Başarı Mektupları

Vajinismus Tedavisi – Tedavim 3 Gün Sürdü, İnanamadım!

Vajinismus Tedavisi - Tedavim 3 Gün Sürdü, İnanamadım!

Vajinismus Tedavisi gören Eskişehir’den Ayla Hanım

Merhaba Süleyman Bey,
Öncelikle size, Ayla Hanım’a ve Songül Hanım’a sonsuz teşekkürler.

Şu anda 5 aylık evliyim, 24 yaşındayım. 3 yıllık beraberlik, 1 yıllık nişanlılık döneminden sonra hayatımızı birleştirdik. İlk gecemizin herkesin istediği gibi güzel ve özel olmasını çok istemiştik. Fakat hiçbir şey istediğim gibi olmadı.

Vajinismus denilen illetle o gece tanışmıştık. Bu durumu yaşayacağım aklımın ucundan bile geçmezdi. Morali bozmadık, o gece olmazsa başka gece olur dedik. O gece olmadı. Diğeri, diğeri, diğeri derken bir de baktık ki 4 aylık evliliğimizi tamamlamışız. Artık kendimi hiç de güçlü hissetmiyordum. Eşim çok destekti ama biliyordum o da çok üzülüyordu. Onu üzgün gördükçe ben daha da üzülüyordum. Gitmediğim jinekolog, psikiyatr kalmamıştı. Her biri ilaç, krem vs. veriyordu, hiçbiri de işe yaramıyordu. Eşim bir başkasından duymuş, Ankara’da tedavisi varmış diye. Tabi her zamanki gibi karamsar olan ben, olmaz diyordum. Neyse daha sonra netten araştırma yaptığımızda ilk çıkan şey ‘’Hera Kadın Sağlığı Merkezi’’ oldu. %100’lük çözüm diyordu, inanamadım. Etrafımdakilerle paylaştım, başta herkes korktu. ‘’Acaba ya kandırılırsan, sonuçta farklı bir şehir.’’ Ama ben bu sefer çok ümitliydim. İnsan çare olacak her şeyi kabulleniyor. Daha sonra Süleyman Bey’i aradım, onun güven verici konuşmaları beni daha çok ümitlendirdi. Çok mutluydum, artık iyi olacaktım, inanıyordum. Ankara’ya gittik, Ayla Hanım karşıladı bizi. O kadar sıcak bir karşılamaydı ki, çekinmek diye bir şey kalmadı. Daha sonra Süleyman Bey’le konuştuk ve ‘’3 gün içinde iyi olacaksın.’’ Dedi.

Biz daha bir mutlu, kendimizi güvende hissediyorduk. Tedavim 3 gün sürdü. Süleyman Bey, ‘’Eskişehir’e dönün dinlenin, emin ol %100 olacak bu iş’’ dedi. Gerçekten de olmuştu, inanamadım. Sevinçten ağlamaktan bir hal olmuştum. Artık eşimle gerçek anlamda karı kocaydık. Önce Allah’ımın sonra Süleyman Bey ve Ayla Hanım’ın sayesinde biz bu mutluluğa kavuştuk.

Her şey için sonsuz teşekkürler. Eskişehir’den sevgiler…

İmren & Necdet

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz