Vajinismus TedavisiHERA VAJİNİSMUSMENÜ
Vajinismus Blog

Vajinismus Çözülmezse Ne Yapılmalı?

Vajinismus Çözülmezse Ne Yapılmalı?

Vajinismus Çözülmezse?

Vajinismus, genel anlamda penetrasyon olarak adlandırabileceğimiz cinsel birleşmeyi gerçekleştirememe durumudur. Vaginismus olarak da adlandırılan vajinismus problemi kadınların ilişki esnasında ön sevişmede gayet rahat oldukları halde birleşme denendiği esnada korku ve kasılmaya bağlı olarak ilişkinin gerçekleşmemesi durumudur.

Cinsel problemler içinde önemli bir yer tutan vaginismus, ülkemizde her 10 kadından birinde görülebilen bir tür cinsel işlev problemidir. Bu oran doğu ülkelerinde daha fazla görülürken batı ülkelerine baktığımız zaman 100 kadından biri şeklinde oranlara kadar da düşebilmektedir.

Vajinimus probleminin ülkemizde bu kadar sık rastlanmasının nedenleri arasında cinselliğe kapalı olarak yetiştirilme tarzı gösterilebilir. Çocukluk ve genç kızlık çağlarında cinselliğin ayıp, günah şeklinde vurgulanması çocukların zihinlerinde cinsellikle ilgili yanlış mesajlar yaratarak bilinçaltına yerleşebilmekte ve bu durum da ileride vajinismusa neden olabilmektedir.

Vajinismus, ülkemizde en çok tedavi amacıyla doktorlara ve terapistlere başvurulan cinsel problemler arasında en üst sırada yer almaktadır. Bununla birlikte batı toplumlarında vajinismusun yerini cinsel isteksizlik problemi almaktadır.

Vajinismus Çözülmezse

Vajinismus problemi çözülmediği takdirde zaman içinde bu sorunu yaşayan kadınların eşlerinde de birtakım problemlerin ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

İlişkiyi gerçekleştiremeyen erkek eşler zamanla ilişkiden soğuyabilmekte ve bu durum cinsel isteksizliğe neden olabilmektedir. Bununla birlikte ilişki gerçekleşmeyince istenmediğini, reddedildiğini düşünen erkeklerde yine cinsel isteksizliğin beraberinde erken boşalma ve sertleşme problemi gibi problemler oluşabilmektedir.

Erkek eşlerde görülen bu problemler durumsaldır. Yani problemin asıl kaynağı vajinismustur. Erkeklerin çoğunluğu eşlerini üzmemek bir an önce ilişkiyi bitirmek için erken boşalma problemini yaşayabilmektedir. Vajinumus hastası eşler tedavi edildiğinde ilişkiler normal seyrine girecektir ve erkeklerde var olan bu problemler de zamanla ortadan kalkacaktır.

Vajinusmus sorunu doğru, bilimsel ve etik yöntemlerle günümüzde %100 çözüme ulaşan bir cinsel problem olarak görülmektedir.

İLETİŞİM FORMU
Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Merkezimiz HakkındaVajinismus TedavisiErtelemeyin, Özğürleşin!
0530 763 34 00
Bu web sitesi, web sitemizin kalitesini artırmak için istatistikler oluşturmak amacıyla veri toplamak için tanımlama bilgileri kullanır. Aşağıdaki butonlara tıklayarak veya Çerez Politikası sayfasını ziyaret ederek çerezlerimizi kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Herhangi bir seçim yapılmaması durumunda varsayılan "izin yok" seçeneği geçerlidir ve reddetme kullanıcı deneyiminizi sınırlamaz.