Vajinismus TedavisiHERA VAJİNİSMUSMENÜ
Vajinismus Tedavisi

Vajinismusta Hipnoz Tedavisi

Vajinismusta Hipnoz Tedavisi

Vajinismusta hipnoz tedavisi (hipnoterapi) son yıllarda kullanılan tedavi seçeneklerinden birisidir. Hipnoz, vajinismus tedavilerinde bilişsel ve davranışsal cinsel terapilere ek olarak uygulandığında tedavi sürecini kısaltmakta ve tedaviyi kolaylaştırmaktadır. Hipnoz kişilerde rahatlamayı arttırır, özgüveni yükseltir, kaygıları azaltır ve gevşemeyi sağlar.

Hipnoz Nedir?

Hipnoz, kişinin bilinç dışına yapılan bir yolculuktur. Bu nedenle hipnoz altında verilen mesajlar son derece etkili olmaktadır. Ancak burada unutulmaması gereken önemli bir nokta da “hipnozun hiçbir zaman tek başına bir tedavi yöntemi olmadığı, davranışsal-bilişsel terapilere ek olarak uygulandığında etki sağladığıdır.

Kendi başınıza parmakla çalışıp eşinize izin vermemeniz eşinizle ilgili bir güven sıkıntısına işaret etmektedir. Hastalarımıza uyguladığımız vajinismus egzersizleri arasında parmak egzersizleri bulunmamaktadır. Çünkü parmak egzersizleri pek çok hasta tarafından zor, sıkıcı ve iticidir; çoğu zaman da vajinismus tedavisini bırakma sebebidir. Diğer taraftan parmak egzersizi yapabilen hastaların bir kısmındaki cinsel ilişki sorunu devam etmektedir.

Tüm bu nedenlerden dolayı vajinismus hastalarımız için PARMAK EGZERSİZİ YOKTUR. Uyguladığımız vajinismus tedavisi son derece rahat, kolay ve ağrısız yöntemlerden oluşmaktadır. Bu nedenle biz, bu cinsel terapilere “hasta dostu” tedaviler adını vermekteyiz.

Siz kısmi birleşme sağladığınızdan, hipnoz tedavisi, eşli çalışma ve bir miktar gevşemenin arttırılması ile kolay bir şekilde cinsel sorununuz çözümlenebilir.

Vajinismus için hipnoz tedavisi nedir?

Şimdi gelelim hipnoterapiye. Hipnoz tedavileri vajinismus tedavisinde kullanılan alternatif yöntemlerden birisidir. Hipnoz tedavisindeki amaç kişinin rahatlaması, gevşemesinin sağlanması, öz güveninin arttırılması, bazen de cinsel ilişkiyi hayal ettirerek bilinçaltındaki korkuların giderilmesidir.

Hipnoz tedavileri vajinismus hastalarının sorunlarından kurtulmalarını hızlandırmakta, tedavileri kolaylaştırmaktadır. Hipnoza bağlı olarak hastanın uyumu da artmaktadır. Tüm bu nedenlerle vajinismusta hipnoz tedavisi yapılabilir.

Yalnız, burada unutulmaması gereken bir nokta vardır. Hipnoz hiçbir zaman hiçbir psikolojik sorunun giderilmesinde tek başına bir tedavi seçeneği değildir. Vajinismusta da ancak bilişsel-davranışsal cinsel terapilere ek olarak uygulanıldığı zaman değerlidir, anlamlıdır. Aksi takdirde hastaları yalnızca hipnoz yaparak evlerine göndermek başarı sağlamaz.

Vajinismusta kimler hipnoz için uygundur?

Hipnoz herkese yapılabilir. Ancak hipnotize edilecek kişinin hipnoz tedavisine inancı, güveninin yanı sıra hipnozu yapacak olan terapiste de güveni son derece önemlidir. Vajinismus tedavisi amacıyla yapılan hipnozda çok fazla derinlik şart değildir. Hafif bir rahatlama bile tedaviyi olumlu yönde etkileyebilir.

Biz hipnoz tedavisini yalnızca ileri düzey korkuları olan, ileri derecedeki vajinismus hastalarımızda uygulamaktayız. Hipnoterapi için kişinin rızası (onay vermesi) şarttır.

Deneyimli kişiler tarafından yapıldığında hipnozun hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Hipnoz altındaki kişinin bilinci açıktır; yani hipnoz bir uyku hali değildir. Bu nedenle uyanamama gibi bir durum da söz konusu değildir.

İLETİŞİM FORMU
Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Merkezimiz HakkındaVajinismus TedavisiErtelemeyin, Özğürleşin!
0530 763 34 00
Bu web sitesi, web sitemizin kalitesini artırmak için istatistikler oluşturmak amacıyla veri toplamak için tanımlama bilgileri kullanır. Aşağıdaki butonlara tıklayarak veya Çerez Politikası sayfasını ziyaret ederek çerezlerimizi kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Herhangi bir seçim yapılmaması durumunda varsayılan "izin yok" seçeneği geçerlidir ve reddetme kullanıcı deneyiminizi sınırlamaz.