Hasta Mektupları

Ağrı Vajinismus Tedavisi

Ağrı Vajinismus Tedavisi

Merhaba..28 yaşındayım ve 6 aydır evliyim.Eşim ve ben Ağrı’da öğretmeniz.Evlenmeden önce cinsellikle ilgili korkularım yoktu.Çoğu kızda olan ilk gece korkusu,vs bende yoktu.Ancak ilk gecem çok ağrılı ve çok zor geçti.Daha sonraki günlerde ve aylarda olan denemelerimizde de kontrol edemediğim kasılmalar yaşadım ve acı duymaya başladım.

Eşim anlayışlı yaklaştı ve ısrarcı olmadı.Uzun süre problemin ne olduğu hakkında bir bilgim yoktu.İnternetten araştırdığımda vajinismus belirtilerini yaşadığımın farkına vardım.Şimdiye kadar bir doktordan,uzmandan yada başka birinden yardım almadım.Açıkçası vajinismus tedavisi‘nin sonuç vermemesinden çekindim..Eşim bu durumu şu an için problem etmese de ben üstünden yıllar geçmeden bu sorundan kurtulmak istiyorum.Çünkü bu durumun evliliği yıpratacağı düşüncesindeyim…Benim için Tedavinin en uygun zamanı sanırım yaz tatili..Fakat bu vajinismus tedavisi’nin masrafları hakkında hiç bir bilgim yok.

Sayfanızda Vajinismus Tedavilerinizin genelde 2 ile 5 seans arasında sonuç vermekte olup bu aralığın 1 ila 7 seans arasında uzayıp kısalabilmekte olduğunu belirtmişsiniz. Ortalama seanslarda gerçekleşen bir vajinismus tedavisi için maliyeti hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Bununla beraber nasıl bir vajinismus tedavisi alacağımı, tedavi sonrası tekrar aynı problemi yaşayıp yaşamayacağımı, ortalama kaç günde tedavi olup evimize gidebileceğiniz hakkında bizleri bilgilendirirseniz size minnettar oluruz.

İlginize teşekkür ederim..

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz