Vajinismus TedavisiHERA VAJİNİSMUSMENÜ
Cinsel Sorunlar

Ağrılı Cinsel İlişki

Ağrılı Cinsel İlişki

Kadınlarda sık görülen sorunlarından birisi de ağrılı cinsel ilişki yani “disparoni” problemidir.

Cinsel ilişkde kasılma ile kendisini gösteren vajinismus sorunu kendisini değişik şekillerde görülebilir:

– Pek çok vajinismus hastası cinsel ilişki sırasında kendisini kastığından habersizdir. Yani kendisini kasma eylemini kontrol dışı (refleks) olarak yapmaktadır. Bazıları ise kastığının farkındadır, ancak bunu önleyemez. Bu şekilde ilişki sırasında fazlaca ağrı ve acı yaşanır.

– Bazı vajinismus hastalarında ise hiçbir ilişki denemesi bile yapılamadığından dolayı ağrı, acı problemi ortaya çıkmaz. Yani deneme olamadığından ötürü ağrı da yoktur. Bu vajinismusun daha ileri bir formudur.

Vajinismus çiftlerinin çoğu cinsel ilişkide ön sevişme kısmından son derece zevk almakta, sorun yalnızca cinsel birleşme anı geldiğinde ortaya çıkmaktadır. İlişki sırasında elle veya bacakla eşi itme de sık görülen bir durumdur.

Zamanla cinsel ağrı sorunu cinsel ilişki sıklığının azalmasına, bu da cinsel isteksizlik sorununa neden olabilir. Cinsel isteksizlik evliliklerde önemli boşanma nedenleri arasındadır.

Bazı durumlarda cinsel birleşme kısmi olarak gerçekleşmektedir. Kadın kendisini kastığından dolayı penisin tamamını vajen içine alamaz. Ancak bu tür durumlarda gebelik olasılığı da vardır.

Vajinismus hastalarının pek çoğunda ön sevişme normal ve haz doludur. Ancak sorun cinsel birleşme anı geldiğinde istemsiz bir kasılma ile kendisini gösterir. Bu dönemde korkuya bağlı vajinal ıslaklık da aniden sona erer.

Vajinismus hastaların pek çoğunda cinsel ilişkide ağrıdan çok, “acı hissedilme kaygısı” yatmaktadır.

2002 yılından itibaren Ankara’da faaliyet veren vajinismus tanı ve tedavi müessesemizde bu güne dek 8000’den fazla hasta, % 100 tedavi başarısı ile çözüme kavuşmuştur. Vajinismus tedavisi için uyguladığımız yöntemler bilimsel tedavi metodlarından oluşmakta olup, çalışmalarımız değişik ulusal ve uluslar arası kongrelerde sunulmaktadır.

Müessesemizde vajinismus hastaları için ortalama tedavi uzunluğu da 3 gündür. Vajinismus tedavisi için üst üste her gün gelme olanağınız yoksa iki hafta sonu şeklinde git – gel yapabilirsiniz. Tedavi başarısı değişmeyecektir.

Vajinismus tedavisi için özel sağlık sigortalarının tamamı maalesef sigorta şirketleri tarafından kapsama dışı tutulmaktadır. Özel sağlık sigortanızı veya SGK kurumunuzu tedavi için maalesef kullanamıyorsunuz. Yine de vajinismus tedavisi ücretlerinde ve ödemelerde size yardımcı oluruz, merak etmeyin.

İLETİŞİM FORMU
Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Merkezimiz HakkındaVajinismus TedavisiErtelemeyin, Özğürleşin!
0530 763 34 00
Bu web sitesi, web sitemizin kalitesini artırmak için istatistikler oluşturmak amacıyla veri toplamak için tanımlama bilgileri kullanır. Aşağıdaki butonlara tıklayarak veya Çerez Politikası sayfasını ziyaret ederek çerezlerimizi kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Herhangi bir seçim yapılmaması durumunda varsayılan "izin yok" seçeneği geçerlidir ve reddetme kullanıcı deneyiminizi sınırlamaz.