Vajinismus TedavisiHERA VAJİNİSMUSMENÜ
Vajinismus Blog

Vajinismus İçin Kesin Tedaviler

Vajinismus İçin Kesin Tedaviler

Vajinismus Kesin Tedaviler

Vajinismus tedavisi, her klinik ve uzman tarafından farklı yöntemlerle tedavi edilir. Birçok uzman, vajinismus hastalarına parmak egzersizleri ile hazırlanmış bir program sunmaktadır.

Dünyada vajinismus tedavisi amacıyla değişik yöntemler bilinmektedir: Vajinismus egzersizleri olarak bilinen egzersizler, cinsellikle ilgili bilgilendirmeler, hipnoz altında yapılan seanslar (hipnoterapi) botoks veya cerrahi işlemler vajinismus tedavileri arasında yer almaktadır.

Vajinismus Tedavisi Öncesi Değerlendirme

Vajinismus tedavisine başlanmadan önce yapılacak olan değerlendirme muayenesi, vajinismusun derecelendirilmesi ve uygulanacak yöntemin belirlenmesi için ilk şarttır. Değerlendirme muayenesinin cinsel terapiler konusunda uzman jinekolog hekim tarafından yapılması son derece önemlidir.

Vajinismusun sebeplerinin araştırılmasında değerlendirme muayenesi oldukça önem taşımaktadır. Fiziksel olarak engel teşkil eden sorunun kaldırılması için bu önemlidir. Fiziksel etkenler göz önünde bulundurulmadan yapılan tedavi yöntemleri, hasta için hem yıpratıcı hem de hastalığın daha da kronikleşmesini sağlayabilmektedir.

Fiziksel sorun göz ardı edilerek yapılan psikolojik tedaviler, hastayı hem maddi hem manevi yönden yoracaktır.

Yapılan değerlendirme muayenesi, vajina konusunda hassasiyeti üst safhada olan hastaların hassasiyeti göz önünde bulundurularak tamamen ağrısız ve hiçbir şekilde rahatsızlık vermeden yapılmaktadır.

Vajinismus Tedavisi İçin Bilişsel Davranışsal Terapiler

Vajinismus, köklerini %90 bilinçaltından, %10 fiziksel bir takım sebeplerden almaktadır. Bundan dolayı kökeni bilinçaltından olan hastalara Bilişsel ve Davranışsal Cinsel Terapi yöntemi uygulanmaktadır. Hipnoz, dünyada henüz çok yaygın olmamakla beraber kısmen uygulanmaya başlayan alternatif ve destekleyici bir tedavi yöntemidir.

Vajinismus Tedavileri Kişiye Özel Olmalıdır

Vajinismusun nedeni kişiye özeldir. Her vajinismus hastası nedenlerini ve derecesini kendine özel olarak belirlemiştir. Bazen sıkı aile ortamı, bazen cinsel travmalar, bazen yanlış verilen ilk cinsel bilgiler ve daha birçok örnekle bunu çoğaltmak mümkündür. Bundan dolayıdır ki, her vajinismus yaşayan kadına kendine özel bir tedavi yöntemiyle yaklaşmak önemlidir.

Vajinismus Tedavisinde Erkek Eş Faktörü

Vajinismus sadece kadını ilgilendiren bir hastalık değildir. Bu bir çift sorunudur ve vajinismus tedavisi yapılırken sürecin içinde eşlerin yer alması son derece önemlidir. Bunun için erkek eşlerinde tedavi sürecinde aktif olarak yer alması ve eşlerine destek olmaları tedavi sürecine olumlu katkıda bulunacaktır.

İLETİŞİM FORMU
Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Merkezimiz HakkındaVajinismus TedavisiErtelemeyin, Özğürleşin!
0530 763 34 00
Bu web sitesi, web sitemizin kalitesini artırmak için istatistikler oluşturmak amacıyla veri toplamak için tanımlama bilgileri kullanır. Aşağıdaki butonlara tıklayarak veya Çerez Politikası sayfasını ziyaret ederek çerezlerimizi kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Herhangi bir seçim yapılmaması durumunda varsayılan "izin yok" seçeneği geçerlidir ve reddetme kullanıcı deneyiminizi sınırlamaz.