Toplumsal Yönü

Vajinismus Sorunu ve Boşanma

Vajinismus Sorunu ve Boşanma

Vajinismus sorunu tedavi edilmediği takdirde boşanma ile sonuçlanabilir. Bu yüzden zaman geçirmeksizin tedaviye başlanmasında fayda olacaktır.

Bazı durumlarda çiftler boşanma arifesinde iş işten geçtikten sonra tedavi yolunu tutarlar. Tedavi gerçekleşse bile boşanma yine de kaçınılmaz bir hal almıştır. Ailenin yapı taşlarını bozmamak, mutlu bir aile yaşantsını sağlamak sizlerin elinde. Vajinismus sorunundan kısa sürede kurtulmak elinizde. Tedaviye ne kadar başlanırsa o kadar kısa sürede problemi çözmüş olur, ileride yaşanacak vajinismusa bağlı nedenleri ortadan kaldırmış olursunuz. Vajinismus Sorunu ve Boşanma sorunu yaşayan bir hastamız.

Yozgat’tan yazan bir vajinismus hastamızın maili:

Merhaba, 1,5 yıllık evliyim, eşimle ilişkiye giremiyoruz zarımı da aldırdım operasyonla. vücuduma dışarıdan bir şeyin girmesini kabul edemiyorum acımayacağını bildiğim halde (zarımı aldırdığımda gazlı bezden yapılmış tampondan hiç rahatsız olmadım rahat rahat  yürüdüm  tabi onu çıkarırken çok uğraştım ama yinede sonuç alamadım).

Gerçekten bunu başarabileceğime hiç inanmıyorum ama %100 diyorsunuz, araştırmalarımda %100 yazan başka sitelere pek rastlayamadım. heraklinik facebook sayfanızda düşüncelerini yazan hastalarınızın bir kaçı ile telefonda konuştum. şu an kafam da karıştı ve eşimle boşanma kararı almak üzereyiz, biliyorum ki bu bir erteleme hastalığı ancak ertelemeden bir en evvel tedavi olmak istiyorum. yoksa zaman çok geç olacak. geçen yaz bir meslektaşım (bu arada ben öğretmenim) eşiyle boşandılar ben de aynı duruma düşmek istemiyorum. Çok teşekkürler..

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz