Bölgelere Göre Vajinismus

Kahramanmaraş Vajinismus Tedavisi

Kahramanmaraş Vajinismus Tedavisi

Vajinismus tedavisi için Kahraman Maraş ve çevre bölgesinden gelen hastalarımız da yoğunluktadır.

K. Maraş bölgesinden vajinismus tedavisi için bize gelen bir hastamızın bize tedavi öncesi yazdığı mektup aşağıdadır. Hastamız tedavi konusunda eş direnci ile karşılaştığını ve yaşadığı sıkıntıları ayrıntılı bir dile ifade ediyor.
K. Maraş’tan bir vajinismus hastamızın mektubu:

Mrb Süleyman Bey
İnternet sitenizdeki başarı öykülerini inanın ağlayarak okudum. Bir gün ben de aynı mutluğu yaşar mıyım, evliliğimi daha başlamadan girdiği bu çıkmazdan kurtarabilir miyim diye… Benimle aynı problemi yaşayan kadınların hikayeleri ve mutlu sonları beni cesaretlendirdi. Bu maili bir an önce atmam gerektiğine inandırdı.

Ben K.Maraştan yazıyorum size. Aslen de Kahraman Maraş’lıyım. 2 yıllık evliyim ve bu kabusla başedecek gücüm daha fazla kalmadı. Eşimle üniversitede tanıştık ve severek evlendik biçok sıkıntıya rağmen. Evlendiğimiz gün beni böyle bir kabusun beklediğinden habersizdim tabi ki. Sevdiğim insanla evleniyordum ve ona güveniyordum. İlk başarısız denemeden sonra balayına erteledik bu konuyu. Eşim de sağolsun çok anlayış gösterdi hiç üstelemedi. Balayında da durum değişmedi. Ondan sonra başladı benim kaygılarım ve adını bile daha önce duymadığım bu hastalık benim kabusum olmuştu. Sebebi konusunda geriye dönüp baktığımda bilinçaltımda tek bir neden görüyorum. Eşimin annesinin evliliğimiz öncesi bana attığı ve 2.5 yıl bende travma etkisi yaratan iftira. Ama onu Allaha havale etmiştim bu evliliğe karar verirken. Başka çarem yoktu çünkü. O insanı evlendikten sonra istesem de istemesem de görmek zorundaydım ve herşeyi unutmalıydım. Şuanda kendimi size yeterince ifade edebiliyor muyum bilemiyorum.

Daha sonra içimi kemiren bu durumu yakın arkadaşlarımla paylaştım. Tavsiyeleri, beni dinlemeleri cesaret vermekten başka işe yaramadı. Ardından ağrı kesiciler, kas gevşeticiler, kremler, hatta hatta ağzıma şimdiye kadar damlasını bile koymadığım alkol bile aldım bu uğurda. Tabi hiçbiri fayda etmedi. Canım da acıdı ruhum daa..Ardından evliliğimizin 4. ayında kadın doğum uzmanına gittim dizlerim titreye titreye. Sağ olsun doktor yüreklendirdi beni. Anatomik hiçbir sorunumun olmadığını ve olmaması için bi sebep görmediğini söyledi. Aradan koca 8 ay geçti ama ben hala aynı durumdayım. Hatta daha zorlaştı herşey:(((( İnternette bu konuyu araştırayım istedim. Vajinismus tedavisi Kahramanmaraş diye aradığımda pek bir sonuç bulamamıştım.

Çevremdeki insanların hala bebek yok mu soruları ben kahrediyor artık, dayanamıyorum. Annemin bebek konusunda ısrar ettiği bi gün ağlayarak vajinismus sorunumu anlattım durumu ona (onu üzmek istemesem de).Tabi aradan koca bi sene geçmişti. Annem sezmiş zaten yolunda gitmediğini bişeylerin. Hemen abime açmış durumu meslektaşınız olduğu için. Bunu öğrendiğimde yerin dibine battım. Benim için ne kadar utanç verici olduğunu anlatamam. O da hemen araştırıp sizin kliniğinizin ismini verdi bana. Sitenizle tanışmam böyle oldu Süleyman Bey. Fakat eşimi tedavi konusunda ikna edemedim. Her şeyi zamana bırakalım diyor ama artık erteleyecek durum kalmadı, gözümde daha fazla büyüdü bu olay. Psikolojim harap oldu. Evden gitmeyi bile düşündüm kontrolümü kaybettiğim zamanlarda. Şimdilerde iş değişikliğinden dolayı bi sene boyunca iznim yok. Bu işe zaman ayırmadan nasıl çözebilirim diye kara kara düşünüyorum sadece. İşime konsantre olamıyorum, kopuyorum hayattan her geçen gün. Sizden ricam bana bi çıkış yolu göstermeniz.

Kahraman Maraş ve çevresinde olan, benim durumumdaki vajinismus insanların size gerçekten çok ihtiyaçları var. Rabbim gücünüzü artırsın. Hoşçakalın…..

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz