Tedaviye Başlarken

Vajinismus Tedavisi İçin Doğru Merkez Seçimi

Vajinismus Tedavisi İçin Doğru Merkez Seçimi

Vajinismus müessese seçimi son derece önemlidir. Vajinismus tedavisi için uygulanacak tedavi yöntemleri bilimsel ve kişiye özel (bireyselleştirilmiş) olmalıdır. Yanlış tedavi yöntemleri sorunu büyütür, çözümü zorlaştırır.

Konu ile ilgili spesifik çalışan, tecrübe sahibi, modern ve bilimsel yeniliklere açık müesseselere ulaşabilmek için öncelikle iyi bir araştırma yapmanızı öneririz. Müessese seçiminde en önemli kaynaklar internetteki forumlar, web siteleri ve hasta yorumları olmaktadır.

Bir vajinismus hastamız:

Merhaba, yaklaşık 2 aydır evliyim. eşimle cinsel  ilişkiye bir bir türlü giremiyorum, yaklaşık 25 gün önce kendimi zorlayarak denedik canım çok yandı, ağlamaya başlayınca eşim uzaklaştı çişim geldiğini zannettim lavaboya gittim çeyrek çay bardağı  kadar kan geldi, 5 gün boyunca da damla damla kanamam oldu. Jinekologa gittim elle değil de gözle muayane etti( o kadar korkuyorumki bacaklarımı aralarken bile kasılıyorum bir türlü hükmedemiyorum kaslarıma) kızlık zarımın biraz yırtıldığını söyledi ve zarla ilgili ilişkiyi zorlayacak  herhangi bir problem görmediğini söyledi. xxx diye bir krem verdi krem iyi geldi iyice kayganlaştırıyor( ben de kayganlaşmayla ilgili bir sorun yok rahat kayganlaşıyorum) fakat tam birleşme esnasında kasılıyorum eşim çok az içeri girbiliyor, sonra kasıldığımdan dolayı hemen çıkmak zorunda kalıyor. Neden böyle bilmiyorum acaba tedavim olur mu. Çok korkuyorum artık geceleri kabus gibi gelmeye başlıyor. Ne yapmam lazım? size gelebilirsem (Ankara da yaşamıyorum) ne kadar sürede iyileşebilirim. :-( Kafam öyle karışık ki doktorlara gidip tedavi olamayan bir sürü insan yazıyor internete.  

Vajinismus tedavisi için doğru müessese seçimi çok önemlidir. Yanlış uygulanan tedavi yöntemleri kişileri çıkmaza sokabilir. Maalesef pek çok müessese gerçeği yansıtmadığı halde tedavi garantisinden bahsetmekte ve çiftlerdeki umutları bitirmektedir. Vajinismus sorunu kişiye özel ve doğru tedavi teknikleri ile  kısa bir süre içerisinde çözüme ulaşabilmektedir.

Mersin’den vajinismus tedavisi için  gelmeyi düşünen bir hastamız:

Süleyman bey merhabalar. Nasılsınız? Ben size Mersin Anamur’dan yazıyorum. Geçen yıl sizden vajinismus tedavisi için randevu almıştım ama iznimi ayarlayamadığım için gelemedim. Şimdi tekrar randevu alıp tedavi olmak istiyorum. Ama sizden bazı bilgiler almak istiyorum. Cevap yazarsanız çok sevinirim. Ben beş yıllık evliyim. Beş yıl önce anladım sorunumu. Bu arada bir cinsel terapisten 6-7 seans yardım aldım. Ayrıca bir yaşam koçundan da yine 7 seans yardım aldım. Ama hala sorunum devam ediyor. Vajinusmus hastasıyım. Artık kesin olarak çözüm bulmak istiyorum.  Ben devlet memuruyum. Size gelebilmek için izin alıcam iş yerimden. Size çok inanıyorum ve bu sorunu sizinle aşacağımı düşünüyorum. Kısmet olursa ramazan bayramından sonra izin alıp size gelmek istiyorum. O tarihlerde ankarada mısınız. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler. Görüşmek üzere. İyi çalışmalar…

Vajinismus üstesinden gelinmediği zaman evliliklerde boşanmalara kadar giden bir sürece yol açabilir. Bu yüzden vajinismus tedavisine başlarken doğru merkez seçimi önemlidir.

Bir hastamızdan gelen mail:

Merhaba Suleyman Bey , Bu vajinismus sorunum yüzünden 2 ,5 sene önce 2 sene süren evliliğim bitti. Daha sonra tekrar 2 sene bir iliskim oldu ve o da bu sorun yuzunden bitti. Su an yeni bir iliskim var ve Tekrar bu vajinismus sorununu yasamak istemiyorum . Cok mutsuz ve umutsuzum bu konuda . Yipranmisligimda cabasi … Artik uykularim kaciyor. Evliliğim süresince  6  seans psikologa gittim ama yetersiz geldi , parmak çalısmaları inanın beni daha da soğuttu . En  kısa sürede islerimi ayarlayip ; sizden randevu alacağım ve Ankara ‘ya gelecegim … Saygılarımla …

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz