Tedaviye Başlarken

Vajinismus Tedavi Ücretleri

Vajinismus Tedavi Ücretleri

Bu hastadan hastaya değişiklik gösterebilir. Bazı hekimler tedavi için seans ücreti alırken, bizim gibi bazı vajinismus  tedavisi veren müesseselerde “paket ücretlendirme” uygularlar.

Ücret tabi ki önemlidir… Ancak vajinismus tedavi maliyetinden çok daha önemlisi vajinismus tedavisinden sonra başarıya ulaşmaktır. Bu yüzden hastalarımıza vajinismus tedavisi için araştırma yaparken yalnızca tedavi maliyetlerini ölçüt olarak almayarak, doğru olanı bulma yolunda çok iyi bir araştırma yapmalarını öneririz. Aksi takdirde yalnızca fiyatı uygun olduğu için tercih edilen müesseselerde çok daha fazla maddi ve manevi kayıba uğramak kaçınılmaz olacaktır.

Bir hastamızdan gelen mail:

Merhabalar Doktor Bey, Öncelikle mailime cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Açıkçası yazılarınız beni oldukça cesaretlendirdi. Henüz iş yoğunluğum nedeniyle çalışmalarınızın tamamını okuyamadım. Biz eşimle birlikte akademisyen bir çekirdek aileyiz. Gelirimizin önemli bir kısmını da eğitimimize harcıyoruz. Tabi ki sağlığın değeri asla parayla ölçülemez. Ancak yine de bir işe başlarken olası tüm durumları bilmekte fayda görüyoruz. Bize ortalama bir tedavi masrafı söyleyebilirseniz en azından ona göre kendimizi hazırlarız. Sizden kesin bir rakam tabiki görüşmeden alamayız ama bize minimumla maksimum değerler hakkında bilgi verirseniz çok seviniriz. Bu ay sonu itibariyle Ankara’da olmayı planlıyoruz ve eğer bir aksilik olmazsa sizi de ziyaret etme fikrindeyiz. Görüşmek dileğiyle, teşekkürler.

Başka bir hastamız:

Süleyman Bey merhaba, Öncelikle vajinusmus hastalığımın başlamasıyla ilgili olarak kısaca hayat hikayemi anlatmak istiyorum. 3,5 yıllık evliliyim. İlk gecemizde düğün yorgunluğu ile kendi isteğimizle ilişkiye girmedik. İlk deneyimimizde canımın acıyacağı düşüncesiyle kendimi çok kastım ve hala kasıyorum. Bir takım birliktelikleri yaşıyoruz. Sanırım 2-3 ay öncesinde yaşadığımız birliktelikten sonra kan geldiğini fark ettik. Ama bizim sorunumuz kan gelip gelmemesi kızlığın bozulup bozulmaması değil. Sorun ilişkiyi tam anlamıyla yaşayamamak. Ben daha önce Ankara’ da sizler gibi bu gibi hastalıkları tedavi eden bir doktor ile internet üzerinden görüştüm. Web sitelerini inceledikten sonra tarafımca büyük bir güven oluştu. Sorunumun kesinlikle çözüleceğine inandım. Ancak ücreti (4.500 tl) bütçeme çok fazla geldi. Bu yüzden vazgeçtim. Sonrasında da sizin web sitenize ulaştım. Ancak sizlerde ilk muayene sonrasındaki ücreti belirtmemişiniz. Sorunum kadar olmasa da benim için ücreti önem arz ediyor. Lütfen ücretini daha detaylı yazarsanız sevinirim. En azında en az/en çok uyguladığınız tutarı belirtirseniz benim için yeterli olur. Birde sizi cebinizden hangi saatlerde rahatsız edebilirim. İlginizden dolayı şimdiden teşekkür ediyorum…

Vajinismus tedavisinde seanslar nasıl yapılır?
Her gün üst üste gerçekleştirdiğimiz seanslara aldığımız hastalarımız ortalama olarak 1.5-2 saat’i seansta geçirmektedirler. Vajinismus tedavi ücreti ise ilk seansta yapılan jinekolojik değerlendirme sonrasında “paket fiyatlandırma” şeklinde olmaktadır. Yani ilk görüşmeden sonra kaç seans süreceği, hangi tedavi yönteminin kullanılacağı ve tedavi ücreti kesin olarak belirlenmektedir. Tedavi süresi 3 günü aşan hastalardan ekstra bir maliyet alınmaz. Bu nedenle paket ücretlendirme hastalar açısından daha uygun ve makul olmaktadır.

Tüm hastalarımıza hem vajinismus tedavi ücretlendirmelerinde hem de ödemelerde kolaylıklar sağlamaktayız. Şehir dışından gelecek olan hastalarımızın konaklamaları konusunda da destek olmaktayız.

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz

1 yorum

  • Süleyman bey merhaba ,bende sağlıkçıyım ama bende vajinusmus hastasıyım ve anne olmak istiyorum.uzun araştırmadan sonra istanbuldaki kliniğinize Şenay hanıma gitmeyi düşünüyorum.tabiki böyle birşeyin maddi boyutu çok önemli değil ama malum şartlar ben ortalama olarak tedavi masrafını öğrenmek istiyorum şimdiden çok teşekkürler