Vajinismus TedavisiHERA VAJİNİSMUSMENÜ
Vajinismus Tedavisi

Vajinismusta Hasta Dostu Tedaviler

Vajinismusta Hasta Dostu Tedaviler

Vajinismus Hasta Dostu Tedaviler

Günümüzde vajinismus tedavisi için uygulanan ‘Hasta Dostu’ tedavi yöntemleri ile kısa sürede kalıcı sonuca ulaşabilmek mümkün hale gelmiştir. Hasta dostu tedavilerde tedavi süresinin 2-3 gün kadar kısa sürmesi, vajinismus tedavilerinde ağrı- acı olmaması, yoğunlaştırılmış bir tedavi programı ile ve klasik parmak egzersizleri olmadan sonuca ulaşılması hastalar açısından tercih sebebi haline gelmiştir.

Vajinismusta Parmak Egzersizleri

Vajinismus tedavisinde klasik parmak egzersizlerinin amaçları, kadının kendi genital alanını tanıması ve vajinadaki kas kontrolünün sağlanmasıdır. Bir kısım hasta için parmak egzersizleri yararlar sağlayabilmekle birlikte, vajinismus hastalarının önemli bir kısmı için itici, zor ve sıkıcı bulunmakta; hatta pek çok vajinismus hastası için tedavileri bırakma sebebidir.

Bazı vajinismus eşleri tarafından da parmak egzersizleri itici ve cinsellikten soğutucu gelmektedir. Diğer taraftan parmak egzersizleri ile çözümler ortalama olarak 2 ile 6 ay arasında sürebilmektedir. Bazen de parmak egzersizine rağmen sonuca ulaşmak mümkün olamamaktadır.

Vajinismusta ‘Hasta Dostu Tedaviler’ neden tercih edilir?

Vajinismus hastalarının pek çoğu için aylarca, hatta yıllarca süren evliliğe rağmen ilişkinin olmaması çiftler açısından son derece yıpratıcı olmaktadır. Diğer taraftan çevreden gelen çocuk baskıları da sıkıntıları arttırmaktadır. O yüzden bir an evvel çözüm üretilmesi şarttır.

Vajinismusta Hasta Dostu Tedaviler

  • Ortalama olarak 2 veya 3 gün içerisinde sonuca ulaşmak mümkündür.
  • Hastalar genelde her gün üst üste tedavilere alınır.
  • Günde 1.5-2 saatlik yoğunlaştırılmış bir tedavi programı uygulanır.
  • Tedaviler süresince ağrı, acı kesinlikle yoktur.
  • Tedavilerde ‘sistematik duyarsızlaştırma’ tekniğine dayalı bilişsel davranışsal cinsel terapiler uygulanır.
  • Parmak egzersizleri yoktur.
  • Egzersizler, cinsel terapi konusunda uzman bayan eğitmenler eşliğinde klinik ortamında uygulatılmaktadır.
  • Eş katılımı da zorunlu değildir, hastalar seanslar sonrasında tüm korku ve kasılmalarını yenebilmekte, henüz ilişkiye girmeden dahi kendilerini ilişki için hazır hissetmektedirler.

Son yıllarda pek çok vajinismus hastasına umut ışığı olan vajinismusta ‘hasta dostu’ tedavi yöntemlerinin yaygınlaşması ve rutine girmesi için bu konudaki kontrollü bilimsel çalışmaların da artması gerekmektedir. Vajinismus tedavileri müessesemizde Avrupa Board Sertifikalı Cinsel Terapist Doç. Dr. Süleyman Eserdağ eşliğinde uygulanmaktadır.

İLETİŞİM FORMU
Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Merkezimiz HakkındaVajinismus TedavisiErtelemeyin, Özğürleşin!
0530 763 34 00
Bu web sitesi, web sitemizin kalitesini artırmak için istatistikler oluşturmak amacıyla veri toplamak için tanımlama bilgileri kullanır. Aşağıdaki butonlara tıklayarak veya Çerez Politikası sayfasını ziyaret ederek çerezlerimizi kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Herhangi bir seçim yapılmaması durumunda varsayılan "izin yok" seçeneği geçerlidir ve reddetme kullanıcı deneyiminizi sınırlamaz.