Vajinismus TedavisiHERA VAJİNİSMUSMENÜ
Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Tedavisi Botoks Yöntemi

Vajinismus Tedavisi Botoks Yöntemi

Vajinismusta Botoks Uygulaması

Botoks kas sinir kavşağındaki iletiye geçici bir süreliğine etki ederek kas kasılmasını çözmektedir. Bu nedenle vajinismus tedavisinde vajinal kasların felç edilmesi mantığı ile botoks uygulamalarına gidilmiştir.

Vajinismus tedavisi için vajinal kas içerisine uygulanan botoks toksini ile kas yaklaşık 4 aylık bir süreliğine felç olmakta ve kasılamamaktadır. Amaç bu şekilde ilişkinin sağlanabilmesidir.

Botoks "Clastiridium Botilinium" bakterisinin ürettiği dünyadaki en güçlü zehirlerden birisidir.

Kişisel görüşüm: Vajinismus öncelikle bir fiziksel sorun değil, psikolojik bir problemdir. Hastalara cinselikle ilgili yeterince bilgi vermeden, kaygıları yenmeden, bir takım egzersizlerle zihnine algılatmadan, yalnızca vajinal kasları felç etmenin bir yararının olmayacağını düşünüyorum.

Bu nedenle görüşümüz, botoksun vajinismus tedavisi için kullanılmasının doğru olmayacağı yönündedir. Vajinismus tedavisi için önerilmeyen, fakat pek çok hasta tarafından gereksiz yere denenen daha pek çok yöntem vardır.

Vajinismusta Kesinlikle Önerilmeyen Diğer Uygulama Yolları

  • NEDENSİZ yere kızlık zarının ameliyatla çıkartılması,
  • Belden uyuşturarak veya genel anestezi altında ilişki denemeleri,
  • İlişki öncesi alkol, uyuşturucu, kas gevşetici veya kayganlaştırıcı jellerin kullanımı,
  • Sıcak su içine oturma banyoları gibi uygulamaların hiç bir faydası yoktur.

Vajinismusta kesin çözüm uygulanan doğru tedavi teknikleri ile mümkündür. Sizin gibi pek çok hastamız tedavide değişik yöntemler uygulayabilmektedir. Ancak sorun daha da büyümekte, çözüm tamamen çıkmaza girmektedir.

Sorun beyinde yerleşen yanlış düşünceler olduğu için vajinismusta botoks tedavisini önermiyoruz. Öncelikle cinsel terapi ile doğru bilgileri vermek birinci amacımız olmalıdır. Bu şekilde korkularınızı yenebiliriz.

Vajinismusun tedavisinde kullanılan mucizevi bir hap, ilaç, iğne veya şurup da yoktur. Botoks uygulamasını önermemekteyiz. Vajinismusta kesin tedavi için çözüm yolları cinsel terapilerden geçer.

İLETİŞİM FORMU
Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Merkezimiz HakkındaVajinismus TedavisiErtelemeyin, Özğürleşin!
0530 763 34 00
Bu web sitesi, web sitemizin kalitesini artırmak için istatistikler oluşturmak amacıyla veri toplamak için tanımlama bilgileri kullanır. Aşağıdaki butonlara tıklayarak veya Çerez Politikası sayfasını ziyaret ederek çerezlerimizi kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Herhangi bir seçim yapılmaması durumunda varsayılan "izin yok" seçeneği geçerlidir ve reddetme kullanıcı deneyiminizi sınırlamaz.