Vajinismus Blog

Vajinismus Tedavisi Ankara’da Son Gelişmeler

Vajinismus Tedavisi Ankara'da Son Gelişmeler

Vajinismus tedavisi için Ankara ofisimize başvuran hastaların en çok merak ettiği konu bu hastalığın tedavisinin mümkün olup olmadığıdır. Vajinismus, günümüzde bilimsel tedavi yöntemleri kullanılarak çok kısa bir sürede çözüme kavuşturulabilen bir problemdir.

Vajinismus tedavisi amacıyla tarafımıza başvuran pek çok hasta, bu hastalığı yaşamadan, böyle bir problem kendi başlarına gelmeden önce vajinismusun isminden bile habersiz olduklarını söylemektedirler. Bu yüzden bizlere vajinismus hastaları tarafından en sık sorulan sorular arasında ‘’Vajinismus nedir? Kaynağı nedir?’’ gibi sorular da yer almaktadır.

Vajinismus Tedavisi Ankara
Vajinismus tedavisi için Ankara ofisimize başvuran hastalar içinde bu sorunu ilk günden fark edip gelenlerin yanı sıra yıllarca bu problemini erteleyen ve artık çözmek isteyen hastalar da yer almaktadır.

Vajinismus tedavisini ertelemede en önemli etkenlerden biri vajinismus hastalarının bu problemin çözümünün mümkün olmadığını düşünmeleridir. Bu yüzden Ankara ofisimize başvuran pek çok hasta tarafından bizlere ‘’Gerçekten çözümü mümkün mü? Gerçekten iyileşebilecek miyim, ya başaramazsam, ya olmazsa?’’ şeklinde sorular gelebilmektedir.

Vajinismusu erteleme sebeplerinden biri de daha önce gidilmiş yanlış tedavi merkezlerinde uygulanan hatalı yaklaşımlar yüzünden kaynaklanmaktadır. Zaten tedaviden çekinen ve tedaviye inancı az olan vajinismus hastaları maruz kaldıkları yanlış yöntemler yüzünden iyice tedaviden soğumakta ve çözümü ertelemektedir.

Vajinismus problemi doğru yöntemlerle, deneyimli ve uzman kişiler tarafından 3-4 gün gibi çok kısa bir süre içerisinde kesin olarak başarıyla çözümlenebilen bir cinsel problemdir. Bu yüzden bu hastalık daha fazla kişilerin hayatını etkilemeden tedavisine başlanması son derece önemlidir.

Ankara’da Vajinismus TedavisiTedaviye başlarken
Vajinismus tedavisi Ankara ofisimize vajinismus hastalığı yüzünden başvuran kişilerin pek çoğu bu hastalığı ertelemelerinden ya da maruz kaldıkları yanlış tedaviler yüzünden şikâyet etmektedirler. Bu yüzden her şeyden önce vajinismus tedavisine başlamadan önce iyi bir araştırma yapmak, sonrasında tedaviye başlamak çok önemlidir. Vajinismus sorunu doğru tedavi teknikleri ile günümüzde 3 gün gibi kısa sürede çözüme ulaşılabilmektedir.

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz