Başarı Mektupları

Vajinismus Tedavisi – Eşime Verebileceğim En Güzel Hediyeydi

Vajinismus Tedavisi -  Eşime Verebileceğim En Güzel Hediyeydi

Vajinismus Tedavisi Gören Özlem Hanım

Eşimle iki gün sonra 1 yılı geride bırakacağız. İlk gece korkusunu hep birilerinden duyardım ama kendi başıma geleceğini tahmin edemezdim. 1 yıl boyunca her denememizin sonu hüsrandı. Benim ağlama krizlerim, eşimin beni teselli etmeye çalışmalarıyla bir yılı devirdik. Her deneme sonunda kendimi yarım, eksik biri gibi hissediyor, eşime de bunu yaşattığım için vicdan azabı çekiyordum. Eşim: “Üzülme, zamanı gelince elbet birgün olacak” diyordu. O, inanıyordu. Benimse hiç umudum yoktu. Eşimi itiyor, ilişkiye son veriyordum her defasında.

Televizyonlardan duyuyordum, yardım almadan çözüm bulunamayacağını. Bir yakınım başka birinin aracılığıyla İstanbul’a yönlendirdi beni. Orda bu işi çözersin diye yüreklendirdi. Araştırmadan, etmeden bir psikolog bulduk, aradık randevu aldık ve hazırlıklarımızı tamamladık. Ne olursa olsun bu işe baş koyduk ve bütün bir yaz tatilini gerekirse feda ederiz diye kesin kararımızı verdik. Yola çıkmadan birkaç gün önce internetten vajinismus öykülerini okurken “Hera Sağlık Merkezi” ni gördüm. İnceledim sayfayı. Çok güvenilir geldi. Geniş bilgi veriyordu bu konuyla ilgili. %100 çözüm diyordu. Parmak tedavisi yok diyordu. (Daha önce bunu deneyip yapamamıştım). Çok kısa sürede çözüm yazıyordu. Etkilendim, eşime anlattım o da sıcak baktı. Hemen İstanbul’u arayıp diğer randevuyu iptal ettik ve Süleyman Bey’in kliniğinden randevumuzu aldık. Salı günü ilk görüşmemizdi.

Ayla Hanım, sıcak gülümsemesiyle içeri aldı bizi. Kafamda o ana kadar o kadar soru vardı ki… Beklerken başarıya ulaşan hastaların mektuplarını okudum. Okurken “tıpkı ben” diyodum içimden. Aynı şeyleri yaşayan ne çok insan varmış meğer, diyordum. Süleyman Bey, güler yüzüyle bizi karşıladı. Geniş bilgi birikimiyle bizi bilgilendirdi, ev ödevleri verdi ve tedaviye başladık.

Ve şaka gibi, mucize gibi, evlilik yıl dönümümüze iki gün kala gerçek bir karı-koca olduk. Bu eşime verebileceğim en güzel hediyeydi. Onun yanında göğsümü gererek, gerçek bir kadın olduğumu hissederek yürüyorum artık. Bu kadar kısa sürede, ağrısız… Bize, bunu yaşamamızda yol gösterici olan Süleyman Bey’e ve güven veren Ayla Hanım’a teşekkürler. Salı günü başladık, Perşembe bitirdik. Dr. Süleyman Bey’e GÜVENİN.

Herkese iyi şanslar diliyorum.

Özlem B.

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz