Vajinismus TedavisiHERA VAJİNİSMUSMENÜ
Vajinismus Blog

Vajinismus Eşlerinde Sertleşme Problemi

Vajinismus Eşlerinde Sertleşme Problemi

Vajinismus eşlerinde cinsel ilişkinin tam olarak yapılamamasına bağlı olarak (reaksiyonel şekilde) sertleşme problemi, yani diğer ifade ile iktidarsızlık sorunu ortaya çıkabilmektedir. Erkek eşlerde daha önceden var olan veya eşindeki vajinismus rahatsızlığına bağlı olarak gelişen sertleşme problemlerinde de mutlaka cinsel tedavi gereklidir.

Bazen de eşteki kasılmaya bağlı olarak peniste erken sertlik kaybı yaşanabilir. Bu durum aslında sertleşme sorunu (iktidarsızlık) değildir.

Erkeklerdeki sertleşme sorunu halk arasında “iktidarsızlık” olarak bilinir. Yaşanılan aşırı stres, sigara–alkol kullanımları, şeker hastalığı, yüksek tansiyon, depresyon, tiroid hastalığı ve kullanılan ilaçlar sertleşme sorununa yol açabilir. Vajinismus hastalarında görülen ve sonradan ortaya çıkan sertleşememe veya cinsel ilişki sırasında sertliği sürdürememe problemleri durumunda erkeklere de cinsel terapi verilmesi şarttır. Verilen cinsel terapilerin çoğunluğu bir takım egzersizlerden oluşmaktadır. İlaç desteği de ilişkideki başarıyı arttırmaktadır.

İLETİŞİM FORMU
Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Merkezimiz HakkındaVajinismus TedavisiErtelemeyin, Özğürleşin!
0530 763 34 00
Bu web sitesi, web sitemizin kalitesini artırmak için istatistikler oluşturmak amacıyla veri toplamak için tanımlama bilgileri kullanır. Aşağıdaki butonlara tıklayarak veya Çerez Politikası sayfasını ziyaret ederek çerezlerimizi kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Herhangi bir seçim yapılmaması durumunda varsayılan "izin yok" seçeneği geçerlidir ve reddetme kullanıcı deneyiminizi sınırlamaz.