Vajinismus Blog

Ankara Vajinismus Tedavisi Önerileri

Ankara Vajinismus Tedavisi Önerileri

2002 yılından bu yana hizmet veren Ankara ofisimizde, vajinismus tedavisi başta olmak üzere pek çok cinsel problemin çözümü konusunda destek vermekteyiz.

Vajinismus tedavisi Ankara ofisimize bu konuda destek ve bilgi almak amacıyla başvuran pek çok hastamız bulunmaktadır.

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki; vajinismus yalnızca uzman kişiler tarafından cinsel terapi alınarak çözümlenecek bir tür cinsel problemdir. Bu yüzden yanlış tedavi merkezlerinde uygulanan yanlış tedaviler ve sağdan soldan duyulan yanlış tedavi yöntemlerinin vajinismus tedavisi konusunda hastalara hiçbir faydası olmamaktadır.

Vajinismus Tedavisi Ankara / Öneriler
Vajinismus konusunda Ankara merkezde yer alan ofisimize pek çok hasta başvurmaktadır. Bu hastalarımız üzerinde yaptığımız gözlemlerden yola çıkarak yapılması veya yapılmaması gereken konulardan pek çok öneride bulunmamız da mümkündür.

Vajinismus hastaları için ilk ve en önemli önerimiz bu problemin bir tür hastalık olduğunu ve tedavisinin mümkün olduğunu kabul etmeleri gerektiğidir. Pek çok vajinismus hastası bu problemin kendisinde olduğu için kendi kendine çözüleceğine ve kimsenin kendisine yardım edemeyeceğine inanmaktadır. Bu tamamen yanlış bir düşüncedir. Unutulmamalıdır ki, problemi kabul edip tedavi arayışı içine girmek bile problemin çözümünün yarısı demektir.

Vajinismus tedavisi Ankara olarak problemini kabul eden ve tedavi arayışına giren hastalara ikinci önerimiz, bu konuda detaylı bir araştırma yapmaları ve daha sonrasında tedaviye başlamaları gerektiğidir. Çünkü yanlış bir yerde uygulanan hatalı tedaviler problemi daha fazla büyütmekte ve hastaları maddi ve manevi anlamda büyük kayıplara götürmektedir. Hatalı tedaviler, hastanın inancını kırmanın yanı sıra farklı psikolojik problemleri de beraberinde getirebilmektedir.

Vajinismus Tedavisi İçin Jinekolojik Değerlendirme Şarttır
Vajinismus tedavisine başlamayı düşünen hastalara önerimiz, jinekolojik muayenenin son derece önemli olduğunu bilmeleri gerektiğidir. Her ne kadar vajinismus, çoğunlukla psikolojik nedenlerden kaynaklansa da çok küçük bir oranda fiziksel birtakım engellerden de kaynaklanabilmektedir. Bu yüzden cinsel problemler konusunda uzman bir jinekolog tarafından yapılan kısa ve basit bir değerlendirme son derece önemli bir yer tutmaktadır.

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz