Başarı Mektupları

Vajinismus Tedavisi – Sadece Bir Buçuk Günde Yendim

Vajinismus Tedavisi - Sadece Bir Buçuk Günde Yendim

Vajinismus Tedavisi Gören Antalya’dan İlknur Hanım

Geliş tarihimiz: 30 Ekim 2012, saat: 15.00 – Dönüş tarihimiz: 01 Kasım 2012, saat 10.00 – Sadece 1.5 gün (40 saat),

30 Ekim 2012, benim hayatımın dönüm noktası oldu. Ben 6 yıllık evli bir vajinismus hastasıyım. 6 yıldır hayatımı mahvetmişim. Kendime ve en çok eşime bu dünyayı zehir etmişim. Benim için ölmek daha kolaydı bu acıyı yaşamaktansa. Çok korkuyordum. Başka bir doktora gittim. Parmak egzersizi verdi. Kendimden nefret ettim, bunları aynanın karşısına geçip de yapamadım. Artık çocuk sorularında, aile baskısından sıkılmıştım ve internetten Süleyman Bey’i araştırdım. Kesin çözüm, kalıcı demesi beni çok cesaretlendirdi. Aradım, konuştum. Süleyman Bey’in kendine güvenle konuşması beni etkiledi. Akşam eşimle paylaştım ve 1 ay sonra Ankara’ya gelmeye karar verdik. Antalya’dan yola düşüp 30 Ekim 2012’de geldik, Süleyman Bey’in kapısını çaldık, görüştük, hemen tedaviye başladık. Ev ödevlerini yaptım ilk gün ama hala kendime inanmıyordum. Sürekli ağlıyordum ve ikinci gün ben tedaviye bile gitmek istemedim. Ben yapamam diyordum. Doktor beyi aradım, tedaviyi yarım bırakmayalım dedi. İkinci gün de gittim. Otele geldik, artık ‘’ben bu işi yapacağım, yapmam lazım’’ dedim. İkinci gün ödevlerimi yaptım. 3. Gün sabah ve ben iyileşmiştim artık hasta değildim ilişkiye girebiliyordum. Bugüne kadar kendimi yıprattığım ve eşimi yıprattığım bunları yaşattığım için hem de ilişkiye girme sevinciyle ağladım. Ama artık mutluluktandı. İnanın ki çözümsüz değil. Süleyman Bey ve Songül, Ayla hanım tam bir ekip. Çok tatlı sıcakkanlılar. Ben bu mektubu siz de bir an önce çözüm bulun ertelemeyin diye yazıyorum. Eşime olan sevgim, saygım bir kat daha arttı. Onu ne kadar çok sevdiğimi bir kez daha anladım. Onun desteği olmasa ben bunu yapmazdım. Süleyman beye, Songül hanıma, Ayla hanıma çok ama çok teşekkür ederim. Size minnettarım. Sizi asla unutmayacağım. Artık gülme, mutlu olma zamanı.

Antalya / İlknur

İlknur’un Eşi:

Bu arada ben de İlknur’un eşi olarak birkaç kelime yazmak istiyorum. Ben psikolojik danışmanım. Mesleki olarak evliliğin ilk yıllarında yapabiliriz diye düşünüyordum ve 6 yıl geçti eşimin özetlediği gibi ama ne bilgim ne sabrım bu sorunu çözmeye yetmedi. Buraya önce ben geldim, Süleyman Bey’le görüştüm (kolay ikna olan birisi değilimdir) ama şaşırtıcı bir şekilde ikna oldum. Ve geldik, eşim ilk günün sonunda ağlıyordu, sadece ağlıyordu. İçimde acaba, acaba, acaba sorusu vardı ama Süleyman Bey’e de sonsuz bir güven… 2. Gün eşim egzersizleri yaptı, o akşam artık 6 yıllık kâbus tarih olmuştu. Sadece eşinize destek olun, gerisini Süleyman Bey’e bırakın. Eşiniz kendisinden ümidi kestiğinde en çok sizin desteğinize ihtiyacı oluyor. İnşallah sizler de bizim gibi bu sorunu rahat aşıp özgürlük denizinde mutluluk gemisi ile coşkuyla yol alırsınız.

Kenan

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz