Vajinismus TedavisiHERA VAJİNİSMUSMENÜ
Vajinismus Tedavisi

Gebelikte Vajinismus Tedavisi Olur mu?

Gebelikte Vajinismus Tedavisi Olur mu?

Gebelikte Vajinismus Tedavisi

Gebelik vajina içine veya yüzeysel ilişki sırasında dış kısmına atılan spermlerin yüzme hareketi ile yumurtayı döllemesi sonucunda başlayan bir süreçtir. Dolayısı ile bakire bir kadın veya bir vajinismus hastası tam bir ilişki yaşamamış olsa bile bir mucize eseri hamile kalabilir.

Gebelik sırasında da vajinismus tedavisi yapılabiliyor!

Vajinismus hastaları bu şekilde gebelik yaşarsa tedavi olma şansına da sahiptirler. Gebelik dönemlerinde kanama, erken doğum ve düşük riskleri yoksa gebeliğin 12. haftasından itibaren vajinismus tedavisi yapılabilir.

Gebeliğinizde her hangi bir riskli durum olmadığı sürece  vajinismus tedavisi alabiliyorsunuz. Hamilelikte cinsel ilişki yasağı olmadığı sürece vajinismus tedavisinin de bir sakıncası olmayacaktır. Zaten ilk geldiğinizde yapılacak bir ultrason incelemesi ile bebeğinizin ve plasentanın durumu da incelenecektir. Sağlıcakla kalın, görüşmek dileği ile...

Gebelikte vajinismus tedavisi neyi sağlar?

Öncelikle gebelikte yapılan vajinismus tedavisinin hiçbir sıkıntısı olmamaktadır. Gebelikte nasıl cinsel ilişki yasağı yoksa vajinismus tedavilerinin de bir sakıncası olmayacaktır.

Gebelik döneminde yapılan tedaviler sonucunda hastalar ilişki korkularını yenebilmekte, doğuma daha rahat bir şekilde hazırlanmakta, tedavilerini de geciktirmemiş olmaktadırlar. Çünkü doğumdan sonra çiftleri yoğun bir dönem beklemektedir.

İLETİŞİM FORMU
Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Merkezimiz HakkındaVajinismus TedavisiErtelemeyin, Özğürleşin!
0530 763 34 00
Bu web sitesi, web sitemizin kalitesini artırmak için istatistikler oluşturmak amacıyla veri toplamak için tanımlama bilgileri kullanır. Aşağıdaki butonlara tıklayarak veya Çerez Politikası sayfasını ziyaret ederek çerezlerimizi kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Herhangi bir seçim yapılmaması durumunda varsayılan "izin yok" seçeneği geçerlidir ve reddetme kullanıcı deneyiminizi sınırlamaz.