Vajinismus TedavisiHERA VAJİNİSMUSMENÜ
Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Tedavisi Ankara

Vajinismus Tedavisi Ankara

Vajinismus Tedavisi Ankara Merkezi

Vajinismus tedavisi için Ankara ofisimize başvuran hastaların en çok merak ettiği konu bu hastalığın tedavisinin mümkün olup olmadığıdır. Vajinismus, günümüzde bilimsel tedavi yöntemleri kullanılarak çok kısa bir sürede çözüme kavuşturulabilen bir problemdir.

Vajinismus tedavisi amacıyla tarafımıza başvuran pek çok hasta, bu hastalığı yaşamadan, böyle bir problem kendi başlarına gelmeden önce vajinismusun isminden bile habersiz olduklarını söylemektedirler. Bu yüzden bizlere vajinismus hastaları tarafından en sık sorulan sorular arasında ‘’Vajinismus nedir? kaynağı nedir?’’ gibi sorular da yer almaktadır.

Vajinismus Tedavisi Ankara

Vajinismus tedavisi Ankara ofisimize başvuran hastalar içinde bu sorunu ilk günden fark edip gelenlerin yanı sıra yıllarca bu problemini erteleyen ve artık çözmek isteyen hastalar da yer almaktadır.

Vajinismus tedavisini ertelemede en önemli etkenlerden biri vajinismus hastalarının bu problemin çözümünün mümkün olmadığını düşünmeleridir. Bu yüzden Ankara ofisimize başvuran pek çok hasta tarafından bizlere ‘’Gerçekten çözümü mümkün mü? Gerçekten iyileşebilecek miyim, ya başaramazsam, ya olmazsa?’’ şeklinde sorular gelebilmektedir.

Vajinismusu erteleme sebeplerinden biri de daha önce gidilmiş yanlış tedavi merkezlerinde uygulanan hatalı yaklaşımlar yüzünden kaynaklanmaktadır. Zaten tedaviden çekinen ve tedaviye inancı az olan vajinismus hastaları maruz kaldıkları yanlış yöntemler yüzünden iyice tedaviden soğumakta ve çözümü ertelemektedir.

Vajinismus problemi doğru yöntemlerle, deneyimli ve uzman kişiler tarafından 3-4 gün gibi çok kısa bir süre içerisinde kesin olarak başarıyla çözümlenebilen bir cinsel problemdir. Bu yüzden bu hastalık daha fazla kişilerin hayatını etkilemeden tedavisine başlanması son derece önemlidir.

Vajinismus Tedavisine Başlarken

Vajinismus tedavisi Ankara ofisimize vajinismus hastalığı yüzünden başvuran kişilerin pek çoğu bu hastalığı ertelemelerinden ya da maruz kaldıkları yanlış tedaviler yüzünden şikâyet etmektedirler. Bu yüzden her şeyden önce vajinismus tedavisine başlamadan önce iyi bir araştırma yapmak, sonrasında tedaviye başlamak çok önemlidir.

Vajinismus sorunu doğru tedavi teknikleri ile günümüzde 3 gün gibi kısa sürede çözüme ulaşılabilmektedir.

Vajinismus Ankara

Vajinismus Ankara Kavaklıdere semtinde yer alan müessesemizde, 2002 yılından bu yana tedavi edilmektedir. Bununla beraber sadece vajinismus hastalığında değil, diğer cinsel bozukluklarda da hizmetler verilmektedir. Hizmetlerimiz:

 • Vajinismus (Cinsel ilişkide korkuya bağlı ilişkiye girememe),
 • Disparoni (ağrılı cinsel ilişki) tedavileri,
 • Anorgazmi (orgazm olamama) tedavileri,
 • Cinsel isteksizlik (Cinsel soğukluk) tedavisi.

Cinsel sorun yaşayan kadınların erkek eşlerinde de sorunlar varsa, sağlıklı bir cinsel ilişki için ilave olarak onlar da tedavi edilmektedir.

Erkeklerdeki cinsel sorunlar:

 • Erken boşalma,
 • Sertleşme sorunu (Ereksiyon problemleri),
 • Cinsel isteksizlik.

Vajinismus hastalarının eşlerinde büyük oranda sonradan ortaya çıkan bir takım cinsel sorunlar oluşabilmektedir.

Sonuçlanamamış ilişkilerden dolayı oluşan psikolojik gerilmeler ve huzursuzluklar vajinismus tedavisi sonuçlandıktan sonra kendini göstermeye başlar. Uzun süre birleşme gerçekleşemediği için erken boşalma, ereksiyonu sürdürememe veya cinsel isteksizlik baş gösterebilir. Bunun için erkek eşlerin de destek alması gerekmektedir.  Bu tip ikincil rahatsızlıklar kolayca tedavi edilebilmektedir.

Ankara müessesemizde uygulanan tedavilerdeki egzersizler için hastalarımıza bayan aile danışmanı çalışanlarımız rehberlik edebilmektedir. Tedavilerde bilişsel davranışsal cinsel terapi yöntemleri uygulanmaktadır.

Yanlış Tedavi Yöntemlerinden Uzak Durun!

Vajinismus tedavilerdeki amaçlar, sorunun kısa sürede ve kalıcı şekilde çözüme kavuşturulması olmalıdır. Vajinismus tedavisinde uygulanagelen yanlış ve etik dışı uygulamaları hassasiyetle gözden geçirip elenmesi sürecin sağlıklı bir şekilde sonuçlanması açısından çok önemlidir.

Şunu unutmamak gerekir ki, vajinismus tedavisi için tek başına uygulanacak kas gevşetici, iğne, sıcak su banyosu, ilaç vb. bir yöntem yoktur. Bundan dolayı uygulanacak tedavinin içeriği hakkında detaylı bilgilendirme ön koşuldur.

Vajinismus Ankara web sitemizde de belirttiğimiz gibi günümüzde modern vajinismus tedavileri kişiye özel, hasta dostu tedavi tekniklerle sunulmakta, çok kısa ve acısız bir cinsel terapi sonrasında yüksek başarı oranı elde edilebilmektedir.

Vajinismus Gözlemler - Notlar

Vajinismus Ankara müessesemize gelen hastalardaki gözlemlerimize göre, vajinismus tedavisi alan hastaların tedavi sonrasında normal doğum yapmalarında bir sakınca bulunmaz. Kişiler normal şekilde, yani aynı tedavi görmemiş (yani vajinismus sorunu olmayan kişiler gibi) normal hayatlarına devam edebilirler.

Vajinismus Tedavisi Muayenesi

Vajinismus tedavisi Ankara müessesemizde 2002‘den bu yana yapılmaktadır. Günümüzde uygulanan modern tedavi teknikleriyle acısız, ağrısız, zahmetsiz ve hasta dostu tedavi yöntemleri uygulanarak ortalama üç gün içinde sonuca ulaşmak mümkündür.

Her hasta vajinismus hastalığının nedenlerini kendi belirler. Nedenlerin kişiye özel oluşu, her hastaya farklı yöntem uygulanmasını gerektirir.

Günümüzde her hastanın nedenleri,  hastalığın derecesine göre farklı yöntemler uygulanarak kısa süre içinde hastalık ortadan kaldırılabilir. Bunun için hastanın koşulları, ruhsal durumu, ailesel özellikleri tek tek değerlendirilmeli ve tedavi sürecine bu şekilde başlanmalıdır.

Vajinismus Tedavisi Ankara – Jinekolojik Değerlendirmenin Önemi

Vajinismus tedavisi için tedaviye başlamadan önce, cinsel tedaviler konusunda uzman jinekolog hekim tarafından yapılacak olan jinekolojik değerlendirme son derece önem taşımaktadır. Jinekolog hekim tarafından yapılacak olan değerlendirme muayenesi; vajinismusun fiziksel boyutunu değerlendirmek, anatomik bir engelin olup olmadığını görebilmek ve derecelendirme yapabilmek için önemlidir. Bu değerlendirme ortalama 15 saniye kadar sürer ve son derece acısız bir şekilde yapılmaktadır.

Fiziksel durumu göz önünde bulundurmadan sadece psikolojik etkenler üzerinde durulması tedavinin yarım kalması demektir ki bu da hastanın yıkımına sebep olabilmektedir.

Vajinismus tedavisi Ankara müessesemizde yapılan değerlendirme ile vajinismus hastalığının derecesi saptanmakta ve ona göre de hangi tür bir tedaviye başlanılacağı belirlenmektedir.

Vajinismus tedavilerinde bütün unsurların gözden geçirilerek ortaya konacak olan tedavi yöntemi sonunda başarıya ulaşmamak için hiçbir engel kalmayacaktır. Yapılan tedavi sonucu elde edilen başarı da kalıcıdır. Yani, bu hastalığı yendikten sonra hastalığın nüksetmesi diye bir şey söz konusu değildir.

‘Acaba başarabilecek miyim, ya olmazsa…’

Tedaviye başlarken hastanın üzerindeki şüphe ve korkular, “acaba başarabilecek miyim?” düşüncesi oldukça normaldir. İlk günden itibaren kat edilen mesafeyi görünce hastanın rahatlaması ve kendine olan güvenin gelmesi gözlenir.

Zaten tedavinin başarılı olması için sahip olunması gereken bir takım unsurlar vardır. Bunlardan biri; güven, diğeri sabır, diğeri de ev ödevlerinin yapılmasıdır. Güven, hem kendine hem terapiste duyulması gereken en önemli faktördür. Zaten yanlış ve abartılmış hikaye ve bilgilerle dolu olan bilinçaltının bir de güvensizlikle pekiştirilmesi süreci olumsuz etkileyecektir.

Eşlerin birbirine verdiği destek, anlayış ve süreci beraber yürütmek, tedavinin çok daha kolay ve başarılı olması için önem taşımaktadır.

Vajinismus tedavisi Ankara, İzmir ve İstanbul gibi büyük şehirlerde daha yaygın olarak uygulanmakla birlikte, aslında sorun tüm ülke genelindedir. Umut edilen, bu merkezlerin zaman içerisinde ülkemizin çok daha fazla şehirlerine yaygınlaştırılmasıdır.

Vajinismus Tedavisinde Öneriler

Vajinismus tedavisi için Ankara’da yer alan müessesemize tedavi ve bilgi almak amacıyla pek çok hasta başvurmaktadır. ‘’Vajinismus tedavisi konusunda ne yapmalıyım? Nelere başvurmalıyım? Hangi yöntemleri uygularsam bu sorundan kurtulabilirim?’’ gibi pek çok soru vajinismus Ankara ofisimizde bizlere iletilmektedir.

Vajinismus probleminin varlığını kabul etmek ve bunun için tedavi arayışına girmek zaten bu problemi yenmek için atılan en büyük adımdır. Daha sonrasında yapılacak en önemli şey ise jinekolojik bir değerlendirmenin yapılması gerektiğidir.

Bizler vajinismus Ankara olarak vajinismus hastalarına cinsel problemler konusunda deneyimli bir jinekolog tarafından muayene edilmeleri gerektiğini vurgulamaktayız.

Çünkü cinsel ilişkiye girememe problemi olan vajinismus, çoğunlukla psikolojik problemlerden kaynaklandığı gibi çok küçük bir oranla da olsa vajinada yer alan fiziksel problemlerden de kaynaklanabilmektedir. Problemin kaynağının saptanabilmesi açısından jinekolojik bir ön değerlendirme şarttır. Ancak muayene sonrasında hastalığın kaynağı ve uygulanacak tedavi yöntemi belirlenebilmektedir.

Vajinismus hastaları vajinismus tedavisinde uygulanan yanlış ve etkisiz yöntemlerden uzak durmalarını önermekteyiz. Vajinismus problemi çoğunlukla psikolojik nedenden kaynaklanan bir problemdir. Bu yüzden tedavisi de kesinlikle nedene yönelik olmalıdır.

Bizler vajinismus Ankara olarak bu sorunu yaşayan çiftlere sürekli ilişki denemelerine rağmen başarısız oldukları takdirde yanlış tedavi metotlarını denememelerini kesinlikle bir uzmandan yardım almalarını önermekteyiz.

Vajinismus tedavisi için uygulanan yanlış tedavi yöntemleri arasında en sık rastlanılanları şunlardır:

 • Alkol alıp ilişkiyi deneme,
 • Kayganlaştırıcı jel, bebek yağı, anestezik krem gibi çeşitli kremleri sürüp ilişki deneme,
 • Sakinleştirici, kas gevşetici ilaçlar,
 • Anestezi altında uyutularak ilişki deneme,
 • Vajinayı lokal anesteziyle uyuşturarak ilişki deneme,
 • Sıcak suya veya buhar üzerine oturup sonrasında ilişki deneme,
 • Vajinaya botoks uygulanması.

Vajinismusun herhangi bir iğnesi, hapı veya kremi yoktur. Vajinismus tedavisi kesinlikle cinsel terapi gerektirmektedir. Vajinismus Ankara ofisimize başvuran hastalar üzerindeki gözlemlerimiz ve deneyimlerimize dayanarak bu yanlış metotların hiçbir işe yaramadığını aksine umudu kırdığı için hastaların problemlerini arttırdığını söyleyebiliriz.

Vajinismus Tedavisi En Önemli Unsurlar

Güven: Vajinismus tedavisine başlayan hastanın her şeyden önce kendine güveni son derece önemlidir. Bu sorunu atlatacağına bunu aşabileceğine güvenmesi gerekmektedir. Bununla birlikte tedavisini yapacak olan terapistle işbirliği içinde olması ve ona güvenmesi de vajinismus tedavisi için önemli kriterlerden biridir.

Azim, Sabır ve Kararlılık: Vajinismus tedavi süreci çoğu zaman inişli çıkışlı bir süreçtir. Vajinismus hastasının tedavi süresince inançlı olması azimle ve sabrederek sorunun üzerine gitmesi, tedaviden vazgeçmemesi çok önemlidir.

Ev Ödevleri: Vajinismus tedavisi için tedaviyi uygulayan terapist tarafından verilen ev ödevlerinin uygulanması son derece önemlidir. Vajinismus Ankara müessesemizde verilen ev ödevleri son derece basit ve her hastanın uygulayacağı türden egzersizleri içermektedir.

Eş Desteği: Vajinismus tedavisi için en önemli kriterlerden biri de eşin tedavi süresince hastaya olan desteğidir. Erkek eşler bu problemin bir çift problemi olduğunu kabul ederek eşlerinden desteklerini esirgememeli ve tedavi süresince hastaların yanında olmalıdır.

Unutulmamalıdır ki, vajinismus tedavisi hasta ve terapistin işbirliği için de uyumlu bir şekilde ilerlerse başarılı olabilmektedir. Terapistin deneyimi ve uzmanlığı ne kadar önemliyse tedavinin başarıyla sonuçlanmasında hastanın uyumu ve isteği de o kadar önemli bir yer tutmaktadır.

İLETİŞİM FORMU
Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Merkezimiz HakkındaVajinismus TedavisiErtelemeyin, Özğürleşin!
0530 763 34 00
Bu web sitesi, web sitemizin kalitesini artırmak için istatistikler oluşturmak amacıyla veri toplamak için tanımlama bilgileri kullanır. Aşağıdaki butonlara tıklayarak veya Çerez Politikası sayfasını ziyaret ederek çerezlerimizi kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Herhangi bir seçim yapılmaması durumunda varsayılan "izin yok" seçeneği geçerlidir ve reddetme kullanıcı deneyiminizi sınırlamaz.