Vajinismus TedavisiHERA VAJİNİSMUSMENÜ
Cinsel Sorunlar

Cinsel İsteksizlik Tedavisi

Cinsel İsteksizlik Tedavisi

Cinsel İsteksizlik Tedavisi Nedir?

Cinsel isteksizlik, cinsel ilişkiden haz alamama, cinsel fantezi ve uyarıların eksiliği veya tamamen azlığı ile kendisini gösteren önemli bir cinsel sağlık sorunudur. Vajinismus hastalarında cinsel istek azalması (cinsel isteksizlik) görülmemekle birlikte, zaman içerisinde başarısız ilişki denemeleri sonucunda cinsel isteksizlik gelişebilir (sonradan oluşan: “sekonder cinsel isteksizlik”).

Burada çoğu kez vajinismus sorunu çözümlendikten sonra cinsel isteksizliğin de bittiğini izlemekteyiz. Bu nedenle vajinismus tedavisi sonrasında cinsel haz tedavileri genellikle gerekmemektedir.

Bazı durumlarda kadınlarda ve erkeklerde vajinismus sorunu olmadan cinsel isteksizlik de görülebilir. Hatta bazı durumlarda bu durum evlenmeden önce de vardır (önceden varolan: “Primer cinsel isteksizlik”).

Cinsel isteksizlik sorunu daha önceden de varsa tedavisi, vajinismus tedavisine göre daha uzun sürer ve daha çok emek gerektirir.

Cinsel ilişkide ağrı sorunu zamanla cinsel isteksizliğe dönüşebilir. Bazen de cinsel isteksizlik sonrasında cinsel ilişki ağrısı ortaya çıkabilir. Cinsel isteksizlik ve cinsel ilişkide ağrı sorunu yaşayan kadınların eşlerinde de erken boşalma ve sertleşme sorunları ortaya çıkabilir.

Vajinismus sorunu tam olarak tedavi edilemediği takdirde cinsel isteksizlik problemini de beraberinde getirebilir.

Cinsel İsteksizlik Tedavisi

Cinsel isteksizlik çözümsüz bir kader değildir!

Modern cinsel terapiler ile müessesemizde cinsel isteksizlik sorununun tedavisi mümkündür.

Cinsel isteksizlik tedavisi için müessesemizde önce bireysel psikoterapi ve daha sonrasında davranışsal – bilişsel cinsel terapiler uygulanmaktadır.  Bireysel psikoterapi kişinin yetişme tarzı ve cinselliğe bakışı ile ilgili durumlarda farklı bir bakış açısı kazandırmayı hedefler, kişiye ruhsal anlamda bir rahatlama ve farkındalık kazandırır.

Daha sonrasında uygulanan bilişsel terapiler cinsellikle, genital anatomi, orgazm fizyolojisi ve ilişkilerle ilgili doğru bilgileri size kazandırır, maketler üzerinde anlatılır, kazanılmış yanlış davranışları düzeltilir. Son aşamada uygulanılan davranışsal terapi ise bir takım genital egzersizleri içerir. Cinsel egzersizlerle kişilerin vajina, G noktası ve klitorisini doğru şekilde kullanmaları sağlanır. Ayrıca hastalara bir takım uygulamaları içeren CDler, DVD ve kitaplar verilir. (Biblioterapi)

Gerekli gördüğümüz bazı hastalarımızda tedavilere hipnoz tedavisini (hipnoterapi) de eklemekteyiz. Yine, gerekli durumlarda hap ve jel formlarında medikal ilaç desteği de sağlamaktayız. Tüm bu tedavilerde amaç kişilere yalnıza cinselliği yeniden kazandırmak değil, ruhsal ve bedensel bütünlüğün, ahengin oluşturumasıdır.

Tedavi süresi ortalama 10-15 seans arasında değişmektedir. Hastalar tedavilere ilk iki gün üst üste hergün şeklinde, daha sonra haftada veya iki haftada bir  kez çağrılmaktadır. Seanslar ortalama 45 dakika sürmektedir.

Sağlıklı bir cinsel birliktelik, sağlıklı ve devamlı bir ilişki için temel unsurlardan birisidir!

2002 yılından itibaren cinsel sorunlar nedeni ile tarafımıza başvuran ve tedavi olan 8000’in üzerindeki hastalarımızdan aldığımız geri bildirimlere göre bu tedavilerde kazanım ve hasta memnuniyeti çok fazladır.

İLETİŞİM FORMU
Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Merkezimiz HakkındaVajinismus TedavisiErtelemeyin, Özğürleşin!
0530 763 34 00
Bu web sitesi, web sitemizin kalitesini artırmak için istatistikler oluşturmak amacıyla veri toplamak için tanımlama bilgileri kullanır. Aşağıdaki butonlara tıklayarak veya Çerez Politikası sayfasını ziyaret ederek çerezlerimizi kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Herhangi bir seçim yapılmaması durumunda varsayılan "izin yok" seçeneği geçerlidir ve reddetme kullanıcı deneyiminizi sınırlamaz.