılığını mutlaka verir..

ve hata yapmak insan içindir…bazen o hataların bedelini sevdikleriniz ya da sizi sevenler sökülerek ödese de… herkes ikinci bir şansı hak eder … önce kendinize şans verin o yüzden, sonra da karşınızdakine..
………………………………

benim hikayem öyle güzel başladı ki bu hikayede yukarıdaki satırları yazmak zorunda kalacağımı hayal bile edemezdim..aşık olduk ben stajyer avukattım o avukat … evet aşık oldum..sadece aşık kelimesi ona olan hislerimi anlatmak için yeterli değildi aslında… karakterine, bilgisine, insanlığına, düşüncelerine, varlığına hayrandım..evlendik… sonra o lanet olası tıp terimi ile tanıştım; “vajinusmus” ….dokunmak için öpmek için deli olduğum bir adamla evliydim ve vajinusmustum..eşim çok sevgi dolu çok anlayışlıydı… hiç acelemiz yoktu ona göre o beklerdi…ama benim aklımdan bir an olsun çıkmıyordu “yapabilecek miyim” sorusu… hiçbir şeye tam olarak odaklanamıyordum..tek başıma çıkmaya çalıştım işin içinden psikologlarla, biyoenerji uzmanlarıyla, filmlerle, kitaplarla ama olmadı.

…sonra bir gün hamile olduğumu öğrendim..dünyanın en güzel duygusunu tattım -annelik-ilk günden itibaren ve tatmaya devam ediyorum şükürler olsun..

sene 2012 olduğunda evliliğimde bir dolu sorun ve 8 yaşında bir oğlum vardı..kocam 2,5 senedir bana dokunmuyordu… ve bu durum bir an olsun aklımdan çıkmıyordu.. artık sıkıldı beklemekten usandı ve vazgeçti diyordum..cinselliği hayatından çıkardı….ta ki 2 yıldır benden 10 yaş büyük bir kadınla ilişkisi olduğunu öğrenene kadar..sonra kafamı yaran bu büyük taşın etkisiyle olsa gerek internetten araştırmaya başladım tedavi yöntemlerini ve Hera Kadın Sağlığı Merkezini buldum…sonuç 10 yıldır beynimi kemiren, hayatımı eşimin tahmin ettiğinin çok ötesinde etkileyen sorun 3 günde yok oldu… ve sevinmek yerine neden bunca sene beklediğimi düşünerek üzüldüm…

…beklemek bana çok şeye mal oldu..beklemeyin…tedavi olmayı deneyin…kendinize bir şans daha verin, kendiniz için… lütfen

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz