Vajinismus TedavisiHERA VAJİNİSMUSMENÜ
Vajinismus Blog

Nasıl Bir Evlilik Probleme Dönüşür?

Nasıl Bir Evlilik Probleme Dönüşür?

Vajinismus zaman içerisinde ciddi bir “evlilik sorunu” haline gelebiliyor. Bu durumda işin içinden daha da çıkılmaz bir hal alıyor.

Nasıl Bir Evlilik Probleme Dönüşür?

Evlilik kurumu içerisinde sevgi ve saygı kalmadığı sürece evliliğin yürümesine imkan da kalmıyor. Hele bir de eşlerin birbirine uyguladıkları şiddet de varsa boşanma kapıya dayanıyor.

Özetle; vajinismus için tedaviye gitmeyen veya tedavi için çok geciken çiftlerde zaman içerisinde cinsel sorun, evlilik sorununa, evlilik sorunu da boşanma veya aldatmalara kadar giden bir sürecin başlamasına neden oluyor.

Vajinismus Sorunu Boşanma İle Sonuçlanabilir!

Vajinismus sorunu tedavi edilmediği takdirde boşanma ile sonuçlanabilir. Bu yüzden zaman geçirmeksizin tedaviye başlanmasında fayda olacaktır.

Bazı durumlarda çiftler boşanma arifesinde iş işten geçtikten sonra tedavi yolunu tutarlar. Tedavi gerçekleşse bile boşanma yine de kaçınılmaz bir hal almıştır. Ailenin yapı taşlarını bozmamak, mutlu bir aile yaşantsını sağlamak sizlerin elinde. Vajinismus sorunundan kısa sürede kurtulmak elinizde.

Tedaviye ne kadar başlanırsa o kadar kısa sürede problemi çözmüş olur, ileride yaşanacak vajinismusa bağlı nedenleri ortadan kaldırmış olursunuz. Vajinismus Sorunu ve Boşanma sorunu yaşayan bir hastamız.

Vajinismus Psikolojik Rahatsızlıklara Yol Açar!

Vajinismus sorunu tam olarak çözülemediği zamanlarda kadınlarda pek çok psikolojik problem de ortaya çıkmaktadır. Sorun zamanla büyümekte ve kadınlarda:

  • Öz güven eksikliği,
  • Mutsuzluk,
  • Unutkanlık,
  • Konsantrasyonu toplayamama,
  • Depresyon,
  • Takıntı hastalığı,
  • Sosyal fobi (sosyal alanlardan kaçınma),
  • Agresif tepkiler (öfke patlamaları).

Sık olarak görülen psikolojik sorunlardır. Kadınların bir kısmında eşinin aldattığı düşüncesi ile paronoya (şüphecilik) sorunu da oluşabilir. Kadındaki bu psikolojik rahatsızlıklar erkeği de etkilemekte, erkek eşlerde de pek çok sorunlar yol açmaktadır. Zamanla büyüyen evlilik sorunlarının ortaya çıkması da kaçınılmaz olmaktadır.

İLETİŞİM FORMU
Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Merkezimiz HakkındaVajinismus TedavisiErtelemeyin, Özğürleşin!
0530 763 34 00
Bu web sitesi, web sitemizin kalitesini artırmak için istatistikler oluşturmak amacıyla veri toplamak için tanımlama bilgileri kullanır. Aşağıdaki butonlara tıklayarak veya Çerez Politikası sayfasını ziyaret ederek çerezlerimizi kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Herhangi bir seçim yapılmaması durumunda varsayılan "izin yok" seçeneği geçerlidir ve reddetme kullanıcı deneyiminizi sınırlamaz.