Vajinismus TedavisiHERA VAJİNİSMUSMENÜ
Vajinismus Blog

Vajinismus Tedavisi İçin Gecikmeyin!

Vajinismus Tedavisi İçin Gecikmeyin!

Vajinismusu Geciktirmeyin!

Vajinismus tedavisi günümüzde mümkün olan bir hastalıktır. Birçok yöntem ve tekniklerle hastalığı yenmek artık günümüzde mümkündür.

Vajinismus hastaları genellikle hastalıkları ile ilgili ön bilgileri kendileri edinir, araştırır ve ilk etapta kendi yöntemleriyle üstesinden gelmeye çalışırlar.

Daha sonra bir sonuç alınamadığını fark ettikleri zaman bir merkez seçerek tedaviye başlama kararı alırlar. Bu uzun süreçte tedavi için seçilen merkezin rolü oldukça büyüktür. Uygulanacak yöntemin, harcanacak zamanın ve maliyetin, başarı oranının gözden geçirilmesi gibi süreçleri kapsamaktadır.

Tamamlanmamış Evlilik

Vajinismus hastalarının birliktelikleri bu süreç içinde “tamamlanamamış beraberlik” veya “tamamlanamamış evlilik” olarak da tanımlanmaktadır. Çiftler tedavi için atılacak adımı atma konusunda ertelemeye gitmişlerse bu, ailenin içinde de huzursuzluk ve yıpratıcı olma özelliği taşıyan faktörleri de ortaya çıkaracaktır.

Bir çok vajinismus sorunu yaşayan ailelerde çiftler arasındaki bağlar zayıflamış, ilişkiler kopma noktasına gelmiş olabilmektedir. Bundan dolayı, ilişkiyi bu noktaya getirmeden önce karar verilip doğru bir tercihle başvuru yapmaları ve tedaviyi başlatmaları gerekmektedir.

Vajinismus Çift Sorunudur!

Vajinismus bir çift sorunudur. Bunun için tedavi sırasında eşlerin birbirini desteklemesi, motivasyonu yüksek tutması oldukça önelidir.

Vajinismus tedavisi için müessesemize gelen eşlerin daha süreç sonlanmadan dahi birbirlerine daha fazla bağlandıkları, ilişkilerinin güçlendiği ve birbirlerine olan inançlarının arttığını görmekteyiz.

Süreç sonlandıktan sonra eşler artık hem ilişkisel sorunlarını yenmiş hem de vajinismusu yenmiş olarak özel hayatlarına kaldıkları yerden devam etmektedirler. Bir de buna çocuk özlemi de eklenince çitlerin mutlulukları katlanarak artmaktadır.

Günümüzde uygulanan bilişsel ve hasta dostu tedavi yöntemleriyle çok kısa süre içinde vajinismusu yenerek, hayatınızda yarım kalan duyguları tamamlayacak ve hayalinizdeki birlikteliğe ulaşabileceksiniz.

Vajinismus Tedavisi İçin Gecikmeyiniz!

Vajinismus bir erteleme hastalığıdır. Bundan dolayı en kısa sürede harekete geçmek ve tedaviyi sonlandırarak yarım kalan ilişkinizin tadını çıkarmalısınız. Vajinismus tedavisi için bir an önce adım atmaktan çekinmeyiniz.

İLETİŞİM FORMU
Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Merkezimiz HakkındaVajinismus TedavisiErtelemeyin, Özğürleşin!
0530 763 34 00
Bu web sitesi, web sitemizin kalitesini artırmak için istatistikler oluşturmak amacıyla veri toplamak için tanımlama bilgileri kullanır. Aşağıdaki butonlara tıklayarak veya Çerez Politikası sayfasını ziyaret ederek çerezlerimizi kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Herhangi bir seçim yapılmaması durumunda varsayılan "izin yok" seçeneği geçerlidir ve reddetme kullanıcı deneyiminizi sınırlamaz.