Başarı Mektupları

Hollanda’dan Vajinismus Tedavisine Geldim

Hollanda'dan Vajinismus Tedavisine Geldim

Burcu Hanım (25 yaş, Ev hanımı, 3 yıllık evli, Hollanda)
“Hollanda’dan tedaviye gittim. Eşim işlerinin yoğunluğundan dolayı gelemedi. O yüzden tedavilere kendi başıma katıldım. Son derece rahat ve sıcak bir ortam. Çalışmalarda destek veren bayan asistanlarınıza da minnettarım…”

Evlendikten sonra esimin yanina Hollandaya yerleştim. 3 yillik evliliğimde burada bir kac merkeze gittik ama sonuç nafile.

Hera klinigini internette arastirma yaparken buldum. Ilk gorusmede bana hayatimla ilgili bazi sorular sordu ve cok iyi bir dinleyici oldugunu ve goruslerini ifade ederken de son derece samimi oldugunu gordum. Buna ek olarak, bilimsel makaleleri ile ofisindeki duvarda asili olan basari belgeleri de bana guven verdi.

Kendisinin kliniginde vajinismus tedavisine basladim. Cok fazla hastasi olmasina ragmen tek hastasi benmisim gibi yakin alaka gosterdi, tedavi sirasindaki endiseli ve gerilimli ruh halimi cok iyi anladi; teskin edici, sefkatli, sabirli ve son derece anlayisli bir yaklasimi var. Ayrica cok guleryuzlu ve tum sorularinizi ictenlikle yanitliyor. Kendisiyle yakin bir arkadasinizla konusuyormus gibi konusabiliyorsunuz. Hastanin anlayamayacagi mesleki terimleri kullanmiyor. Hastayi kucumseyen bir tavri yok, tam tersine cok arkadas canlisi ve paylasimci.

Vajinismus tedavisine başlamadan önce o kadar rahattım ki, tedavinin nasıl bittiğini, anlamadım bile.

Benim tedavim 6 gun surdu. Esim isleri dolayisiyla gelemeyince klinigine yalniz basima gittim. Bilissel davranisci terapi uyguladi. Verdigi egzersizleri hem klinikte hem de kaldigim otelde uyguladim. Son gun telefonla arayarak esime de bazi onemli bilgiler verdi.

Acikcasi simdiye kadar gordugu vajinismus vakalarından yola cikarak yayimlattigi makalelerini siradan vatandasin da okuyabilecegi bir kitap haline getirmesini isterdim. Klinigi de cok merkezi ve nezih bir yerde. Son derece rahat ve sicak bir ortam. Asistanlari da cok guleryuzlu ve nazik iki genc hanim. Sonuc olarak ben kendisini cok iyi bir doktor olarak tum kadinlara tum ictenligimle tavsiye ederim.

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz