Vajinismus Blog

Vajinismus

Vajinismus

Vajinismus halk dilinde bir hastalık olarak bilinse de, aslına bakılırsa tedavi edilebilen, hastalıktan ziyade, alanında tecrübeli bir sağlık kuruluşu veya sağlık uzmanı tarafından kısa sürede tedavisi mümkün olan bir sağlık problemidir.

Vajinismus kadınlarda cinsel ilişkiye girememe, cinsel birlikteliğin olmaması veya vücudumuzun engellemesi olarak’da adlandırılır. Vajinismus, bir çok nedene bağlı olarak gelişmektedir. Vajina da yer alan kasların, kasılması, ailevi ve sosyal ortamın psikolojik etkilerinden dolayı bir çok kadın, vajinismus problemini yaşamaktadır. Bu sorun kadınlarda sosyal yaşantıları ile birlikte, aile hayatlarını da ciddi anlamda etkilemektedir. Bu ve buna benzer sorunlar yaşamamak adına, en kısa sürede bir uzmandan destek almanız, sizi büyük bir dertten kurtarmakla kalmayacak, aynı zamanda mutlu bir aile yaşantısına devam edeceksiniz.

Vajinismus her ne kadar tıp dilinde farklı olsada, vajinimus, vaginimus, vaginismus gibi kelimelerde de kullanılmaktadır.

Vajinismus problemi, yaşlı genç demeden bir çok kadında görülmekle birlikte, kadınlarımızın gerek psikolojik, gerekse ailevi düzenlerini bozmaktadır. Vajinismus Tedavi edilebilir bir hastalıkdır. Bu hastalığın tedavisinde uygulanan, kanıtsal ve bilinçli tedaviler ile, 3 gün gibi kısa bir sürede kurtulmak mümkündür.

Ankara’da bulunan kliniğimiz sayesinde, sizlerin rahatı, konforu ve güveni için herşey düşünülmüş olup, tedavi sonrası mutlu ve mesut bir şekilde evinize gidebilirsiniz.

Vajinismus tedavisi sonrası hastalarımızdan gelen mektuplar, tebrik kartları ve mesajlar bizleri o kadar mutlu etmektedir ki, onların izni ile sitemizde sizlerle paylaşmak istedik.

Mektuplar, hastalarımızın el yazısı ile, sizlerinde okuyup, bilgi sahibi olmanız, korkmanız gereken hiç birşey olmadığını belirtmek ve 3 günde bu problemden güven ve rahatlık içinde kurtulabileceğinizin en güzel kanıtlarıdır.

Yazar Hakkında

Süleyman Eserdağ

Süleyman Eserdağ

Jinekolog ve Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da, Liseyi ise dereceyle kazandığı fen lisesi sınavından sonra İzmir Fen Lisesi’nde okudu.

Yorum Yaz