Vajinismus Blog

Ankara Vajinismus’ta Tedavi Yöntemleri

Ankara Vajinismus'ta Tedavi Yöntemleri

Vajinismus Tedavisi Ankara

Vajinismus tedavisine başlamadan önce Ankara müessesemize gelen vajinismus hastalarının kafalarında ‘’ya başaramazsam, ya tedavi olamazsam, ya bu sorun benim kaderimse’’ şeklinde pek çok olumsuz fikirler dolaşıp durmaktadır.

Vajinismus Tedavisi Ankara – Tedavi Metotları
Vajinismus hastalarının pek çoğu böyle bir problemin çözümü olabileceğine inanmamaktadır. Vajinismus tedavisi Ankara ofisimize başvuran pek çok hasta da bu şekilde olumsuz fikirlere sahiptir. Vajinismus problemi doğru metotlar kullanıldığı takdirde kesinlikle başarılı bir şekilde çözüme kavuşabilmektedir. Ancak her problemin tedavisinde olduğu gibi vajinismus probleminin tedavisinde de hastanın yerine getirmesi gereken önemli kriterler yer almaktadır.

Vajinismus tedavisi Ankara müessesemize başvuran hastalara bizlerin önerisi tedavi süresince bu kriterleri yerine getirmeleri gerektiğidir. Çünkü sonuçta hastanın tedaviyi yapan kişiyle işbirliği içinde olması tedavinin olumlu sonuçlanmasında son derece önemlidir. Vajinismus tedavisi için Ankara müessesemizde belirlediğimiz kriterleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Vajinismus Tedavisi İçin En Önemli Unsurlar:
-Güven: Vajinismus tedavisine başlayan hastanın her şeyden önce kendine güveni son derece önemlidir. Bu sorunu atlatacağına bunu aşabileceğine güvenmesi gerekmektedir. Bununla birlikte tedavisini yapacak olan terapistle işbirliği içinde olması ve ona güvenmesi de vajinismus tedavisi için önemli kriterlerden biridir.

-Azim, Sabır ve Kararlılık: Vajinismus tedavi süreci çoğu zaman inişli çıkışlı bir süreçtir. Vajinismus hastasının tedavi süresince inançlı olması azimle ve sabrederek sorunun üzerine gitmesi, tedaviden vazgeçmemesi çok önemlidir.

– Ev Ödevleri: Vajinismus tedavisi için tedaviyi uygulayan terapist tarafından verilen ev ödevlerinin uygulanması son derece önemlidir. Vajinismus Ankara müessesemizde verilen ev ödevleri son derece basit ve her hastanın uygulayacağı türden egzersizleri içermektedir.

-Eş Desteği: Vajinismus tedavisi için en önemli kriterlerden biri de eşin tedavi süresince hastaya olan desteğidir. Erkek eşler bu problemin bir çift problemi olduğunu kabul ederek eşlerinden desteklerini esirgememeli ve tedavi süresince hastaların yanında olmalıdır.

Unutulmamalıdır ki, vajinismus tedavisi hasta ve terapistin işbirliği için de uyumlu bir şekilde ilerlerse başarılı olabilmektedir. Terapistin deneyimi ve uzmanlığı ne kadar önemliyse tedavinin başarıyla sonuçlanmasında hastanın uyumu ve isteği de o kadar önemli bir yer tutmaktadır.

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz