Başarı Mektupları

Vajinismus Tedavisi – Vajinismusu Kâbusa Çevirmeyin

Vajinismus Tedavisi - Vajinismusu Kâbusa Çevirmeyin

Vajinismusun Tedavisi Olan Özge Hanım

Eşimle tanışalı 1 sene oldu. Severek ve anlaşarak evlendik. Evleneli ise bir ay oldu. Flört dönemimiz başından beri çok şükür yolunda gitti. Eşim anlayışlı, fedakâr, özverili bir insan. Birbirimizi çok seviyoruz. Flört döneminde eşimle ilişki denememiz olmamıştı. Evlendiğimizde ise regldim. Düğünden hemen sonra balayına gittik. Regl bitmişti, ilk denememiz evliliğimizin 4. Günü olmuştu. Ama ne mümkün. Her şey yolunda giderken ilişkiye girme anı kasılmalar, itmeler, kendimi kapatmalar vs. ile sonuçlandı. Sanırım ilk gece korkusu denilen şey buydu. Eşim sabırlıydı ve cinselliğin kendisi için birinci planda olmadığını söylüyordu. ‘’Ben seni seviyorum, o olmasa da olur’’ diyordu. Ama ben onu mutlu etmek istiyordum. İkinci, üçüncü denemelerimiz de başarısız sonuçlanınca önceden duyduğum ‘’vajinismus’’ hastalığı bende de olabilir mi düşüncesine kapıldım. Eşimle internete araştırdık. Vajinismus benim bütün hareketlerimi tanımlıyordu. Hera kliniğin sitesi dikkatimizi çekti. %100 başarı ve sadece 3 günde diyordu. Bu hastalığı yenen onlarca insanın hikâyelerini okurken buldum kendimi. Hikâyeler oldukça üzüntü vericiydi, gözyaşlarımı tutamadım. 5-10 yıllık ve daha fazla evli olup da hala ilişkiye girememiş, hayatı kendine ve eşine zor kılmış birçok insan hastalığı yenme hikâyeleriyle, başarılarıyla karşımdaydı. Ben de bu hastalığın üstesinden gelebilirdim. Eşimle kaybedecek zamanımız yoktu. Klinikle görüştük ve doktorumuzdan randevumuzu aldık. Telefonda doktorumuz Süleyman Bey kendinden emin konuşuyordu. Zamanlama ayarımızı yaptık, pazar yola çıktık. Pazartesi klinikte bulmuştuk kendimizi. Ön görüşme ve sonrası jinekolojik muayene…

Sonuç orta derece ‘’vajinismus tanısı’’… Ayni gün tedaviye başladık ve ertesi gün tedavim bitmişti. 3 günde sonuçlanacağını düşündüğüm hastalığı, 2 günde yenmiştim. Süleyman Bey ve ekibi üzerine düşeni yapmıştı, gerisi eşimle bana kalıyordu… Aynı gün evimize döndük. Ertesi gün ilk denememizde eşimle beraber olmuştuk. Ve oldukça da rahat gelişmişti her şey. Vajinismustan kurtuldum. Hayatta her şey herkesin başına gelebilir. Vajinismus, bir erteleme hastalığı imiş. Neyse ki sorunumla erken yüzleştim ve çözüme kavuşturdum. Vajinismusu kâbusa çevirmeyin. Bu hastalığı yenen biri olarak diyorum. Rabbim öyle muhteşem bir varlık kılmış ki biz insanları, her şeyin bir çaresi varmış bu hayatta. Tabi bu başarımın arkasındaki Hera ekibine de sonsuz teşekkürlerimi bir borç biliyorum. ÇARESİZSENİZ, ÇARE SİZSİNİZ.. :)

Süleyman ESERDAĞ ve ekibine sonsuz teşekkürler…

Özge

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz