Vajinismus Blog

Vajinismus Tedavisi İçin Gecikmeyiniz

Vajinismus Tedavisi İçin Gecikmeyiniz

Vajinismus tedavisi günümüzde mümkün olan bir hastalıktır. Birçok yöntem ve tekniklerle hastalığı yenmek artık günümüzde mümkündür.

Vajinismus hastaları genellikle hastalıkları ile ilgili ön bilgileri kendileri edinir, araştırır ve ilk etapta kendi yöntemleriyle üstesinden gelmeye çalışırlar. Daha sonra bir sonuç alınamadığını fark ettikleri zaman bir merkez seçerek tedaviye başlama kararı alırlar. Bu uzun süreçte tedavi için seçilen merkezin rolü oldukça büyüktür. Uygulanacak yöntemin, harcanacak zamanın ve maliyetin, başarı oranının gözden geçirilmesi gibi süreçleri kapsamaktadır.

Tamamlanmamış Evlilik
Vajinismus hastalarının birliktelikleri bu süreç içinde “tamamlanamamış beraberlik” veya “tamamlanamamış evlilik” olarak da tanımlanmaktadır. Çiftler tedavi için atılacak adımı atma konusunda ertelemeye gitmişlerse bu, ailenin içinde de huzursuzluk ve yıpratıcı olma özelliği taşıyan faktörleri de ortaya çıkaracaktır.

Bir çok vajinismus sorunu yaşayan ailelerde çiftler arasındaki bağlar zayıflamış, ilişkiler kopma noktasına gelmiş olabilmektedir. Bundan dolayı, ilişkiyi bu noktaya getirmeden önce karar verilip doğru bir tercihle başvuru yapmaları ve tedaviyi başlatmaları gerekmektedir.

Vajinismus Çift Sorunudur
Vajinismus bir çift sorunudur. Bunun için tedavi sırasında eşlerin birbirini desteklemesi, motivasyonu yüksek tutması oldukça önelidir.

Vajinismus tedavisi için müessesemize gelen eşlerin daha süreç sonlanmadan dahi birbirlerine daha fazla bağlandıkları, ilişkilerinin güçlendiği ve birbirlerine olan inançlarının arttığını görmekteyiz. Süreç sonlandıktan sonra eşler artık hem ilişkisel sorunlarını yenmiş hem de vajinismusu yenmiş olarak özel hayatlarına kaldıkları yerden devam etmektedirler. Bir de buna çocuk özlemi de eklenince çitlerin mutlulukları katlanarak artmaktadır.

Günümüzde uygulanan bilişsel ve hasta dostu tedavi yöntemleriyle çok kısa süre içinde vajinismusu yenerek, hayatınızda yarım kalan duyguları tamamlayacak ve hayalinizdeki birlikteliğe ulaşabileceksiniz.

Vajinismus Tedavisi İçin Gecikmeyiniz !
Vajinismus bir erteleme hastalığıdır. Bundan dolayı en kısa sürede harekete geçmek ve tedaviyi sonlandırarak yarım kalan ilişkinizin tadını çıkarmalısınız. Vajinismus tedavisi için bir an önce adım atmaktan çekinmeyiniz.

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz